» Poradna » Web a internet

Lagy, co říct poskytovateli?

Zdravím,mám už 1,5 roku nového poskytovatele u kterého mám každých 1-5 minut pětisekundový lag (asi si dokážete představit jak vás to naštve když se vám to třeba v PUBG stane 3x za sebou zrovna v přestřelce). Jsem si jistý tím, že je chyba u poskytovatele, jelikož se to děje i mému kamarádovi se stejným poskytovatelem ve stejnou chvíli a asi před půl rokem jsem si kupoval nové PC takže hardwarem to není, router jsem také kupoval nový nějaký lepší. Dokonce má je u tohoto poskytovatele zakázáno od 8 do 22 hodin stahovat, a mám krásné pingy kolem 20. Co ale udělat s těmi občasnými lagy ? Poskytovatele změnit už ani nemůžu, protože žiji na vesnici, a moc jich tu není, a u toho minulého jsem měl ping 60 a také jsem měl občas lagy (i když ne tak pravidelně). Toto je můj poskytovatel: http://www.ok1ktw.net/node/10. Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Porovnej odezvy pingu na svůj router, na zařízení v síti poskytovatele a do internetu:- pokud jsou všechny stejné (špatné), máš problém v LAN,- pokud je prodleva na router OK a velké prodlevy k poskytovateli i do inteu, je chyba v lince k tobě domů (reklamuj),- pokud bude prodleva na router i poskytovatele OK a prodlevy až do intenetu, má buďto poskytovatel pomalé připojení nebo jiný problém.

asi jako můj poskytovatel ... za původní tarif 100/10 mi účtuje 500,-nový tarif na stejné přípojce 1000/100 za 300,- (nějak se zapomněli zmínit)každopádně kdykoliv za poslední 1,5roku pustím speedtest tak naměřím přesně 18/30 .... takže jsem jim to začal reklamovat ... končí to po třech týdnech tím, že mi nevěří, že mi zásuvka linkuje 1Gbit a posílají mi domů technika ... technik přijede, zjistí, že nic nezjistil a stejně bude muset řešit problém z jejich strany ... ale vyzkouší cokoliv, aby mohl říct, že je to moje chyba

Poridte si komercni pripojeni k internetu s jasne nastavenymi podminkami ve smlouve. Tady jste uplne mimo, a problemy budou stale. Budto se stante plnohodnotnym clenem komunity, nebo nekomu platte za sluzbu. Tohle je paskvil a fungovat to pro vas nemuze nikdy z principu."Nejsme ISP, přestože členové radioklubu mají možnost zdarma využívat připojení k internetu. Základním rozdílem oproti běžnému ISP je, že naše činnost nemá za cíl finanční zisk, ale službu našim členům radioklubu - uživatelům sítě."

Protože běžný komerční provozovatel s tebou nevydrbe, dokud mu jasně nedokážeš, že něco je jeho chyba

Clovece, co treba pochopit psany text? Tazatel si plati clenstvi ve sdruzeni, jehoz benefit je pripojeni k internetu zdarma. Sam jsem v takovem spolku pusobil na vedouci funkci, melo to presne tento model. Kdyz tazateli internet vypnou, muze si jit trhnou nohou, plati si clenstvi.A vzhledem k ostatnimu textu na tom webu, jakozto sitar, co se poskytovanim pripojeni k Internetu zifi, radim, at utece tak daleko, jak to jen jde.

Normálně jim napiš, v čem vidíš problém. Pokud budeš schopen zjistit přesný čas, nebo máš puštěný nějaký diagnostický nástroj, jehož výstup jesně ukáže, co se děje, dej jim výstup z toho programu. Ať se kouknou do logů, zjistí, co se děje a pokud je to komunita, která chce poskytovat dobré služby, snad budou mít zájem to vyřešit.

Zkusím jim napsat, doufám že s tím něco provedou, lepší poskytovatel v tejhle vesnici stejně není

Toto neni poskytovatel ve smyslu ISP.

najdi si kamarata, ktory ti poskytne lepsi internet cez wifi. Do vzdialenosti 20km to nieje ziadny problem. Staci sa dohodnut s niekym, kto je pripojeny na optiku, alebo na DSL >= 100 Mbps. Postavis si to sam a omnoho lepsie ako to mas teraz.

Do 20km? Většinou je problém i spoj na pár metrů. Pásmo 5GHz je totálně zaflákané. Bohužel někteří tam hodí 80 MHz kanál a pálí to na max. aby dosáhli přenosové rychlosti na velké vzdálenosti. Do 2 km ještě možná, ale víc bych od toho nečekal.

20km na 5Ghz bez problemu. Da se to postavit i velmi spolehlive, natoz pak na vesnici. Problem je nekolik ms odezvy navic.Ale chce to pouzit rozum, dodrzet podminky a vybrat spravnou kombinaci anten.Mimochodem outdoor 5 Ghz pouziva jine frekvence a tusim i vykony nez indoor.

tak tech 20km na 5GHz bych chtel videt, za dodrzeni vysilacich vykonu

Je pravda, ze s lacnymi hrackami ála nanostation to moze byt dost problem.

Jedna věc je vysílací výkon a druhá je zisk.Jděte ven a rozhlédněte se. Co jiného na to říct.

