» Poradna » Windows (a jiné OS)

Lagovani kurzoru mysi

zdravim, chci poprosit o informaci. Po 4 letech pouzivani se mi pocitac zacal sekat, projevuje se to sekanim (lagovanim) kurzoru mysi jak ve Windows (bez jakekoli spustene aplikace), tak v programech a hrach. Zkusil jsem vymenit mys, zkusil jsem nekolikrat preinstalovat Windows 7 (format disku, pote instalace), seka se hned po vstupu do Windows (bez nainstalovanych aktualizaci a driveru). Zkusil jsem vymenit grafickou kartu, hrat si s ovladaci vseho, nic nezabira. Chci se zeptat, pokud tohle nastane, ktera komponenta bude zrejme adeptem na vymenu? A pridam zajimavost, sekani zapocne az po prihlaseni k Windows. V instalacni interface systemu WIN7 po nabootovani z DVD se nic neseka, neseka se take BIOS, problem nastava az ve Windows.

Odpovědi na otázku

Hmm, kedysi hodne davno som riesil ultra zabrzdene PC, bolo to nastavenim CPU v BIOS-e, azle ked ma zabijes, nepamatam si, co to bolo.Bola to nejaka ficura a user si ju prepol na Disabled.Ale fakt, uz neviem, co to bolo.Ked sa to tak zasekava, nie je napriklad aktivita disku extremna? Da sa to pozorovat na kontrolke LED aktivity disku.Kazdopadne memtest+ niekolko hodin by nezaskodil.Tak isto by som pozrel ake su teploty senzorov v case, ked to zasekava...Nic viac ma zatial nenapada.

Diky za odpoved, BIOS jsem zkousel nastavit do defaultu a nepomohlo, teploty taky prubezne merim a jsou v cajku. Zkusim jeste prohodit tu RAMku za jinou, pokud to neni tim, tak uz nevim.

i na hovno ty mentále

akú máš konfiguráciu? aký je vek pc?ono keď spravíš čistú inštalačku, overíš si funkčnosť ramky cez ramtest, nainštaluješ správne ovládače a problém neprestane, je možné, že ti odchádza nejaký hw. podobný problém som mal tak 12 rokov dozadu s jedným celeronom 700Mhz. z ničoho nič sa znížil výkon, po preinštalovaní winxp si sám win nastavil najnižšiu kvalitu zobrazovania (vypol čo sa dalo, vrátane tieňov, obsahu okna pri ťahaní ap odobne kvôli slabému výkonu). nakoniec as prišlo na to, že sa poškodila doska a bola potrebná výmena.pozri si ešte vyťaženie procesora pri tom sekaní, prípadne sleduj aktivitu cez hwmonitor. ak ti v tej chvíli vyletí využitie cpu na 100% a seká, pozri sa, ktorý program ho vyťažuje. ak to nespôsobuje žiadny program/chýbajúci driver. postupne testuj čo sa dá, od ramky, cez cpu až po disk. ak sa ti nepodarí identifikovať problém, vytiahni jednu ramku a skús znova, proces opakuj s druhou. ak sú ramky ok, skús vymeniť disk.ak nič nepomôže, odnes ho do servisu, či tam niečo neobjavia.

Tak problem zpusobuje spatny HDD. Jeste poprosim, pokud koupim novy, bude problem s aktivaci WIN7 HOME OEM nebo by to melo byt v poradku?

Ahoj, nemal by byt problem.Pokial by sa W7 nechcel aktivovat, musis zavolat na Microsoft aktivacnu linku, tam im nadiktujes kod, co ti PC vygeneruje a oni ti nadiktuju kod, ktory tam vlozis.

diky moc