» Poradna » Počítačové sítě

LAN jde pomaleji než WiFi - TP link router

Ahoj všem,Jsem v tomto tématu laik, proto prosím o pomoc.Řeším problém s připojením stolního PC k internetu pomocí LAN přes Router TP-LINK model TL-WR841ND. Internetový provider udává rychlost 50mb/s... Připojení jde do switche na, kterém je i internetová TV, z něj potom do Routeru, který vysílá Wifi 300mbps bez problémů. A skrz ethernet kabel do PC, kam jde bohužel pouze 10Mbps.Nevím, jak a kde povolit možnost přenosu 100Mbps, protože dle specifikací router má porty 10/100 Předem děkuji za každou radu, jak zvýšit rychlost, která jde do PC.

Odpovědi na otázku

Nemáš špatný kabel?

1. vyskusaj iny kabel. 2. vyskusaj iny pocitac, 3. ak to na inom PC pojde 100Mbit, tak zacni riesit ovladace tvojho PC, pripadne USB sietoku.

Díky za odpověď1. zkoušel jsem, tam problém není2. to vyzkouším3. ovladače jsou aktuální dostupné pro síťovou kartu, je možné že je špatně nastavené?Zkoušel jsem se vrtat i v nastavení routeru, ale tam jsem nic nevyřešil - může na to mít vliv?

V nastaveni speed & duplex to mas dobre?

bohužel nevím co to přesně je a kde to nastavím

ano toto mám stejně dle návodu

este som nepocul o tom, ze by sa sietova karta sama prestavila na 10Mbit softwarovo... takze ak si to sam neprestavil, tak tam asi problem nebude. Stiahni ubuntu iso, napal na DVD, nabootuj, vyskusaj, ak to pojde tiez 10Mbit, zaroven iny PC na tom kabli ide 100, tak mas pokazenu sietovku. Pripadne vyskusaj iny port na routri, su 4.

Muze to z toho puvodniho "auto" zkusit natvrdo nastavit na 100Mbit, tech 10 se mohlo nastavit samo(pod tim auto) pokud byl nekde problem se 100

10mega to ide niekedy na niektorych sitovkach, ked mas oranzove alebo zelene do*bane. Sa to potom prepne na 10.

Otazka par vterin zkusit natvrdo nahodit na 100 jestli to neco pomuze..nebo jestli mu to pak nepojede vubec, pak muze resit kabel a jiny veci

nastavit natvrdo 100 nepomohlo

Co říkají ledky na počítači, nebo nastavení síťové karty? Rychlost je opravdu spadlá na 10 Mbit/s, nebo to hlásí 100Mbit/s? Podle toho se dá poznat, jestli je chyba v hardwaru (router, kabel, počítač), nebo v softwaru (nějaké omezení QoS na routeru, například).- Vadný kabel - tvrdíš, že jsi zkoušel jiný, tak snad to byl nějaký kvalitní kupovaný a ne nějaký "homemade" stejně chybně nakrimplovaný. - vadný port na routeru, - nebo nějaké nastavení omezení rychlostí v QoS na routeru, ale to by někdo musel nastavit, "samo" by se to neudělalo.- Vadný port na počítači, jestli je to stolní počítač, tak 100Mbit/s kartu PCI seženeš v bazaru za desetikoruny, novou gigabitovou PCIe od 250 Kč- špatné nastavení ovladačů. Nenapsal jsi typ síťové karty. Tam se obvykle dá rychlost ručně nastavit, ale "samo se to" určitě neudělalo. Defaultně je tam určitě automatická volba a ta spadne na 10 Mbit/s jenom u hodně špatného kabelu (přehozené barvy...)

Jo a doufám, že nemáš místo CAT5 nebo CAT5e a pod. použité nějaké telefonní kabely. Tam bych se rychlosti 10 Mbit/s opravdu nedivil.

rychlost v nastavení karty je opravdu 10Mbit/sručně jsem nastavoval 100Mbit/s - nepomohlo tozkoušel jsem jiný kabel který je běžně dostupný v elektroQoS jsem nenastavoval, vše by mělo být v defaultním nastaveníKarta by měla být Realtek PCIe GBE Family ControllerPorty na routeru jsem zkoušel všechny, vše jede stejněPort na PC stojí za prověření

Pokud ti to ukazuje 10Mbps, tak je vadná síťovka nebo port v routeru a nebo kabel. Jiná možnost není, nikde se to nenastavuje.

Vypnoput vsechny ty "green" nesmysly

Nevím tedy, jak to máš zapojené odposkytovatele, respektive jaké on používá nastavení sítě, ale v některých případech je špatně mít nejprve switch a za ním teprve router. To ti tak zapojit poskytovatel?

Ano, ale když jsem vzal kabel přímo do PC, hlásilo mi příjem 100 Mbps, ale žádný internetové připojení.Když jsem vynechal switch tak šlo zpět na 10 Mbps

je to kvůli internetové TV, která je v balíčku s tím internetem

A to ti řekl poskytovatel, že má být nejprve switch a potom teprve router?

Pokud to má třeba od PODA, tak tam to mají tak řešené. Za dveřmi máš zásuvku. Z té to jde na switch. Z něj pak to TV boxu a do routeru. PODA dává často pevnou, veřejnou IP adresu. V routeru se musí nastavit IP, maska, brána, DNS. Počítač je nastavený na auto a po připojení přímo na switch nepůjde internet. Musel by to nastavit ve vlastnostech LAN v PC.

ano do routeru se nastavila static IP, jak a co bych tedy měl nastavit v PC?

ano tak to tam ten "technik" zapojil

Díky všem za rady.Vyzkouším a dám vědět