Kvalitní repro na poslech hudby

Dobrý den,mohl by mi někdo poradit, kdo se vyzná, nějaké dobré repro k PC? Chtěl bych měli co nejvěrnější podaní hudby. Budu je používat na poslech hudby (mp3, internetové rádia, filmy). Děkuji.

Odpovědi na otázku

Dobré a k PC? 1/ co si konkrétně představuješ pod pojmem dobré? 2/ jaké jsou parametry poslechového prostoru? 3/ Pokud jsi fajnšmekr a chceš poslouchat zvuky z počítače, tak opravdu nejlepší a nejlevnější řešení jsou sluchátka přímo do výstupu zvukové karty. Další výhoda je, že ty nerušíš okolí a okolí neruší tebe.

Tak vzhledem k tomu, že nejsem znalec, ale vyznavač kvalitního podání hudby, tak prostě aby hráli co nejlépe tj. přenášeli co největší frekvenční pásmo a neořezávaly.Co se týká prostoru, tak mám PC umístěný v rohu místnosti 2,5 x 4,5 m. A co týká rušení okolí, ak to nehrozí :) Teď možná plácnu protichůdný požadavek. Chtěl bych aby když pustím repro i na mírné zesílení mi zřetelně hrály jako kdyby hrály nahlas :)

Také záleží čemu říkáš kvalitní hudba. Když tam dáš perfektně nahranou trubku, či housle uvidíš, že z PC a repro od něj, žádná kvalita nebude, spíše zvuk za ocas kočku tahající

A pokud jde o ten ,,protichůdný" požadavek, musel bys mít něco, co má fyziologickou regulaci hlasitosti, ale to PC bedýnky umět nebudou. Takže při tiché reprodukci přidat hloubky a výšky.

Dobrý den pane krakonoši, chtěl bych se prosím Vás zeptat jakým drátem mám navinout výstupní transformátor k těm sluchátkům z notebooku, když posunu ten posuvník na nižší hlasitost tak slyším brum a šum a různá chrčení z toho NB, jo a tu fizologickou regulaci mám naistalovat jak?Děkuji, Jára 7,5let.

Sluchátka se připojují přímo na výstup zvukové karty počítače. Navinout kvalitní výstupní trafo doma nelze, běžné trafoplechy nepřenesou celou šířku pásma. Fyziologická regulace vyžaduje potenciometr s odbočkou a zásah do zapojení zesilovače. Pokud chceš získat alespoň přibližnou představu, o co kráčí, najdi si na netu schema zapojení zesilovače Tranziwatt TW 40.

Žádné kvalitní si nepořizuj . Byly by to jenom vyhozené peníze. Jenom by ti nemilosrdně odhalily tu hrůzu co ti z PC leze. Takové nějaké levné z Tesca to aspoň zabalí do příjemného a monotónního dunění.

No mě spíše jde o to, zda něco takového existuje a kolik by to stálo, nemám totiž představu

Ti dva maj pravdu. A třeba mp3 není žadná kvalitní hudba

Na MP 3, pazvuky z netu a běžný počítač s komerční zvukovkou můžeš použít naprosto cokoli, ale kvalitu v žádném případě neočekávej, z téhle úrovně HW a SW ji prostě nemáš šanci vyždímat.

Pokud si sam postavis ty nejlevnejsi stereo reprobedynky (material ti narezou v kazdem OBI a pod.) a stereo zesilovac, budes vzdy o nekolik trid nad tim, co se prodava v obchode a vsichni kamaradi ti budou zavidet zvuk prehravanych skladeb. Mozna by ses divil, jak je to jednoduche. Se zesilovacem ti jiste pomuze nejaky sikovny kamarad elektronik, nebo si koupis stavebnici a jen spajis. Ja jsem jednou nasel stare vyhozene bedynky TESLA u popelnice. Vzal jsem si je. Prebrousil, nastrikal je cernou barvou. Koupil nove reproduktory z produkce TVM. Jsou kvalitni. V Bauhausu jsem si nechal uriznout predni desku a vyrezal otvory pro repraky. Jako vyhybku pouzil svitkovy kondenzator 10uF, ktery orizne basy. Vyskac je stejne nezpracuje. Osadil repraky, vzadu svorkovnici z GME na privodni kabely. Prace na par hodin.http://www.sinclair.hostuju.cz/pic/Reprobedynka.JPGhttp://www.sinclair.hostuju.cz/pic/Reprobedynka2.JPGhttp://repromania.net/index.phphttp://repromania.net/projekty-hifi/http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/ksj2005... http://www.hadex.cz/w019-zesilovac-2x20w-nf-s... http://www.hadex.cz/w020-zesilovac-2x25w-nf-s... http://belza.cz/audio/lpots.htm

