» Poradna » Programy

Kvalitní audio sluchátka - doporučte!

Chtěl bych si koupit kvalitní sluchátka ke stolnímu počítači. (Nikam je nebudu nosit)
Na internetu jsem zjistil, že lepší jsou otevřená vůči uzavřeným. Mají při stejné ceně lepší zvuk.
Dále jsem našel sluchátka, která uživatelé nejvíce doporučují. Jsou to:
AKG K 701
Audio-Technica ATH-AD900

Chtěl jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti Vy a které by jste mi doporučili.
Rozhodující je pro mě i cena, neboť se mi zdají drahá. Ale pokud "vydrží" následujících 10 let, tak to zas tak hrozné není.

Moje současná sluchátka jsou Koss Porta Pro, které vydrží tak rok. Pak se rozpadnou molitany, začínají drnčet na basy, ztrácí se srozumitelnost, případně přestane hrát jedno sluchátko. (Už mám třetí). Takže za uvedených deset let by se docela prodražily. Koupil jsem si také nějaké levné sennheisery asi za 500, před 5-ti lety. Ty na rozdíl od Kossů vydrží a pořád hrají stejně. Mají dobrý přednes ve výškách a středech ale basy mají slabé. Taky mají malou citlivost, takže na počítači musím mít hlasitost na plno.
Taky mám ještě sluchátka Tesco asi za 40Kč. Ty jsem si koupil jen tak z legrace, abych zjistil jak jsou to velký šunty. Samozřejmě audio kvalita sluchátek se nedá srovnávat s předcházejícími, ale rozdíl není zas tak velký, což mě velmi překvapilo (je opravdu minimální) a navíc mechanicky jsou na tom velmi dobře. Takový Kossy strčí do kapsy levou zadní. Ty mi slouží dodnes. Za ty peníze opravdu neskutečná bomba.

Jinak nelepší sluchátka co jsem slyšel byly elektrostatický na nějaký výstavě za cenu asi půl milionu korun (cena byla včetně elektronkovýho zesilovače). Ten zvuk byl fakt fantastickej a nedá se vůbec zapomenout. Tehdy jsem slyšel pršet déšť a bylo to úplně opravdový. Ty moje Kossáky to reprodukovaly jako slitý nepravidelný šum.

Odpovědi na otázku

Na Koss Porta Pro je jednak doživotní záruka, takže když si koupíš skutečně originální kus, ne nějaké plagiáty ( soudím tak podle té "kvality" o které jsi psal, plagiáty se tak skutečně chovají ) z Alzy, tak s nimi vydržíš nadosmrti, prostě je jenom měníš .... a uršitě to nebude jednou ročně ....
Audiotechnika je Tesco value shit, o tom ani neuvažuj a ty AKG neznám ....
Takže doporučení, nekupuj plagiáty na Aukro, nebo někde v pochybných PC shopech, kup si pořádné, originální KOSS Porta Pro a máš vystaráno ...

Ty Kossy jsem prvně koupil v Praze ve speciální audiofilské prodejně za 1790 Kč s celoživotní zárukou. Nicméně po roce začaly chroptět a mechanicky se začaly rozpadávat. Tu kartičku (na celoživotní záruku) jsem někde založil a nenašel, takže jsem potom kupoval nové, tentokrát bez kartičky (byly levnější). Mimochodem ta doživotní záruka není zadarmo, tam se platí poplatek. A rozdíl v kvalitě mezi těmi prvními a dalšími jsem nepoznal. Je možné, že mi v té kamenné prodejně prodali nějaký šmejd. Ale to nepoznám. Ale Kossy bych už nechtěl. Na můj vkus už moc basují.

Jinak ty http://www.zalevno.cz/z/32462/stereo/sluchatka-... ... mi nepřipadají ala Tesco.

