» Poradna » Počítačové sítě

LAN a p2p

nevie niekto preco mi cez http stahuje veci 20kb/s a cez torrenta alebo hoc aky p2p len okolo 1kb/s. pritom mam porty otvorene a firewall by mal byt v poho a este taka duma ze mi p2p pise ze stiahlo 10mb a cez windows commander som zistil ze je downloadnute 60mb! teraz ktore je to gut???

Odpovědi na otázku

povaha protokolu a samotneho internetu. Vacsina webserverov na rozdiel od p2p klientov nema limit bandwidth / connection. Keby bol problem vo firewalle, tahal by si 0 - resp. nenadviazal by si ani spojenie. neviem ake p2p ti co pise... ale je mozne, ze tvoj p2p klient rezervuje miesto pre cely file a priebezne dopisuje segmenty, ktore stiahol (napr. emule) a velkost sa po cely cas stahovanai nemeni...

Najdi si netlimiter. Tam to vsechno muzes omezit a zjistit presne, kudy ti kolik odeslo dat... Daji se tam omezit i p2p site na urcitou rychlost, treba na upload:) min je 1Kb. Je to fakt dobry programek. Akorat neni bohuzel free.