Ty reprobedny s tou gumou dopředu mi připomíná ty moje bejvalky, ony totiž nebyly k sehnání s gumou na rantu zezadu, tak sem jí tam přídal, repráci byly zelený, tak sem je natřel, jinak sem nic neřezal, koupil sem 2000 x 500 x 20mm stěny, slepil, vytlumil 5cm molitanem, bassreflex z Mironalu, b-4x20W, s-2x70W, v- 2x80W a hrály docela uspokojivě přes 20let.Za takovýhle bedny by si dal desetitisíce ...

A zesík mám z těchto modulů:http://zesilovace.heureka.cz/show-psa-31500-modul-a/ , je to třída H (nemusí být upatněna) výkon 1200W a plánek k sehnání na internetu.

blábolům o nekvalitě MP3 se nevěnuj. Repráky či sluchátka jsou to, co klíčově ovlivňuje to, co slyšíš. Repro či sluchátka mají běžně zkreslení přes 30%, mžikově daleko víc a zcela mění to, co je slyšet - tedy je to "klíčový komponent". Zkreslení ostatních členů řetězce je sice také nějaké, ale vůči repro směšně malé - zkreslení dané mp3 ( při rozumném datovém toku a kodeku ) či zkreslení zvukové karty je zajímavé pouze tehdy, jsou-li repro dokonalejší. Ale to lidi neradi slyší, protože jsou na své mechanické chrchly zvyklí a předvádějí pak na svých chrchlech různé zesilovače a další věci s komentáři - hele, vždyť to zní furt stejně, proč bych to měnil. No a já odpovídám, že bohužel právě proto, hi.K Pc asi začínají použitelné repráčky ( tohle jsou maličké, analogové, ale zní to už dobře ) asi tadyhttp://www.alza.cz/bose-companion-tm-3-ii-d1... anebo lepší, pochopitelně.

Jo jestli má PC či ntb za 80 000 kč a výše, snad ani na těch mp3 moc nepozná zkreslení bubnů.

Kupodivu - dle mých poslechových "testů", většina levných zvukovek v levných ntb není vůbec špatná, je třeba ale mít poslechovou místnost a alespoň normálové monitory aby to bylo porovnatelné. Nejhorší ( téměř neposlouchatelné, zjevně byl zvuk hardwareově upravený pro sluchátka ) byly výstupy na Toshiba Satellite L600 , většina VIA a RTL zvukovek v Acerech/Hp není vůbec špatná, resp. je daleko lepší, než jakékoli běžné repro. Chce to ovšem zkusit "na vlastní uši" teoretické kecy jsou nanic.

Jo, chce to zkusit. Trubka housle dosti zkousle. Každý má jiný praktický či teoretický poslech. Nakonec - tazatel byl jen odrazován od pořizování si kvalitních repro na připojení k PC či ntb

Trubka housle. Tohle http://www.youtube.com/watch mi na svých 5 let používání, obstojně přehraje ntb Toshoba A 300

Hlavne je dobre chodit na koncerty vaznej hudby aby clovek vedel ako hraju skutocne hudobne nastroje a nie tie syntetizovane. Potom sa daju porovnavat aj jemne detaily zvukovej aparatury. V dostupnej cenovej kategorii pre bezneho smrtelnika sa len velmi tazko da zohnat nieco, co by sa dalo oznacit za HiFi. Pokial si odmyslime aparaturu, tak zaznamy na CD a DVD-Audio su mnohdy v tak katastrofalnom prevedeni, ze ziadna kvalitna aparatura to uz nevylepsi.

Pod tenhle názor se rád podepíšu.

Nemusí chodit na koncerty vážný hudby, stačí když si poslechne nějakýho harmonikáře co neumí hrát v nějaký hlučný putice a je li alespoň trošku slyšící musí jednopznačně poznat rozdíl.Co se týče repro tak si bedny udělat nebo nechat udělat odlitím s betonu tak aby tvar nebyl čtverhraný ale co nejvíce se podobal kouli.

Vzhledem k tomu, že 80% populace má hudební hluch a ten zbytek uši zničené randálem z diskoték, tak se výsledkům tvého testování tak nějak nedivím.

Tak momentálně mám doma tyto:http://www.logitech.com/en-roeu/product/multimedi... Výšky, středy dobré :) ale ty basy ... katastrofa. Zkoušel jsem ještě hledat na netu nějaké info a napadla mě ještě jedna možnost a to pořídit zvlášť zesilovač a bedny. Co vy na to?