To, že jsi kartičku někde založil je bohužel Tvůj problém Co se originálů a plagiátů týká, pokud nepoznáš rozdíl, je skutečně jedno jaké sluchátka si koupíš, budou Ti v tomto případě asi připadat všechny stejně, ten rozdíl je tam totiž tak markatní, že i tetřev by to měl poznat Ta lifetime warranty skutečně není zadarmo, s originálním certifikátem to stojí 50 korun za reklamaci, což je prostě ZADARMO .... ( Za každou opravu či výměnu v rámci Doživotní záruky bude účtován manipulační poplatek ve výši 50,- Kč pro zaregistrované Spotřebitele. Pro nezaregistrované Spotřebitele činí tento poplatek 300,- Kč. Oba poplatky mohou být zvýšeny o případné poštovné či přepravné k zákazníkovi ) ....
A jinak, pokud se Ti ty sluchátka, jak říkáš rozpadla, mechanicky ....... no ..... i ke sluchátkům je třeba se chovat jako člověk, já to tak dělám, klidně bych Ti je střelil a Tebe by ani nenapadlo, že už kroutí čtvrtý rok, v létě v zimě

"Audiotechnika je Tesco value shit.."
no ty budes urcite expert naslovovzaty..

Take hovado ako ty si nezasluzi nic viac nez tie tesco-shity. Hovado preto ako sa spravas k veciam. Vsetci moji kamosi maju PortaPro viac ako 5 rokov a kazdemu z nich vyzeraju ako nove. A co nie je pre teba:Audiotechnika ATH-M50 - treba vybrat spravny model, je to spicka vo svete. AKG K701 - super.Sennheiser HD600 - nad nimi uz len 800vky. Ale tych by bolo skoda v tvojich rukach.

"Audiotechnika je Tesco value shit"...?To myslíš jako vážně?Samo,že pokud koupíš napodobeninu,tak jo,ale já vlastním Audiotechnika ATH-ES7 a je to naprostá špička ve své kategorii(okolo 5-ti tis.)!

Je mi jasne, ze uceny z nebe nespad. Ale na vete o znacce Audio-Technica (ktera mimochodem patri mezi nejlepsi znacky sluchatek a mikrofonu mezi Shure, Sennheiser,atd.) ze je to TESCO shit, jde videt ze uzivatel nema ani paru "o co jde". Priste nez nekomu radite ohledne sluchatek, tak si prosim nejprve zjistete fakta, at nematete ;)

Zastavte se příteli, udělám vám přednášku o sluchátkách .... myslím že během dvou - tří hodin budete schopen pochopit fakt, že když něco stojí balík a jsou na to superlativní recenze, tak to ještě neznamená že to skutečně hraje ....

Tak to samozřejmě neplatí jen o sluchátkách, že... Jinak souhlas.

Pochopitelně, tam víc než kde jinde platí že záleží vyloženě na " vkusu každého soudruha " ..... tak profláklý a omletý fakt a pořád se tady objevují otázky tohohle typu. A pokud se někdo chce ohánět u tohohle typu techniky nějakýma měřeníma, pak nemá význam se s dotyčným vůbec bavit ....

No vidis, ale pri kopirovanem CD se merenim ohanet budou a nasledne budou tvrdit, ze kopie bude znit stejne, jako original.
Nebude. Resp. bude, ale na lacinem zarizeni.

Ježš psssst, je to tak jak píšeš, ale tohle tady nepatří, to zas bude flame jako kráva a nejvíc budou prudit choboti s Technicsama

Tak slepé testy už proběhly a pobláznění Hiedndisti to projeli. Ale stále budete tvrdit své. Jinak já mám taky rád dobrý zvuk, beru dost věcí z Hifi praktik, třeba pořádný kabel k bednám (pořádný průřez), pak třeba BiWiring nebo dokonce BiAmpling. Ale tvrdit, že lépe bude hrát kabel s jednostranně válcovanou mědí, nebo se třemi druhy pramenů (jeden Cu, druhý pozlacený a třetí potšřábřený), že lépe bude hrát kabel za 1000Kč metr, nebo odmagnetování CD a podobné kecy...to už hraničí s vírou. Houby slyšíte, je to jen pouhá SUGESCE.

