» Poradna » Windows (a jiné OS)

Květen, aktualizace windows 11, problém se spuštěním OS po instalaci aktualizace

Prosím o radu. Po té co jsem nainstaloval nové aktualizace pro windows 11, vydané v květnu 2022, se po restartování neděje téměř nic. Tedy přesněji řečeno, jak kdy. Buď se načte pouze úvodní obrazovka Windows 11 a dále systém nereaguje, nebo se mi i podaří přihlásit do systému, ale následuje další zamrznutí. Mohl by mi někdo poradit, co přesně se stalo a jak to opravit? Jde zřejmě o aktualizaci KB5013628 , KB5013943 , nebo KB890830

Odpovědi na otázku

A zkousel jsi ty aktualizace vyhodit?

Tento problém by měla způsobovat aktualizace KB5013943. První variantou je jí odinstalovat. Druhou variantou je po spuštění a přihlášení jít do "Funkce systému Windows" a zaškrtnout zde.NET Framework 3.5 a 4.8. Pokud již zaškrtlé jsou, tak odškrtnout, restart a zaškrtnout a restart a mělo by vše fungovat.

Díky za radu. Vaše rada funguje.