Kvalitní PC ATX zdroj

Zdravím, vybírám nový zdroj. Jedná se o zdroj do herního high-end PC (RTX 2080TI, i7-80806K, 32GB RAM DDR4). Uvažuji o tomto:https://www.alza.cz/corsair-hx1000i-d2143958.htmMůže být?

Odpovědi na otázku

Určitě může být - Platinum cert., digital, semi-pasiv atd. luxus. Na můj vkus je 1kW zbytečně mnoho (asi trojnásobek), ale není to nic proti ničemu.

môže byť ale je to overkill podľa mňa. na to pc stačí kvalitný gold rated.ak chceš aj rezervu, resp plne pasívny beh v polovičnej záťaži tak stačí toto (výkonovo by stačili aj slabšie, počuť ich ani pri aktívnom chladení nebude)https://www.alza.cz/corsair-rm750x-2018-d5281... ak chceš platinum tak asi toto.https://www.alza.cz/corsair-hx850-d4947904.htmten rozdiel by som dal do ssd alebo do monitora

Já "dolů" na RMX a HX nešel, protože si tazatel vybral zdroj s "digitálem" a počítám, že to byla i podmínka..

1. HX-1000i je v CzC o 400CZK levnejsi nez u Zeleneho kripla.2. HX-1000i je fajn, ale je to extremni overkill. Do tehle sestavy patri treba RM-750i, pokud je vubec k necemu verze "i" s datalinkem.i7 8086K pobavil. ;o)

"i7 8086K pobavil"pokud má prachy na tak nevýhodnej a předraženej CPU tak proč tomu nedopřát zbytečnej 1kW zdroj za 5000...Sestava pro bukvice jak dělaná

Ano, takhle podane to smysl dava. ;o)Jen pro jistotu dodam, ze HX*i je samozrejme bezpochyby lepsi zdroj nez RM*i.

Jak jsem psal -cílem bylo do vánoc poskládat high-end PC pro 4k gaming. Měl jsem štěstí, že jsem vůbec něco sehnal. Tu "limitovanou edici" jsem v podstatě sehnal za cenu 9700K. S kartama to bylo taky zoufalý...

Mno.. jenže 9700K je nad 8086K (což je jen lehce lepší 8700K)... Takže tu volbu moc nechápu popravdě...Kdyby to mělo být bez kompromisů, tak pod to jde betelná deska s 9900K, ne ?

Ona ja prave (velka a zajimava) otazka, za jakych praktickych okolnosti a na jake konkretni ucely bude ktery z tehle dvou / tri procesoru vlastne lepsi.

Moje chyba, myslel jsem samozřejmě za cenu 8700K. 9900K v tu dobu na trhu ještě nebyly. PC jsem chtěl samozřejmě mnohem dřív, v podstatě jsem čekal na novou řadu GPU který byly odhalený někdy v září. Hned jsem si jednu vybral, objednal a začal nakupovat další komponenty. V tu dobu nic jinýho skladem nebylo. A kdy mohl tušit, že s grafikama bude takovej šílenej problém, že budu rád, když se mi ji podaří sehnat někdy v listopadu, kdy už byly v nabídce i9 (ty vyšly někdy v říjnu tuším)?

Pokud se nepletu, tak jsem kdesi četl, že i9 řada celkově toho pro herní PC moc novýho nepřináší...

moc novýho ne.. jen 9900k má např. vyšší výkon na jádro a +25% celkovýho výkonu oproti 8086..

Vyssi vykon na jadro o CELE JEDNO PROCENTO. To je ve hrach fakt vyrazne plus!O ~30% vyssi vykon tam, kde 8/16 jader predstavuje prinos oproti 6/12 jadrum. Tj. v pripade her vicemene nikde.

Jenže 8700k/8086k jsou pro hry, natož v 4k naprosto ok procesory a 9700 ani 9900 nemá žádný praktický přínos. Takže jestli 9700k nebo 8086k/8700k, tak bych to nijako neřešil, klidně bych šáhl po 8086k jako po raritě, když je to za stejnou cenu se stejným výkonem.

Tak vzhledem k tomu, že výrobce doporučuje ke kartě zdroj o minimálním výkonu 750W tak si myslim, že nějaká rezerva nebude na škodu. V PC mám několik HDD, dva SSD a jeden NVMe SSD. Periferie s RGB podsvícením taky asi něco spotřebujou... A 8086K jsem kupoval, protože před vánocema nic jinýho skladem nebylo. Aspoň jsem dostal nějakej cashback od Mironetu či kde jsem to kupoval. A mám kartičku s podpisem prezidenta Intelu

Doporuceni vyrobce GK ohledne zdroje vzdycky byla, jsou a bohuzel asi i budou NESMYSLNA. Cela Vase sestava nikdy nevyuzije ani 750W zdroj. Dokonce ani pri jakemkoli uveritelnem pretaktovani CPU + GK.(Nasledovat bude mirne impertinentni otazka: Jak muze skladat takovou sestavu nekdo, kdo tohle nevi?! Uz neznalost faktu z prvni vety je varovna.)Z hlediska vykonu je slusny overkill i kvalitni 750W zdroj. ;o)PS: Karticka za vsechny penize. Jsem si kvuli Vam vylil kafe..