Jinak beru tak něoc mezi, měření i poslech. A nemám žádný technics, třeba zesák mám NAD 218 THX...

V tomhle fakt nejedu, nemám náladu furt dokola někomu vysvětlovat něco, co on nechce ani poslouchat, natož pochopit A mimochodem bych se vůbec dedivil, kdyby ten blbec, co tazateli poradil že originální KOSSy jsou s nezlacenýma jackama byl jeden z těch Hajendistů co to projeli, jak říkáš .... v těch kvelbech taky už dneska prodává kdekdo, včera ještě vážil salám v Globusu a dneska panečku, pavilon Elektro, Kossy, vysavače, tamagoochi ... máslo boty střelivo

No já se taky pokládám za "Hiendistu", ale tak nějak se distancuju od těch dnešních "moderních", kteří slyší opravdu už trávu růst. Jako jo, na zvuk má vliv spousta věcí, taky chci mít třeba kvalitní převodníky v CD/DVD přehrávači, nebo mít prachy, tak třeba externí převodník, ale dneska už se to v HiEnd technice silně přehání. I ty kopie CD...fakt si myslím že je to už spíš víra, sugesce. Slyšel jsem o různých slepých testech, bohužel jsem nebyl žádného svědkem. Ale máš pravdu, nemá smysl to dokola omílat. Hluboce věřícího člověka nepřesvědčíš, že Bůh neexistuje

No, když už jsme to nakousli ... Svého času běžela tahle pofiderní diskuse na webu CDR ... když už jsem tam ty debilní žvásty ať z jednoho nebo druhého tábora nemohl vstřebávat, oslovil jsem M.Lába ( mimochodem autora rozsáhlé studie PROČ nemůže paluvka nikdy hrát stejně jako originál ... je to prostší než by si kdo mohl myslet , konstruktéra reproboxů a autora mnoha článků ve S&V, HighEnd Reportu a jiných časopisech ... ) a ten když to tam viděl, tak mi jen odepsal že je to naprostá ztráta času, vysvětlovat lidem kteří nechápou ani ty nejzákladnější fyzikální jevy něco o mechanickém záznamu na medium CD ( DVD ) ať už páleného či lisovaného ... takže tak ... a dost !

O tech testerech M. Lab, Brezina, Kraut si myslim sve. Ty jejich zvasty nekdy jsou opravdu k smichu. Ale co se tyce paleni...
Ja jsem se k tomu testu posadil jako tuhy skeptik a taky jsem se domnival, ze palka versus original bude znit stejne. Po slepem testu jsem opravdu rozdil poznal. Neodvazuji se tvrdit, jestli to nebo ono hralo lepe ale urcite to hralo JINAK. Samozrejme, byli to drobne nuansy, ale opravdu tam rozdil byl. Test byl proveden na zarizeni McIntosh, B&W v celkove sume kolem 600 000 korun.
Ciste apriori se domnivam, ze rozdil tam mohl byt v dusledku jitteru, a potazmo ve faktu, ze format CD-audio nepouziva zaznam pro opravu dat. Doufam, ze jsem az tak nejakou blbinu neskomolil, kdyz ano, tak sorry.

Neviem ake zvasty si cital, ale p.M.Láb patri medzi starsiu generaciu HiFi-stov, ktori maju na svojom konte rozne konstrukcie nielen elektronickych (elektroakustickych) zariadeni.
Svojho casu sa podielal na realizacii upravy dozvuku klubovej miestnosti 31.ZO v Prahe 10, vtedy revolucnou technikou LEDEROOM. Kto mal prilezitost si vypocut ako znie uprava posluchoveho priestoru touto technikou, je dost pravdepodobne, si kupi rodinny dom a vyhradi si v nom jednu miestnost aby si doprial podobny zazitok. Bez spravneho priestoru moze hrat aj sebekvalitnejsie zariadenie o poznatelne horsie. A ono je to este horsie. Posluchovy priestor by bolo treba naladit specialne pre kazde jednotlive reprodukcne zariadenie, co prevysuje moznosti aj Hi-End fantastov. Od urciteho casu sa to ale robi opacne. Zariadenia sa prisposobuju na urcity priestor. Uz volakedy velmi davno (30 rokov a viac) sa zariadenia ladili podla krajiny (regionu) urcenia. Inak znie Europsky, inak Japonsky a inak Americky zvuk.