Neklamte ho ! Kde si môžeš urobiť mimo svojho domu vysielač WIFI ? Čo myslíe na čo je tu Telekominkačný úrad a aké sú pokuty ? Viete , že zo zákona nesmiete "predávať " signál iným osobám . Je to podnikanie a neplatíte daňe a ani DPH ! ANi zadarmo ! Lebo daň musíte zaplatiť z reálne ceny a nie zo zľavy na 0 KČ.

Nevíme. Lžete.Nevšiml jsem si, že byste na Slovensku měli až tak brutální podmínky, ale budiž. V ČR to tak opravdu nemáme.

Mimochodem podnikání je soustavná činnost za účelem zisku. Alespoň tak je definováno v české legislativě. Nic o prodávání internetů tam není.

Připojení k internetu u kterého se nesmí stahovat? Tomu se nedá říkat připojení k internetu a nechtěl bych ho ani zadarmo. Spíše mi to zní celé jako něco z dob vytáčeného připojení.

Však on ho aj má zadarmo! Čítaj niečo o tom klube v ktorom je v Lanškoune. On sa sťažuje na zuby darovaného koňa , že sú zlé !

a. toto nie je poskytovteľ , ale je to "nejaký " klubový benefit za 200 korún poplatku. b. môžeš byť rad , že si rád ! c. komu sa chceš sťažovať a žiadať nápravu na ktorú nemáš nárok ! d. Klubové pravidlá nie sú zákon ! Ty ich budeš dodržovať , alebo sa prac do iného klubu ! e. *ty si sosač /pre nich/ a tým si pre nich škodná ! Ak chceš niečo iné , najdi rýchlo iného providera internetu . Aj ja som na vidieku , a tak som rád , priam nadšený z môjho providera.

Ty pravidla pro používání internetu je jak před 20 lety u nějakého amatérského poskytovatele. To jen dokazuje že má tenhle poskytovatel naprosto zfušovanou síť co za nic nestojí a proto ty lagy a špatná odezva, protože buď nemají peníze, zkušené lidi co to dokáží nastavit anebo obojí. Takovému poskytovateli bych se vyhnul obloukem ať si poskytuje internet strojem času do dob dávno minulých. Jediné co se dá reálně dělat je odejít ke konkurenci, protože ani v nejlepší snaze ti nikdo z techniků nepomůže, protože takový poskytovatele nemá kapacity na to aby ta síť za něco stála.

Tady u těch poskytovatelů bych se zkusil zeptat:https://www.omegatech.cz/https://www.edera.cz/https://www.alberon.cz/http://www.coprosysnetron.cz/Zkusil bych to v tom pořadí jak jsem to napsal. Nicméně nečekal bych zázraky. Ale pokud máš nějakou optiku přímo v domě tak tu ber, ale pokud né je to jen loterie. Taky počítej s tím, že slušnější připojení prostě něco stojí a né to co máš teď za pár stovek připojení na baterky.

Bydlíš holt v prdlákově, tak co bys čekal. Ale zase si můžeš zajít na procházku do lesa, ne.Wi-fi je naprosto k ničemu, to je dobrý tak leda pro provoz po baráku přes 2 zdi. Wi-fi je pro lag-critical aplikace naprosto k ničemu. Měli jsme taky wi-fi připojení a museli jsme to před pár lety ukončit, to se zkrátka nedalo. Rychlost sice jako prase (resp. při nevytížení jsi dostal celý pásmo), ale zagregovaná. Nyní jsme na kabelovce s agregací 1:1 na 30/2 Mbitps, a nemůžu si stěžovat. V kteroukoliv hodinu natočím speedtest či cokoliv jiného, tak je tam přesně 30/2.

Jakou platíte službu rychlost ,agregace , technologie?Jaké máte řešeno připojení po domácnosti?Máte log kde vzniká úprodeleva? Nikde není řečeno že problém nemuže být u Vás nebo to je dokonce normální, prostě vic lidí se připojilo. To že vám normální chování služby při zátěži nevyhovuje je Váš problém můžete odejít jinam...

V tom původním textu jsem psal že odezva je úplně v pohodě, když stahuju, tak kolem 1 MB/s a to mi úplně stačí (předtím jsem byl u poskytovatele omega tech a tam jsem měl 300 kb/s). Používám ethernet kabel, bezdrát je napiču

V tom textu jste psal soustu subjektivních vyjádření a kravin které jsou neměřitelné,.-Mě nezajímá jestli Vám se to zdá pomalu ale jestli to je xx Mb/s a kolik to má být-mě nezajímá jestli vám se to zdá že to trhá, ale jestli odezva je xxx ms , nebo packet lostJenže to se musí změřit a srovnat s parametry služby kterou máte objednanou. Může to být chyba a nemusí. Prostě když se sejde víc lidí tak to nestíhá.

Nic z toho co jsem napsal nebylo subjektivní vyjádření, lagy mám objektivně, občas jednou za minutu, občas jednou za 5 minut, záleží jak kdy. Odezvu a rychlost stahování mám v pohodě až na tu chvíli kdy dostanu lag (který se neprojevuje tak, že by se mi zvedl ping třeba o 80, ale prostě se najednou všechno zastaví a přestane to fungovat, načež za 5 sekund to zase jde a to je právě ten problém). Chyba to stoprocentně je protože to dělá ve stejnou chvíli i kamarádoj co má stejný internet.