Že jsou doporučený požadavky přemrštěný samozřejmě vim. Přijde mi ale celkem zbytečný u sestavy za 80k řešit, jestli bude zdroj stát 3 nebo 5 tisíc a jesli je už 750W a nestačilo by 650W abych ušetřil pár stovek. Zvlášť, když to byla jediná věc, kterou jsem použil z předešlýho PC ale teď ho potřebuju vyměnit, protože PRAVDĚPODOBNĚ začal odcházet (mimochodem, je to 850W od Corsair, taktéž v provedení "i"). Bohužel to nemůžu asi ověřit jinak, než výměnou. A protože se mi doma zdroje nepovalujou jen tak, tak si ho musim zkrátka koupit. Když problém pomine tak si ho nechám a původní vyreklamuju, je ještě v záruce. Když bude přetrvávat tak ho ve 14 denním termínu vrátim a budu hledat chybu někde mezi novýma komponentama.Zajímala mě především kvalita, proto jsem nezmiňoval budget. Tyhle zdroje jsou na trhu už 5 let. Může být něco novějšího, proto se ptám. A s tou kartičkou jsem si samozřejmě dělal legraci. V danou dobu zkrátka nic jinýho skladem nebylo a u ostatních modelů byla povětšinou dostupnost neznámá...

Pravdepodobne odchazet?Kvalita je maximalni. Hrozi jedine problem "vadneho kusu".Ony ty zdroje jsou na trhu delsi dobu, ale rozhodne nejsou celych 5 let stejne.

"Pravdepodobne odchazet" - opakující se BSOD. Řešil jsem jak tady tak i v místním diskuzním fóru (a i na dalších webech). Nejčastějc reakce odkazujou právě na zdroj.

Tak ho reklamuj. Ať je to jakékoliv "i" od Corsairu, má to hromadu let záruky. Kupovat 1000W zdroj na sestavu se spotřebou pod 400W, je pitomost. Aby to mělo smysl, musely by tam ty grafiky být minimálně 3.

a jaký BSOD? U takové sestavy to spíš bude nestabilní OC, alternativně SW chyba. Zdroj bych viděl až to poslední, aspoň pokud to není BSOD IRQ_LESS_OR_EQUAL, pak bych na ten zdroj ukázal hned, i když, nemusí to být nutně zdroj, ale třeba jen vadný kabel

Ty hlášky se různěj a IRQ_LESS_OR_EQUAL je mezi nimi taky. Mezi dalšíma třeba PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Projevuje se to tak, že po spuštění hry (bez ohledu na konkrétní titul) hra po pár minutách zamrzne, objeví se BSOD a musím restartovat. Odpočet zůstává na 0%. Složka minidmp je prázdná, soubor memory.dmp neexistuje. Po restartu už se chyba neobjeví bez ohledu na dýlku herní relace. Thread mám tady:https://forum.zive.cz/viewtopic.phpVíc reakcí odkazovalo na zdroj. Proto se zajímám o náhradu...

PS: A z hlediska kvality zalezi na Vas. 80Plus Gold typu RMi je supr, 80Plus Platinum typu Hxi je jeste vic supr. To "i" doufam vite k cemu je a vite, ze ho chcete. Jinak jsou to vyhozene penize (pro vetisnu smrtelniku i presto). Pokud byste se chtel ausgerechnet hodne rozsoupnout, pak HX-750i bych ja osobne povazoval za hranicni reseni. Tisiciwattova verze uz je.. ficovina a utraceni penez za kazdou cenu.

Výrobce ale neuvádí značku zdroje. Karta i s případným OC bude žrát tak 300W, CPU 150, zbytek sestavy zdaleka ne 50W, to je 500W... jenže ve hrách 8700k přetsakotvaná baští tak 50-60-70W, ani ta karta nepojede vždy na max spotřebu, takže reálná zátěž bude spíše 400W, takže 550W zdroj by pořád stačil, musí být kvalitní, výrobce karty samo nepočítá že člověk bude mít kvalitní zdroj, takže dává velkou rezervu i na docela velké krámy PSU. kvalitní 1000W zdroj pojede v nějakém stress testu celého systému sotva na 50% nominálu, při internetu/videu tak na 8% nominálu a při hraní asi na 30-40%, takže když vezmete 750W, tak se dostanete na nějakých 62-65% výkonu zdroje v extrémní nerealistické situaci a na ~50% zátěže při tom hraní, asi by to zvládlo i druhou 2080Ti.