Oprava audiovzoriek V CD playeroch je standardizovana. Ovladal ju napr.aj Tesla MC900 a pouzival na to IO ako SAA7020 v ktorom bol detektor a korekcia chyb, SAA7000 kde bola interpolacia chyb a separacia kanalov.

Imho jitter sa uplatni vzdy ak sa audiodata posielaju digitalne do ineho zariadenia. (bezne napr. CD player a zosilovac spojeny pomocou optiky/koaxu)

Tak na takovém aparátu musí být slyšet dost. Trochu jsi mě teď znejistěl, když jsi byl skeptik a přesto rozdíl slyšel. No kdo ví, zatím jsem ale stále skeptik.

Nevedel jsem rozeznat, jestli je tam palka nebo jestli original, ale vedel jsem urcit, kdy byly disky vymeneny. Potom hosi chteli machrovat, ze zvuk se zlepsi, kdyz na CD polozi zeleny papir, nebo kdyz na CD playeri nastavi ruzne urovne ditheru, ale musim jich nabonzovat, neslyseli ani holy prd.

Aha, takhle je to
No, pořádný test by spočíval v tajném střídání originálu v výpalkem (nebo i třeba s 1. až třeba 10. kopií). Nejprve "netajně" pustit originál, aby si posluchači tento originál naposlouchali. Pak by začal slepý test a testované osoby by si zapisovali, kdy které CD hraje. Slyšel jsem z dobrého zdroje, že k takovému testu došlo a "Hajendisti" to totálně projeli. Někkdy bych chtěl takový test taky udělat, snad časem seženu několik takových lidí a hlavně adekvátní aparaturu s kvalitní poslechovou místností.

Pri takom teste by som doporucil si zaobstarat aj solidnejsi analogovy gramec s rovnako solidnejsimi gramodoskami. Rovnaky repertoar porovnavat medzi analog a digital. Som si dost isty, ze zvuk bude v obidvoch pripadoch kvalitny, akurat bude zniet inak. Ono uz podstata D/A prevodu v sucasnych CD playeroch zmeni zvuk natolko, ze ho je mozne oznacit za iny oproti analogu.

jj, s tím souhlasím. A když k tomu ještě přidáme lampový zesák...

Na (téměř) každý dnešní UtraHienddistický kec jde napasovat fyziku, i kdyby si to vyloženě vymysleli, vypadá to věrohodně. Ale pokud nějaký vliv někde vůbec je, tak je tak šíleně mizivý...právě proto jsem Stereo Video přestal číst. Stejně tak se dá udělat rozsáhlá studie proč výpalek musí hrát stejně. Už jen když si grabnu originál a výpalek a data porovnám. Totožné (jen o pár bajtů posunuté začátky). Ty slepé testy výpalků prý proběhly a pravověrní věřící Hiendisti to projeli na celé čáře.
Jinak taky nemám žádné ořezávátka, zesák NAD 218, DVD Harman Kardon DVD47, bedny JBL ES90 (ale sešly by se klidně lepší, hlavně kvůli basům), k bednám 4x9ku měď (biwiring, i mírně předimenzované) Takež tak... A fakt raděj dost.

Souhlas Mimochodem JBL můžu

Taky, kdysi pri pivu jsme si povidali sva dezideria ohledem beden a u mne to jednoznacne vyhrali JBL K2.
Ale treba dneska, kdybych si mel realne vybrat, nemuzu si pomoct, ale strasne se mi libi Visaton Atlas. Nestoji to mnoho a je to kus nabytku.
http://www.visaton.de/bilder/fotos/gross/atlasd... ...

