» Poradna » Počítačové sítě

Lagy u online her,ping a připojení k internetu je v pořádku.

Zdravím,jak už jste asi poznali z nadpisu tak mám problém s lagy u online her, co jsem našel na zahraničních forech tak tomu říkali rubbering/lag spiky.Jedná se o problém který se vyskytuje prakticky všude, jak u steam her(CS:GO) tak například i u League of Legends. Ping je v rozmezí od 20-60ms ale hra se seká jakoby jsem měl ping minimálně 400+. Ještě dodám, že kdyby jsem v době těchto problémů zapnul např. torrent a zkoušel cokoliv stáhnout, stahovalo by to s maximální rychlostí, nedokážu si vysvětlit proč se tento problém vyskytuje jen u online her..Prosím omluvte moji nevzdělanost ohledně poč. sítí, jsem čistý laik, takže bych vás poprosil aby jste na mne nešli s nějakou velkou odborností, pěkně "po lopatě".speedtest: http://www.speedtest.net/my-result/5679646572Provider: Starnet, bez agregaceRouter: NETIS WF2411DPřipojení: Na střeše je anténa, od té jde kabel do nějaké krabičky(vím jistě že to není router, switch ani nic podobného, prostě jen krabička, která má za účel propojit dva kabely), z krabičky vede jeden kabel, který jde do další černé krabičky, která už je ovšem napájená elektrikou ze zásuvky. Z této krabičky jde kabel do routeru, a pak z něj kabel do mého PC. Nevím co všechno dalšího na tento problém může mít vliv, ovladače mám aktuální, torrenty, jakékoliv sociální sítě nebo prohlížeče mám během doby co se tyto problémy ději vypnuté. Nutno také říci, že se tento problém vyskytuje čistě náhodou, nebo aspoň mi to tak přijde. Občas se objeví ráno, občas odpoledne, nebo večer. Může to trvat buď celý den nebo v intervalu že půl hodiny jsou problémy, pak je půl hodiny pauza a znovu to stejné pořád dokola.Děkuji všem za odpovědi, rady a případnou trpělivost s mojí nezkušeností v tomto oboru.

Odpovědi na otázku

Vždy se musíš při výběru internetu podívat jak to běží ostatním lidem tady si něco přečti http://rychlost.cz/isp/starnet-s-r-o/hodnoceni/hodnocení firmy od které máš net není zrovna moc dobré a většina si stěžuje na problémy které máš ty, Někdo ti tady může poradit X programů na všemožné testy a nastavení modemu ale veř že pomůže jenom jedna věc a to změna operátora,

Hodnocení jsem si četl už když jsem se rozhodoval jakého operátora vybrat, i přes pravděpodobnou kolísavost v mém místě bydliště jsem neměl moc na výběr, jelikož předtím jsem měl daleko horšího poskytovatele internetu. To co tam z valné většiny píší tak já nemám, jak jsem řekl, žádné kolisání ani výpadky internetu nemám ani při zátěži jako je např stahování/uploadování, problém nastane až když se chci připojit na nějakou online hru.Každopádně, pokud se tu nenajde nějaký mág, který by mi dokázal nějakým způsobem pomoci, nezbude mi opravdu nic jiného, než přejít na dalšího operátora.

Pokial nebudes pingovat presne ten server ku ktoremu sa ta hra pripojila, tak nikdy nebudes vediet ci je ping dobry, alebo spatny.