» Poradna » Windows (a jiné OS)

Květnové aktualizace Windows 7!

Neuběhl ani týden v novém měsíci a v Americe již rozluštili pro nás zatím nedostupné květnové aktualizace.Počet zatím nevím, ale je z nich špatná KB3150513 , která má za následek opět vynutit upgrade na desítky.Ještě stále ovšem nejsou rozluštěny problémy s aktualizacemi z minulého měsíce, konkrétně:KB3133977 ?????KB3137061 ?????KB3138901 ?????KB 3146706 Má něco společného s aktivací systému a některým natropila vážné problémyStránky ze kterých čerpám jsou tyto:https://voat.co/v/technology/comments/853510http://www.overclock.net/t/1587577/windows-7-updat... http://www.infoworld.com/category/microsoft-windows/http://www.askwoody.com/2016/bad-patch-lists/Kdybyste někdo našel bližší informace o výše uvedených aktualizacích, tak by to bylo super, jelikož již jsme měsíc ve skluzu a co nevidět i k nám přijdou květnové aktualizace.Zde zasílám samozřejmě můj aktualizovaný seznam špatných aktualizací ( 7 / 8.1 ) .Předem za všechny uživatele starších Windows děkuju za jakoukoliv odpověď. Musíme vydržet, už za měsíc/dva, nám to snad konečně skončí :) .

Odpovědi na otázku

KB3133977 - oprava bitlockeru (pouze Pro a Ultimate)KB3137061 - opravuje problém s Win Azure (většinou se týká pouze firem)KB3138901 - opravuje chybu RDP (remote desktop) při přihl. více užživatelů.KB 3146706 - způsobuje BSOD u PC aktivovaných nelegálně metodou Ghost (Asie, Čína atd.)-----------------------------------Bylo by ale příliš naivní se domnívat, že to za dva měsíce skončí....

za dva měsíce nic neskonči tomu nevěř...

Ano popisy jsem zjistil taky, ale na některých webech měli právě s těmito aktualizacemi problémy.

Is Microsoft using security patch KB 3146706 to break pirate copies of Windows 7?

Ok tak už se i k nám dostal seznam květnových aktualizací :) . Dubnové jsem již vyřešil následovně:KB3148198 (IE 11) SKRÝTKB3133977 Problémová s bios secureboot SKRÝTKB3137061 Problémová SKRÝTKB3146706 Problém s bootem SKRÝTOstatní jsou OK.Ovšem jsou zde nyní květnové aktualizace:KB3138378KB3153731KB3153171KB3153199KB3155178KB3156013KB3156016KB3156017KB3156019+ IE 11 KB3154070 - Microsoft opět uvádí že obsahuje non-security věci.

.... no hlavně rozhodila chování Iframu v IE11, takže se pár IE based informačních systému rozsypalo jak domino a hromadně se vynucuje kompatibilita IE10

Díky. Jinak díky i za weby z kterých čerpáš.

Overclock.net má minimálně rozporuplné hodnocení těchto updatů:-- KB3093513 - nepřidává vzdálené spouštění kódu bez vědomí uživatele, ale naopak takovou chybu odstraňuje-- KB3088195 - key logger on the Kernel Level - nikde jsem o jeho obsahu nenašel zmínku, ale na druhou stranu souvisí s Bitlockerem a provázejí ho podobné problémy jako KB3133977; údajně vyřešeno v aktualizaci KB3107998 http://www.lenovoblog.cz/2015/10/jak-opravit-bsod-... -- KB3093983 - dávno není v nabídce-- KB3118401 - přidává možnost spouštět aplikace napsané v novějších verzích C++ (původně programovaných pro Windows 10) - zlepšuje tedy kompatibilitu

Z květnových novinek si vytahuji podstatné informace asi takhle: - IE11 cumulative patch je funkčně problematický (iframe) - 3153199 naopak vylepšuje opět zabordelený zpomalený Windows Update agent - 3153171 zaznamenáno pár menších problémůSP2 nikdo neví, co přesně obsahujeA z novinky nonsecurity rollup tuším sviňárnu (volitelné zabalené do jednoho nerozdělitelné balíčku dávají tušit, co tam asi brzy přibalí).Mimochodem, pro pobavení, 3035583 i 3123862 vyšly v nové květnové verzi, takže květnové novosti.... víme, kam míří

Ok dobrá, takže už jsme opět pokročili.Z květnových aktualizací jsou všechny OK až na jednu, u které jsem stále na vážkách:KB3138378 okKB3153731 ok KB3153171 okKB3153199 okKB3155178 okKB3156013 okKB3156016 okKB3156017 okKB3156019 okKB3154070 ??? Aktualizace pro IE, která nejenom že může obsahovat W10 banner, ale také někomu znemožnila načítání iframů na webových stránkách. Taže s tou stále vyčkávám. Budu rád, za nějakou kontrolu jak to s ní vlastně je.Každopádně je vidět, že Microsoft už pomalu od upgradu polevuje a nevydává další nové aktualizace, které by obsahovaly telemtrii nebo vynucení upgradu (nepočítám KB3035583 a KB2952664, které se občas objeví v nové várce aktuaizací) .