Jo, to byla kdysi móda tyhle Visatony, kupovala se ta jejich schémátka i s výkresama, kdekdo to mastil podomácku ... nevím no, konkrétně tyhle Visatony se mi fakt zdají akorát jako kus nábytku, zdaleka to nehraje tak jak to vypadá bohužel

Uz odbihame od tematu ale stejne. Mne vadi, kdyz drahe bedny maji nedostatecny basovy fundament. Vem si treba Dynaudio Evidence. Kdyz uz za sloupove bedny vysolim pres dva melouny, tak cekam i slusne basy. Dynaudio jsou dobre, ale nenajdem v jejich repertoaru jediny model s poradne velkym a kvalitnim basakem.
Stejnou nemoci trpi B & W. Ty nautily, (krome 801) vcetne sneku, mi nedavaji uspokojivy bas.
Tyhle Visatony jsem hrat, priznam se, neslysel, vychazel jsem z pouze hodnoceni nemeckeho Sterea. Tady jsem vsadil spis na vizualni stranku.

Ty Visatony o kterých jsi psal jsem slyšel, je to už víc jak 12 let, tehdy jsem si myslel že když basy neutrhnou strop, tak to nejsou basy a byl jsem z nich celkem nadšený, jenže jak šel čas, člověk tak nějak začínal přicházet na to že bas není všechno a tyhle bedny byly navrženy vyloženě na efekt ... nepřirozené, výrazně nepřirozené a po delší době poslechu až únavné.
Jak jsem psal, záleží na vkusu každého soudruha, ale co se Bowersů týká .... osmistovky Ti dávají nedostatečný bass ? Na čem a co jsi testoval ? .... Mimochodem mám tady pěkné dokumentární DVD právě o akvizicích B&W a Dynaudio ... když bude zájem, klidně někam upnu na net, byly zdarma k časopisu High End Report ... opravdu pěkná podívaná ....

Z nautilu pouze model 800 mel dostatecny basovy fundament diky basaku 38 cm. Vsechny ostatni meli basaky subtilnejsi. Mozna jsem divny ale jsem proste zatizen na kvalitni, zemity bas.
testovano to bylo na McIntosh zesilovacich a SACD player Marantz. Bylo to kolem roku 2002 cena playeru byla kolem 200 000 Kc
Dynaudio evidence bylo krmeno zesilovacmi Audio research , myslim, ze koncaky byly ty nejlevnejsi z momentalne produkce, kolem 200 000 za par. CD player byl nejvyssi od Meridianu. Je mozne, ze to bylo chyba zesilovacu, na Dynaudio potrebujes poradnou svarecku, majitel firmy, co to prezentovala rikal, re Dynaudio jim puvodne slibilo predzosilovac a koncak Arbiter. Pokud znas Hi end, co asi ano snad nemusim vic dodavat. :-
Urcite by to s tim hralo lip ale stejne si myslim, ze takovy bas, jako z Wilson Grand Slamm, nebo Audio Physic Cerubin to nebude. Nemecky casopis audio nicmene v teto trojpri, prvenstvi udelil Dynaudiu Evidence.

Koss jsou prebasovane a to je fakt...
To ze neznate AKG nebo audio-technica jenom hovori o tom ze v tomhle ohledu byste radit moc nemel.
Pokud chce sluchatka domu, udela lepe kdyz si koupi ty AKG, zalezi kolik do toho chce dat penez.
Konkretne tenhle model stoji 11k, ale proti gustu.
Ja si koupil na doma sennheiser z rady HD, protoze maji preci jenom vyrovnanejsi prednes nez koss a nemusim ted zrat mesic hlinu a travu.

Niekto si tu pomýlil Audiotechniku so značkou Technika však?

Pokial chces naozaj kvalitne sluchadla tak sa samozrejme nehladi na cenu.
Koss Porta maju dobre podanie zvuku s vyraznejsim prednesom v strednej a vyssej casti spektra. Sennheiser a AKG budu hrat mierne zastreto oproti Koss, ale ako ktory model. Je pocutelny rozdiel aj medzi roznymi modelmi tej istej znacky napr. niektory voci nasledujucemu vyssiemu modelu.
Podstatne doporucenie znie: Sluchatka sa kupuju po vyskusani na zivo v predajni a na muzike, ktoru poznas do takych detailov, ze vies rozoznat ako zneju rozne nastroje a vies uz dopredu vycitit ako ma zniet nasledujucich 5 sekund.

