Kvalita značek monitorů

Ahoj,Chci si koupit nový monitor, zhruba 24", 1920x1080, ideálně s USB a výstupem na sluchátka. Na trhu je takových spousta, ale všechno to jsou značky, které vůbec neznám nebo nevím co si o nich myslet (Eizo, Viewsonic, Acer,...).Z internetu se blbě zjišťuje kvalita obrazu samotného, tak nevím jestli je rozdíl mezi značkami (třeba u nb vím že Acer bývají levnější šmejdy).Poraďte prosím, měl bych se v cenové kategorii 5000 držet známých značek, nebo je to u monitorů celkem jedno a můžu v klidu brát nějaký Acer nebo Philips?Díky za rady, popř. vlastní zkušenosti

Odpovědi na otázku

Eizo, Philips … neznámé značky odkuds spadl? Jen tak ze zvědavosti, jaké máš auto?

Dobře, možná jsem se špatně vyjádřil. Spoustu těch značek poznávám, ale nikdy jsem je reálně neviděl u někoho na stole. Většinou se setkávám s nějakým HP, Dell, Asus a podobně.Takže se na značku vůbec nemám ohlížet?

Tak ono hlavně záleží, kolik chceš investovat + CO budeš na PC dělat a k ČEMU využívat. Není to jen o úhlopříčce, výbavě (USB, sluchátka), ale dalších parametrech (typ panelu, rozlišení (i když jsi uvedl) odezva, kontrast, vstupy, pivot atd.)....např. pro tvorbu grafiku. Za mne (bez pořadí ve výběru) EIZO, SAMSUNG, DELL, PHILIPS, iiyama- i když se někteří možná budou pošklebovat. (nutno si o nich něco přečíst)

https://www.alza.cz/levne-lcd-monitory/188429... Maličko přidej a vyber si.Doporučuji 1920x1200, osobně používám Dell, spokojenost. Ale každý to vidí jinak .......

Koukám, že Dell monitory fakt frčí. Asi u nich bude platit ta úměra, že za více peněz hodně muziky. Mám v plánu používat dva monitory, takže myslím že ideální bude full HD a k tomu nějaký čteratější.Děkuji za tvůj názor

Jestli chceš pořádný monitor, tak bych zvážil nákup repasovaného Della U2413. Dnes už se bohužel do 24", jedno či 16:9 nebo 16:10 a nepočítám-li výjimky s pětimístnou cenou, dávají pouze 6 bitové panely s FRC.

Monitor sa nekupuje na doporučenie , ale treba si pozrieť niekoľko a ten čo ti vyhovuje a páči sa kúpiť !

V práci používáme Dell, které se mi líbí díky vysoké kvalitě zpracování, ale nevím jak si vede oproti ostatním. V celém Brně jsem nenašel obchod, kde by se dalo takhle side-by-side porovnat víc monitorů...

Pro mne je nejdůležitější povrchová úprava displeje. Lesklý displej mne extrémně nevyhovuje.Takže doporučuji se na to podívat i z tohoto pohledu.

Ano, v tomto ohledu jsem taky jednoznačně pro matný. Taky bych rád už něco s tenkými rámečky, když budu mít dual monitor setup. Odezva je mi asi jedno, ale nejvíc řeším právě kvalitu obrazu. Ta se holt musí asi vyzkoušet až monitor přijde :)

Pokud preferuješ matné, tak máš hned výrazně omezenou nabídku.Koukni taky na Benq. Není to sice obecně zvučná značka, ale co se týká monitorů tak mne to přijde na kancelářskou práci vcelku slušné. Co jsem viděl, tak to bylo vždy matné.

Jak jsou na tom ty Delly co jste kupovali s lesklostí?Když jsem na to kdysi koukal, tak Delly sice nebyly úplně lesklé. Ale ani úplně matné. Tak něco mezi.

Zdravím,můžu doporučit AOC X24P1 24"monitor, IPS, LED podsvícení, 1920x1200, 60Hz, 50mil.:1, 300cd, 4ms, D-Sub, HDMI, DP, DVI, USB, repro, pivot, VESA 100. Matný display, poměr stran 16:10, výškově stavitelný. Disponuje všemi používanými vstupy. Minulý měsíc jsem kupoval dva a nemají chybu.

Ještě jsem zapomněl zmínit, že má extra tenký rámeček. podívejte se na internetu.

Sice preferuji klasické fHD, ale podívám se na to. Děkuji

Keby som si ja vyberal monitor, tak Eizo a keby nahodou sa mi od Eiza nic nepacilo, tak potom Dell.

Eizo, Dell, HP, BenQ.

5000? Pak je to jedno. Kdybys měl víc peněz, celkem o dost víc, tak Eizo.

koupil jsem pred par mesici nejakej nejakej nejlevnejsi 4K Acer a fakt me prekvapil obraz za tu cenu super, tak jsem si rekl ze koupim jeste druhej abych mel dva stejny monitory.. a ten druhej-stejnej model,koupenej jen par dni po prvnim - uplna hruza oproti prvnimu nerovnomerny priserny podsviceni.. tak mam jen jeden :)

Aha, takže v tom je schovává ta nízká cena některých monitorů. Děkuji, přesně takovou zkušenost jsem hledal. Radši si tedy připlatím za něco kvalitnějšího

Eizo monitory sa vyrabaju v japonsku, kazdy monitor prejde vystupnou kontrolou, cize nehrozi zekupis zmetok.

Ono i s EIZO se může stát, sice věří že Japonci mají výstupní kontrolu na vysoké úrovni, ale reálně nejde podchytit úplně vše. Spíš bych řekl že v případě značek jako je Eizo (ne jen monitor) je pravděpodobnost vadného kusu velice nízká, až zanedbatelná a když už se stane, reklamace není vůbec žádný problém.

EIZO je velmi kvalitní značka, ale také si za to nechají zaplatit.Pokud jde o mě, tak jako další kvalitní značku v pořadí bych viděl NEC.U většiny ostatních značek dopředu počítej s tím, že si kupuješ monitor, který pravděpodobně přežije záruční lhůtu o cca 1 rok a pak půjde do háje.

No nevím… Na kvalitě NEC a EIZO se určitě shodneme (přidala bych Dell), ale od doby kdy se místo katodových trubic používají všude jako podsvícení LED v mém okolí monitory odchází většinou až kvůli příliš zastaralému rozhraní.

EIZO jsou špičky, to jsou monitory, které se užívají často jako zobrazovadla u lékařských přístrojů. Nicméně za 5000,- leda starší, a i to bude spíše z jejich spotřebitelské kategorie.