Teda nechci vám kecat do toho lobbování za zdroj s co nejnižším výkonem, ale:Pokud člověk čte reviews různejch světovejch webů a sleduje různý tipy, jak poskládat herní PC, tak se nedivim, že shání zdroij v kjategorii 850W a výš. Několik příkladů:Hardocp testoval MSI GeForce RTX 2080 Ti GAMING X TRIO na zdroji 1000W s certifikací Titanium (!):https://www.hardocp.com/article/2019/03/07/msi_ge... Eteknix testoval Aorus Xtreme RTX 2080 Ti na zdroji 1000W Be Quiet Power Zone:https://www.eteknix.com/aorus-xtreme-rtx-2080-ti-... Techpowerup testoval ASUS GeForce RTX 2080 Ti Matrix na zdroji 850W Seasonic Prime Ultra Titanium:https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_RTX_... Tiscali doporučuje v nejnovějším článku ohledně stavby herního PC 850W zdroj:https://games.tiscali.cz/hardware/stavime-herni-po... A tak bych mohl pokračovat dál. 850W je asi minimum, co jsem u podobných článků viděl. A že jich mám načteno celkem dost...

Ja Vam do toho taky nechci kecat, ale nesmyslne dimenzovane zdroje nekteri doporucuji uz vic jak 15 let. Neni to zadna novinka. V tech clancich ostatne zaznivaji i dost usmevne argumenty a obecne bych jejich prinos pro nase tema oznacil za nulovy, respektive zaporny.

Někomu se zase můžou zdát úsměvný argumenty anonymním pisatelům webu lokálního významu, ve kterých se snažej okopávat kotníky webům, který se problematikou modování, testování a sestavování PC zabývají více méně profesionálně a publikujou na mezinárodní úrovni. Faktem je, že se timhle způsobem podobný PC stavěj. Jestli je to overkill nebo ne je věc druhá. Obecně je to záležitost pro entuziasty. Když chce někdo ušetřit, tak si koupí konzoli a ne PC za 80 tisíc. Když někdo kupuje PC za 80 tisíc tak je mu šumák, jestli zaplatí za 750W 3,5 tisíce nebo 5 tisíc za hezky kulatejch 1000W. Uvažujte trochu, už jen karta za 30 - 40 tisíc je pro většinu ostatních overkill pokud jde o budget...

Nemyslím si že je člověku co kupuje takovou sestavu šumák zda dává zbytečně moc za něco co nepotřebuje.Nemám sice sestavu za 80k, resp pořizovací cena asi taková byla ale dnes bych to poskládal spíš za 60k, a třeba u zdroje zvítězil rozum, vzal jsem 850W ale v době kdy jsem zvažoval druhou kartu do SLI, pak přišly Pascaly s +70% výkonu navíc a nebylo co řešit, tam kde jsem výkon potřeboval SLI škálovalo asi jen 50%, Nyní mám tedy zdroj docela overkill a spokojil bych se se 750W, která je nejnižší co má možnost monitorování, kdybych ho nechtěl, tak 650W by bylo víc než dostatečné.Uvažoval jsem původně o AX850, ale proč dávat 6,5 tisíce nebo kolik stál, když reálně neposkytne nic navíc než RM850 za 3,5 tisíce, 3 tisíce rozdílu na 4% efektivity bych propálil za životnost toho zdroje jedině když počítač poběží aspoň 12h denně v maximální zátěži, což ale krom stress testování nikdy není.Karta za 30-40 není overkill když jde o 4k na který to cílí, RTX2080Ti je poměrně slabota i na to 4k, pokud jde o náročnější tituly a má to jet v max. detailech. Pro mě třeba Division 1+2, série Tomb Raidera, možná Assassini, tohle chci hrát na max. detaily, na 2080Ti v 4k ale bude problém, neudrží to 60FPS. Budou tam propady i k 30FPS.Další věc jsou třeba NVMe, pro mě není reálně rozdíl mezi NVMe a SATA. Rozdíl nedokážu pozorovat, nekompíruju několikrát za hodinu soubory o desítkách GB, jestli mi Win nastartují za 8 místo 9 sekund je mi taky celkem jedno, start aplikace o 0.1s budu mít problém i změřit stopkama, natož reálně cítit... Radějí vyšší kapacitu. Aktuálně mám v počítači 5.75TB diskového prostoru, vše SSD, pravda 4TB jsou NVMe, ale to jen proto že Intel s QLC nabízí nejlepší poměr cena/kapacita a zároveň drží 5 letou záruku. SATA Samsungy QLC stojí víc a mají jen 3 roky záruky. TLC pak stojí ještě víc. Diskový prostor potřebuji na scenérie k leteckým simulátorům, při použití orthophoto to strašně snadno Ukázat celý příspěvek

Stačil by 550W, ale pro zachování delšího chodu pasivně 650-750W Od 750W jsou delší, takže to v některých casech může kolidovat například se spodními pozicemi pro ventilátory/radiátory.A HX řada sice super,ale pokud to nepojede nonstop pod plnou zátěží tak si myslím že vyšší než Gold certifikaci netřeba, v idle bude rozdíl spotřeby 2-3W v zátěži 10-15W. RM750i (pokud chcete monitoring, nebo RM750x pokud ho oželíte, stojí o 500 méně, případně ještě o 200 méně za RM650x, v téhle wattáži se i nedělá).