» Poradna » Ostatní

Kvalitní fototiskárny do formátu A3

Dorbý den, sháním kvalitní tiskárnu do formátu A3+ na tisk fotografií za přijatelnou cenu do 10 000,- kč Prosím o rady a zkušenosti, popřípadě i s fotopapíry. Děkuji

Odpovědi na otázku

A3+, kvalitní a do 10K - nevím , nevím....

Našla jsem Canon PIXMA iX6850. Co na to říkáte?

a nebo EPSON L1800??

14 000 Kč > 10 000 Kč

Já vím, ale dočetla jsem se že má nejnižší náklady na tisk oproti canonu..

Osobně bych jednoznačně do Epsonu. Proti Canonu má 10x větší náplně, je šestibarevná (canon 4 barvy) a jednoznačně levnější náklady na tisk. I když je pravda, že za ušetřených 9000,- u Canonu lze nakoupit slušné množství kartridží do toho canonu.Já mám epson tiskárny mnoho roků, i starou A3 a nemohu si je vynachválit. Se zaschnutím trysek jsem se zatím nepotkal, a to třeba na té A3 netisku 2 měsíce i déle. Jen nárazově.

Sice tuhle tiskárnu neznám, ale kdybych šel do nové inkoustovky, tak Epson.

Jo, prostě Epson je Epson.

Snad každá fototiskárna s 8 inkousty, leckdy i 6, tiskne kvalitně, když se použije kvalitní fotopapír. Rozdíly jsou zda umí bezokrajový tisk a hlavně v nákladech na inkousty (tzn. zda umí velkoobjemové flašky). Pokud jde o tisk pár fotek měsíčně, je lepší si to nechat vytisknout a pokud je fotek hodně, levná tiskárna se dost prodraží. Skutečný "fotopapír" pro tisk stojí pro A3 kolem 20 Kč, a v zásadě, značka papíru by měla být stejná jako výrobce tiskárny a inkoustu. Kdo tomu rozumí a má zkušenosti, vybere si i jinou kombinaci.