» Poradna » Mobily

Kvalitní repro k PC

Ahoj, mám genius (za 500 Kč ale kvalitní), chtěl bych si koupit ještě lepší, přemýšlel jsem o KURZWEIL KS-40A, ale mám strach když budu poslouchat 256 kbps mp3 nebo seriály (co maj kolem 300 MB), tak že ten zvuk bude špatný. Další na co sem koukal jsou Genius SP-HF1800A - na tohle sem četl různý recenze, např že píská trafo, nebo že to zas tak moc kvalitní neni. Mohli by jste mi doporučit tak spíše koelm těch 2 000 Kč (byl bych rád kdyby to bylo do 2 tisíc, ale zas neni problém připlatit 500 Kč když to budu mít na pořád.), bud jeden z těch dvou nebo uplně jiný, hlavně aby to bylo kvalitní. Jinak mám integrovanou zvukovku (základní deska Z97 PC Mate)

Odpovědi na otázku

Tvoje deska obsahuje zvukovku Realtek® ALC887, která rozhoduje o kvalitě výstupu. Já mám ALC1150 + pc bedny Genius 2+0 ve dřevě za 1000 a hrajou nádherně. Kdybych je zapojil do tvého pc, kvalita zvuku se sníží. Nedávno jsem je půjčoval jedné známé na večírek do firmy, kde byly zapojeny do kancelářského pc. Když jsem si přišel pro ně a slyšel jsem je, nevěřil jsem vlastním uším. Takže to shrnu: bedny za 2000 budou lepší než moje, ale musíš mít kvalitní výstup, abys je využil.

tak mohl bych dokoupit externí zvukovou kartu, otázka je jakou

Co sa tyka reprakov, tak si nastuduj a poromyslaj o:"near field monitor" cena od cca 1500

Za ty bláboly "-"! http://www.zive.cz/poradna/takto-ma-vypadat-... ; http://highend-pocitace.webnode.cz/konfigurace/ namachrovaný blbounek bez jakýkoliv znalostí.Dedikovaná ZK má smysl až v případě lepších modelů -Některé typy Asus Xonar, případně něco od Creative, ale pokud možno ne ty jejich "herní": goo.gl/MYrErfNa ty mp3 a nejen na ně stačí i ten zvukový kodek (v cestě jsou mimochodem i jiné obvody a také návrh PCB + pasivní součástky mají vliv) na desce a lepší reprosoustavy. Pokud už pak: https://www.muziker.cz/kurzweil-ks-40a raději než: https://www.czc.cz/genius-sp-hf-1800a/67974/... - i když výrobce: http://kurzweil.com/product/ks-40a/specs/ neuvádí tak úžasné údaje jako Genius, tak je považuji za jinou třídu.

akorát ty Kurzweil jsou tzv. monitory = jsou zaměřené na co nejvěrnější podání zvuku, což ale, jak poznamenalo víc lidí z branže, neznamená "hezčí" zvuk pro konzumního uživatele. Mainstream z toho pak třeba bez ekvalizéru může znít poněkud neslaně-nemastně...Což je podobné tomu, jak např. recence by zkritizovala sluchátka Koss Porta Pro kvůli výraznějším basům, ale uživatel to zase uvítá. Ale to je vždycky nejlepší vyzkoušet.

bude ti stačit levná dvoukanálová externí usb zvukovka (tak tomu říkají muzikanti),klidně mrkni na bazary a midi.cz jestli někdo neprodává M audio mtrack ta se dá koupit od litru do patnácti set. nebo se podívej po externím DAC -digital analog converter (je to vlastně to samé jako zvukovka jen tak tomu říkaj ajťáci a prdlý hifisti) do 3500 bys měl koupit i novou věc která bude hrát o hodně líp než integrovaná ZK na MB (lepší odstup signál/šum,větší dynamika, rovnější kmitočtovej pruběh)jen preventivně varuju abys nepořídil žádnou krabičku s fire wire,jednak to na přehráváni dvou kanalů nepotřebuješ a taky když si nesedne HW navzájem je to docela prekérka takže chtěj jen usb!!, další věc jsou ty repra.. hele narovinu dvě aktivní bedny za 2500 je fakt hodně málo konstrukce zdroje i vlastních zesilovačů musí být bídná (trafo,kondenzátory..). ted přemýšlím že bych zkusil uplně jako první obejít kámoše jestli se někomu neválí doma v HW šrotu nějakej soundblaster za odnos nebo na chvíli pujčit. doma ho prdni do desky a ušetřené peníze vraž do lepších repro , tady je potřeba zase začít otázkou, nevím co máš rád za muziku a taky nevím jak moc máš rozmazlený ouška, pokud posloucháš taneční hudbu nebo nějaký hutnější kytarovky a máš raději muziku posazenou na mohutných basech zkusil bych vysomrovat (nebo za 300 koupit) tu zvukovku a mrknul bych po 2.0 (2.1) repro sestavách k PC. svého času dělal celkem dobrej zvuk logitech a creative (t40) , pokud potřebuješ muziku spíš nahlas a basověji ovšem bez hučení a dalších nestíhaček bedýnek za 500 myslím že budeš spokojenejší s těma T40 víc než se "studiovím odposlechem" (píšu to v "" protože něco použitelnýho na práci ve studiu stojí mnohem víc) ,ten totiž hraje (měl by) pro běžnýho posluchače celkem nudně a po nějaký době i nepříjemně navíc bývá postaven tak aby opravdu ideálně hrál na vrcholu trojuhelníku repro repro hlava a tak si ten kvalitní poslech užiješ fakt jen v jednom místě (není to hifi),sem se zas Ukázat celý příspěvek

Proč externí? Kup nějakou třeba starší Creative X-Fi do PCI slotu nebo novou do PCI-E a máš vystaráno na dlouhé roky

pokud chceš slušné repro do 2 tisíc a nevyžaduješ subwoofer, tak já osobně doporučím Creative Labs Gigaworks T20 Series II 51MF1610AA000:https://www.czc.cz/creative-labs-gigaworks-t... Repro mám u PC v pracovně a jsem s nimi velmi spokojen. Používám na poslech hudby k práci, na sledování filmů apod. Zvukovku mám integrovaný Realtek.

O tom sem taky přemýšlel. Já mám doma genius repro (GENIUS SP-HF 365B) za 500 Kč a když to srovnám s tim co sem měl v notebooku nebo mikrosystémem LG CM1530 tak ten zvuk je lepší. Jinak sem zapoměl upřesnit že nehledám uřvané repro, spíše aby mě neslyšeli ve vedlejší místnosti.

akorát bych chtěl aby tam i více vynikali basy než to co mám, ale hlavní je pro mě střed.

a výšky

Mno, pokud s těmi basy nemyslíš dunivé "tuc-tuc" ale jen aby to neznělo jak z plechového sudu, tak já jsem s basy u těch Creative spokojen. A co se podání středů a výšek, tak hrají moc pěkně - zkoušel jsem na tom i nějaké instrumentálky a zní to dobře (jasně, nejsem žádný audiofil, ale beru to s ohledem na diskutovanou cenovou hladinu).

jo, taky nemám zapotřebí, aby ten randál slyšel celý barák - potřeboval jsem ozvučit malou pracovnu.

potom mi byly už hoodně dávno když sem si kupoval genius doporučeny i tyhle - Crono CS-2002