Kvalita přes bluetooth vs kvalita přes jack

Ahojte, chci se zeptat, jak velký je rozdíl u přenosu hudby přes kabel oproti přenosu přes bezdrát?? Poznám to jako normální amatérský posluchač??

Odpovědi na otázku

poznas, ale ako amatersky posluchac sa z toho rozdielu nezblaznis. Zalezi vsak aj od doplnkovych kodovacich algoritmov, ktore znizuju vplyv komprimovaneho prenosu, tak ze ani BT nebude hrat ako BT+

Právě já třeba osobně nic neslyšim no :D přijde mi to celkem stejný, mám repráček který umí jak jack, tak i bluetooth a právě testuju oboje. Občas jsem někde četl, že ten rozdíl je markantní, ale mě to nepřijde :D.

Já myslím, že klíč je v tom "repráčku". V podstatě analogická situace, jako by člověk hledal rozdíly mezi 10 a 20MPix fotkou na 5" displeji.On přenos zvuku přes jack je vlastně opravdu přenosem signálu (který vytváří převodník ve zdroji) zvuku. Kdežto přes Bluetooth se přenáší jedničky a nuly, z kterých převodník v přijímači teprve signál skládá.Takže pokud bude ve zdroji připojeném přes drát i v přijímači přes Bluetooth úplně stejně (a hodně) kvalitní převodník, může mít signál přes drát vyšší kvalitu (přesnost). Ale jen za předpokladu, že datový tok přehrávané nahrávky bude vyšší než přenosová rychlost Bluetooth - protože převodní, v BT přijímači dostane "osekaná" data. U MP3 ten rozdíl nemáš prakticky šanci poznat.

Odpovídáš blbě, první otázka by měla znít - jaký zdroj hudby používá? Pokud MP3 v 64 kb/s, tak mu to může být jedno.

Dvě odlišné věci. BT je datový přenos, nic víc. Nikde se nehovoří o kvalitě transportu, DA převodníků a následných zesilovačů. Pochopitelně včetně zdroje napájení. Berte to jako obecnou věc kde je mnoho proměnných, ale řekněme všelijaký výsledek. Jack tj. drát a na "konci" signál je naopak výsledek. Ten je závislý opět na mnoha faktorech, ale teoreticky lze zajistit nesrovnatelně lepší kvalitu. Ovšem za jistou cenu. Když uvedu příklad tak toto je DAC včetně transportu: https://youtu.be/hyMkEJ9FVA8 skrze USB. Celé toto řešení by skrze BT představovalo docela problematický technický problém. A to nehovořím o tom, že by to asi nebylo moc přenosné. Když se vrátím zpět tak si uvědomte, že pro výrobce je BT další výrobní náklad, kde je třeba zajistit přenos a ten prostě něco stojí. A jak jsem již uvedl celkové řešení není ideální. A jestli to poznáte? Asi záleží na čem. Já to poznám, ale řekněme na sluchátkách co stojí trochu víc (5k a více). Jestli můžu radit tak není nad osobní zkušenost. Prostě než si to koupím tak si vyzkouším různé varianty, pročtu si testy atd. A mrknu se např. zde: http://forum.avmania.e15.cz/ (forum Avmanie).

a má vliv na kvalitu třeba i verze toho bluetoothu?? já mám právě tenhle reprák - https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/bml-s-series-s7/ a ten má bluetooth 3.0, je velkej rozdíl mezi 3.0 a 4.0???

U repráku je to v podstatě jedno. Použije se BT3.0Wiki:Specifikace Bluetooth verze 4.0 byla vydána v červenci 2010. Nová verze 4.0 nemá za cíl nahradit dřívější verzi 3.0, jak by se mohlo zdát. Klíčovou vlastností nové specifikace je nízkoenergetická náročnost vhodná pro zařízení nepotřebující vysoké datové toky.Očekává se, že verzi 4.0 budou využívat například handsfree náhlavní soupravy, kterým se tak může výrazně zvýšit životnost na jedno nabití baterie. Oproti tomu při přenosu větších objemů (foto, audio, video soubory) se využije verze 3.0, která ve spojení s WI-FI modulem nabízí rychlý přenos dat.

Celkově bude mít na (subjektivní) kvalitu větší vliv samotný reprák než rozdíly v BT/kabel.

Ok, díky za připomínky :).