Kvalitní zdroj

Dobrý den, potřeboval bych nový zdroj aby byl měl dostatečnou účinnost. Min. 550W a tak max. 750W a to nejdůležitější aby byl tichý a nejlépe modulární. Cena tak max 4000,- ale to jen v nejpekelnějším případě! Pokud víte a poradíte budu moc zavázán.

Odpovědi na otázku

Jako nic moc rada ale nevadí

Zdroj se vybírá k sestavě!

Ale já potřebuji novj protože ten už nemá dostatečný výkonn ke grafice

Pokud se někdo ptá takto blbě, tak mu ve skutečnosti obvykle stačí slušný 350-400W zdroj. Uveď alespoň CPU a grafiku, co to má živit (případně počet disků, pokud jich je více).

i7, GTX970, 1x SSD, 2x HDD

i7 to je tedy specifikace! Pokud do skt. 1155/1150, pak dostačuje uvěřitelný 400W zdroj od SKUTEČNÉHO výrobce zdrojů!http://www.alza.cz/seasonic-s12g-450-d230006...

Pro klid duše může vzít 550W verzi (tento je i s odpojitelnou kabeláží):http://www.czc.cz/seasonic-ssr-550rm-550w/1... Skutečná spotřeba i7 (1150) + GTX 970 je do 300W. Pokud by šlo o přetočenou verzi i7-4790K + přetočená GTX 970, i tak se to vejde do 400W. 550W zdroj bude mít tedy i tak dostatečnou rezervu.

ok děkuji moc

Pokud vam jde o tiche PC, pak nejaky Corsair rady RM, ktere maji ZERO fan.

Corsair žádné zdroje nevyrábí!

Zdroje bez větráku dělají taky slušný kravál hlavně v nízkých kmitočtech.

Záleží, jak se trefí kmitočty - PWM regulace větráků, vertikální synchronizace, spínací frekvence počítačového zdroje, spínaný zdroj procesoru, spínaný zdroj na grafice, nedokonale spočítané filtry... u 8 z 10 kombinací může být ticho jako v hrobě, ale pak stačí narazit na nějakou sérii grafik a k tomu desku s ošizeným napájením a je to.

Do limitu 4000 Kč by se měl vejít i některý z polopasivních Seasoniců - mají účinnost 80 Plus Gold nebo Platinum a ventilátor se točí až od určité zátěže/teploty. Akorát je vhodné, aby byl ve skříni alespoň minimální průtok vzduchu (pomaloběžný ventilátor nebo Noctua S12 stačí) a nehromadilo se ve vzduchové kapsy u zdroje odpadní teplo.

Dále doporučuji projít tohle vlákno:http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/pc-sestava/...