Tak jsem byl v Praze a řekli mi, že mám ty Koss sluchátka originální.
Dají se prý snadno poznat podle konektoru.
Originální sluchátka jej mají stříbrný na rozdíl od padělku, kde je zlatý.

Promiň, jednak si řekni, jakou kvalitu očekáváš, co se sluchátky budeš poslouchat (hudba/film), když hudbu, tak jaký druh a poté řeš cenu.
AKG K701 stojí něco okolo 5tis., že? Takže zas až tak nízko nemíříš.
Chtěl bych Ti doporučit podívat se na tahle sluchátka: AKG K550.
http://casopis.stereovideo.cz/preview.asp...
Jsou sice dražší, ale hodnocení, cituji: Sluchátka charakterizuje dynamický projev s pevnými, dobře definovanými basy s objemem, který je vzhledem k jejich čitelnosti optimální. Detailní a čisté výšky odpovídají spíše (polo)otevřeným modelům. Přesný analitický zvuk bez nepatřičného akcentu v kterékoliv části přenášeného pásma nemálo připomíná profesionální modely. Z hlediska maximalixtického by nebyla od věci vyšší hodnota jmenovité impedance (32ohmů, citlivost 120dB/mW, kmitoč.rozsah 14-28 000Hz, max.příkon 200mW, délka kabelu 2,8m), ale jde o trend, který se vyskytuje i u domácích sluchátek napříč nejdůležitějšími značkami a majitelé iPodů budou na věc pohlížet jinak.
Cena 7,5tis. Kč.
Jinak otevřená versus uzavřená sluchátka to je věčné téma. Viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Sluch%C3%A1tka...
Nebo si pořiď polootevřená sluchátka.
Já osobně mám Koss Porta Pro někdy od roku 1995, jen se mi rozpadají molitany, jinak no problémo. A ano, mají hutnější zvuk, ale záleží na zdroji, který do nich zvuk pouští. Když se tam dají regulovat výšky a hloubky, dá se to celkem úspěšně vykorigovat.
Jinak se můžeš kouknout také po sluchátkách od firmy Grado.
Jinak doporučuji každému, kdo se ptá: zajdi si sluchátka poslechnout, nejlépe s takovým druhem "hluku", který nejčastěji posloucháš a znáš dopodrobna, abys uměl porovnávat.
Hodně štěstí.

Dobrej vtip no To by mě zajímalo kde Ti tuhle pitomost řekli ....

Nenapsal jsi, do čeho je budeš zapojovat. Obojí zmíněná sluchátka si zaslouží sluchátkový zesilovač, nebo alespoň zvukovou kartu se sluchátkovým zesilovačem (některé Asusu Xonar, Auzentech) nebo externí převodník. Pokud je strčíš do integrované zvukovky, budou to vyhozené peníze a výsledek nula.

já už mám sluchátka AKG K512 skoro dva roky a jsou uplně v pohodě. ani drahé teď nejsou

Ja bych to tak nehrotil. MP3 je ztratova komprese a kvalitni sluchatka z toho kvalitni nahravku uz neudelaji. Pokud mas originalni CD, tak je to o necem jinem.

No k pocitaci pouzivam vyhradne bezdratove wireless.. abych nemusela sedet , ale i se pohybovat. Nejvice se mi osvedcil levny Logitech H760 wireless.. Ma dobry dosah oproti jinym. :)

Osobně používám audio systém Sony MDR-RF800RK s dosahem až 100 m a pohoda

http://www.megaobchod.cz/televize-audio-video/sony... ...

vybírej podle toho jestli tam půjde spustit následujíci testovací multimediální obsah : http://jdem.cz/qa4c5...