Nějak ti "unikly" škodlivéKB3150513KB3123862KB3156417

Co přesně je na KB3156417 škodlivého, tedy jen proto, že se někde objevila na nějakém seznamu?https://support.microsoft.com/en-us/kb/3156417May 2016 update rollup for Windows 7 SP1 and Windows Server 2008 R2 SP1The May 2016 update rollup package for Windows 7 Service Pack 1 (SP1) and Windows Server 2008 R2 SP1 resolves issues and includes performance and reliability improvements. We recommend that you apply this update rollup as part of your regular maintenance routines. Check out the fixed issues in this update. Also notice that there is a prerequisite and a restart requirement for installing this update.Issues that this update fixesThis update package fixes the issues that are documented in the following:KB3155039 Error 1326 when you change domain account password in WindowsKB3155218 Memory leak occurs in the Lsass.exe process after you install security update 3067505 in Windows

1. Neví se, co v ní všechno je.2. Je volitelná. Takže není důležitá, natož bezpečnostní. Takže proč instalovat?

Sice se neví, co všechno v ní je, ale opravuje například bug s Lsass.exe. Nevím jak tobě, ale mně zrovna úplně fajn nepřipadá mít vytížený procesor na 100 %.

Já ho vytížený nemám. Nu, a kdo ano, může si to nainstalovat. Chabou naději, že to pomůže vymění za jistotu nechtěného škůdce...

Volitelné aktualizace neřeším a neinstaluji je, proto je nikde nemám uvedené a nechávám je ve Windows update jako nenainstalované.

Já ten problém také nemám - protože Windows 7 už třetím rokem nepoužívám.

Nebo takhle, uvádím zde pouze nové aktualizace, ty co se neustále objevují už neuvádím.A co se týče KB3150513 , tak ta se mi ještě neobjevila. V tomto dotazu jsem ji na začátku uvedl, ale od té doby jsem ji neviděl. Asi ji Microsoft opět stáhl z Windows Update.

Mne to z dulezitych nabidlo jeste KB3146706 a KB3150220. Mam z toho strach, neinstaloval jsem; je mi 72; nevyznam se. Vite co to je? Na volitelne jsem se vykaslal komplet, ostatni doporucene dle vasich rad jsem nainstaloval. Dekuji

KB3150220 je v pohodě.KB3146706 je problémová, většina uživatelů po instalaci této aktualizace již systém nezapnula, jelikož jim poškodila bootování systému.

Já si teď neodpustím pár slov, pro někoho možná tvrdých, ale věřte že se držím zkrátka a stále nemluvím na plnou hubu. Vy pitomci tady jde o princip. Než se takhle s něčím babrat tak se na to vykašlu úplně. Tohle přece není normální. Pokud si chcete vyzkoušet Americké móresy. Zakážu update a žaluji OEM/Microsoft až se něco stane s daty počítačem, který nebylo možné nechat aktualizovat protože tento proces také poškozuje počítač. Zažaluji OEM/Microsoft protože jejich update poškozuje počítač (nutno počkat až opět vytvoří chybu a upgrade se spustí po uzavření okna s oznámením) - toto je správný postup, ale celé je to jako když se pes zakousne do vlastního ocasu a ještě s ním běhá dokolečka. Řešením je tedy jedině legitimní obtěžování OEM (ti za systém přebírají zodpovědnost) a Microsoftu, nebo tu hromadu sraček poslat kam patří, nebo ji prostě užívat omezeně. Já bych normálně vzal kompl a šel ho omlátit prodejci o hlavu. Ti zvás kteří tu tak napadáte uživatele starších systémů, než Windows 10 jste na tom v zásadě stejně. Když vidíte, že Microsoft není schopný dostát svým závazkům a neumí udržet svůj výtvor funkční tak jak se zavázal, a přesto si pořídíte jejich novější produkt, který vykazuje mnohem více chyb než produkt starší, navíc si rovnou přistoupíte na podmínku že produkt nebude mít žádné deklarované vlastnosti a nebude muset ani fungovat... prostě na zblití. Pokud se náhodou administrátoři Živě rozhodnou můj příspěvek zveřejnit, ale naznali by že expresivních výrazů je přespříliš, dovoluji jim sem tam nějaký slovní obrat umravnit/zmírnit, ale ať zůstane jasné že tento přístup stojí stejně za hovno jako celý ten bazmek Wokno. Kdysi se požívala zaříkadla typu "city moje proradné, wokno dneska nespadne", dnes bych to viděl spíš "škaredé mé wokníčko zlob dneska jen maličko, nastavení zachovej snad už zítra bude hej".