» Poradna » Programy

Kvalitní rozlišení písma ve Photoshopu ?

Chci se zeptat, používám photoshop cs6, ale zajímalo by mě kde a jak a naco přesně nastavit parametry abych měl kvalitní písmo když píšu klasický text aby to bylo pěkně vyhlazené.

(nemyslím efekt u písma (nejoostřejší,ostré,tvrdé apod)
(Myslím celkový profil barev a rozlišení)

Jelikžo když něco vytvořím ve photoshopu a pak si to otevřeu v Corelu XDRAV 5 tak to je rozmazené.

díky za odpoved

Odpovědi na otázku

Jestli on problem nebude v tom, ze ve Photoshopu vytvorite rastrovy obrazek, ktery je uz z definice kostickovany. A tim padem pak jeho import do vektoroveho editoru (treba ten CorelDraw) nemuze dodat pismo ostre a hladke.

K plne kvalifikovane odpovedi je ale treba predevsim vedet, v jakem formate ukladate soubor v PS CS6 a jak ho importujete do Corelu. I treba takovy PDF format totiz nemusi byt pro Corel pochopitelny kdyz byl ulozeny v Adobe Photoshopu.

Asi to bude zrejme tak jak písete, ukládám vetsinou do .jpeg nebp .png

a do corelu ho vetsinou pretáhnu, např,z plochy

Takže často pracuji s textem, tudíš bude pro mě vhodný asi vektor.. tudíš vektorový editor (corel), např na tvorbu letáku,vizitek,banneru, webové grafiky apop. že ano. ?

presne tak. Photoshop je na obrazkove veci (retuse fotografii, ruzne rastrove efekty jako stiny, odlesky, zare) a pak vysledna kombinace takto upravenych obrazku s textem se uz dela v nejakem DTP programu jako treba Adobe InDesign nebo QuarkXPress. S oblibou se kvuli sve cene take pouziva CorelDraw nebo na jednoduche 1stranove navrhy (letaky, vizitky) se da pouzit i Adobe Illustrator.

Na webovou grafiku je pak asi nejlepsi Adobe Fireworks, ktery v sobe vhodne kombinuje rastrovou a vektorovou grafiku.