No, co čekat, za ty peníze tam nemohou být dobré ani dráty.Co se týče skládání, tak to bych asi nedělal, resp. takhle - já měl kdysi doma velmi slušného Panasonica (až po zesilovač včetně ) ale už jsem nikdy neměl peníze na ten repro set, co k tomu patřil. Tak jsem to různě zkoušel, napřed bastlil, pak kupoval, pak kombinoval a nikdy to prostě nehrálo dobře tak, jako s tím originálním setem. Známým se to tehdy líbilo ( ono to i v tom mém polostavu bylo lepší, než to co měli anebo někde slyšeli ), ale dobré to prostě nebylo. Pak jsem popočítal a zjistil, že kdybych ty pokusy nedělal a pošetřil, tak jsem ten set měl už doma a fungovalo by to. Závěr? Není vůbec jednoduché udělat doma skládáním různých komponent komplet lepší, než je fabrický set, na sebe navržený, odladěný a udělaný.

ak chces pocuvat hudbu kvalitne, tak si kup HIFI zariadenia. http://www.ketos.eu/index.php http://www.bisaudio.sk/ ale tam sa ti mp3 nanic. pc ti nepoda zvuk lepsi, ak jeho vykon nie je na to stavany. ked nechces investovat do Hifi, tak sa poobezeraj po reprakoch so subwooferom. http://www.czc.cz/reproduktory/produkty http://www.ketos.eu/index.php http://www.bisaudio.sk/

Basák potřebuje velkou a dobře zatlumenou krabici. A pokud ho budeš krmit ze samostatného zesilovače, tak před vstup dolní propust s horním mezním kmitočtem max. 200 Hz a útlumem minimálně 12 dB na oktávu.

200Hz na basák? Proboha! A v krabici! Šmankote! Výhybka pro basák se dělá 80-120Max (24dB).

I ty zatracované MP3 mohou hrát slušně, ale záleží na kodeku, na bitratu...ale čím lepší bedny a zesák, tím víc tu komprimaci "uslyšíš". Pokud chceš opravdu kvalitní zvuk, tak spíš bež do starších kousků, ty jsou ještě poctivě navržené a poctivě vyrobené, ale i tak dáš kolem 15 tisíc zazesák a min. stejně za bedny. Můžeš projít třeba Bazoš...

Tieto štúdiové monitory M-Audio AV40 sú fajn a nezaberú veľa miesta. http://www.alza.cz/m-audio-av-40-d474252.htm

http://www.czc.cz/logitech-z313/78829/produktSice je nemám, ale zkušenost s nima mám, jako jedinné tyhle Logitech mají celkem kvalitní potenciometry, a velmi čistý zvuk i po pár letech. Šity jako Genius nemají kvalitní poťáky. Brácha má u PC genius repro, už po roce začal blbnout poťák, bojím se ho dotknout, aby neztratil kontakt :D , proto se hlasitost musí ovladat v OS.Já mám zkušenost, co si uděláš sám to funguje nejlépe. Já mám zesilovač JPA 100 a zatím nějaké bedýnky od starší hifiny.

tím jediné myslím značku Logitech... ty z odkazu bych si aj koupil.

Jůj! To jsou ďůrky! Pro menší křečíky stačí ty menší, pro většího se musí ta větší krabice otočit ďůrkou dolu, jinak tam nevleze, nebo mu z těch menších tam udělat schody.

http://www.alza.cz/genius-gx-gaming-sw-g2-1-... Mám je a jsou luxusní, nedokážu si je vynachválit.!!

Právě genius mívají šítské potenciometry. Ale zase SNR 90dB je už celkem dobrá hodnota, ikdyž relativní, lepší by bylo SFDR, které je určitě nižší.

Pokud nemáš kvalitní zdroj signálu, a zdroje, které uvádíš, kvalitní nejsou ani náhodou, včetně Youtube, nemá smysl investovat do špičkového zbytku. Jediné, k čemu se dopracuješ, bude to, že ty zdroje signálu jsou tak mizerné, že se nedají poslouchat.

Kup second hand Logitech Z-5500. Nic lepšího není.

Skusime tedy navstivit stranku Audiotec, tam se najde vse co hudebnik potrebuje.

Ahoj :) Dělám elektro. hudbu a používám třípásmové reproduktory :) Jestli chceš kvalitu, tak poslouchej jen kvalitní hudbu od dobrých producentů :) Ono dobře na mastrovaný mp3 kolikrát zní líp jak wav nebo ogg :D