» Poradna » Programy

Lagy minecraft

Zdravím mám problém s minecraftem chci si totiž vyskoušet udělat mod ( zatím jsem nic nemodifikoval) ale singleplayer (creative) se mi hrozně seká, také jsem skusil multiplayer ten se sice nesekal ale ten je mi stejně k ničemu mě střílečky nebaví (stejně mě nabaví i survival ale ten sekal jeste vice nez creative), v pc mam java kit 11 kvuli eclipse a tak jsem ho reinstaloval a ještě si installnul javu doporučenou pro mc tlauncherem a pak jsem jeste updatoval ovladace grafiky po restartu to bylo docela v poho ale po dalsim spusteni pocitace to zase blblo pc specifikace: https://www.notebookcheck.net/Review-Fujitsu-LifeBook-A...

Odpovědi na otázku

neviem ci som spravne videl, ale ten notebook ma iba 2GB??? Pokial by to tak bolo, tak sa ani necuduj,ze ti minecraft seka. Potrebujes aspon 8 GB RAM a to i na nemodovany bude len tak akurat. Nezabudaj,ze potrebujes nejaky priestor aj pre operasny system.

nn 4 gb ram ubgradoval jsem plus jeste jsem ubgradnul na ssd

4 gb + SSD je lepsie ako hrdzavym drotom do oka, ale na MC stale malo.

jj dik to pouziju

Multiplayer ti nesekal pretože mal chunk loader nastavený pravdepodobne len na jeden chunk, pričom singleplayer načíta celé okolie tvojej pozície ( Aj 15 chunkov ), stiahni grafiku na low, nastav čo najnižší počet chunkov a daj si fullscreen 🙂

Dik me se resetovalo nastaveni a proto se mi to lagovalo diky

Core i3-350M, po upgradu celych 4 GB RAM. To je fakt herni delo.

Pretože Minecraft to je AAA grafický titul s požiadavkami pre Nasa pc nie 🙂

1. chci mc jen proto ze si chci skusit naprogramovat mod ale ja jinak nehraji a jeste nasi mi nic takoveho stejne nekoupi a zakazuji mi neustale pc nebo např ja si chci nainstalovat linux a nasi mi rekli ze se musim ucit win protoze se ho ucime ve skole