» Poradna » Notebooky

Kvalita notebooků MSI vs ASUS

Dobrý den, dokázal by mi někdo recenzovat kvalitu ntb od MSI oproti např. Asusu? Slyšel jsem na tuto značku jak klady, tak zápory a tak píšu i sem. Dál jsem pak slyšel, že některý ntb mají špatný monitory, že problikávají, apod. Co je na tom pravdy?//"Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a jiné nicneříkající texty."//

Odpovědi na otázku

Konkretny model by nebol?

Tento https://www.alza.cz/msi-gt72vr, splňuje moje požadavky, až na obavy z monitoru, nejsem si jist, u kterého modelu jsem četl zminovaný problém, ale bylo to od stejný značky, proto se raději ptám. Nerad bych pak kvůli barvám, problikávání naříkal :)

Nedá se za tyhle peníze sehnat už GTX1070? Samozřejmě platí, že před koupí si člověk přečte recenze a projde fóra. Například :http://forum.notebookreview.com/threads/msi-gt72vr-all-mo... Problíkávání displeje, nevím co si pod tím pořádně představit. Někdy se k regulaci jasu používá PWM, podsvícení se pak reguluje rychlým (okem nepostřehnutelným) blikáním LEDek. Citlivejším lidem to může vadit, test PWM provádějí na notebookcheck.net.

Na českým trhu je jen jeden, od HP, ale nedisponuje mechanikou, což potřebuju a do externí se mi zrovna nechce, když už sám o sobě ten noťas nebude malej :) Navíc kvalita HP mě nezaujala tak jako MSI nebo Asus.

Ahoj nic jako kvalita dané značky neexistuje, vždy rozhodují ''střeva'' dej mi Asus a MSI a já ti ukážu stejný nebo lepší NB Lenovo ...a o kvalitě už vůbec nejde mluvit někdo koupi Asus a do 2 let je 3x v servisu,,a někdo koupi HP, Acer atd a za 5 let kromě reinstalu OS nic neudělá...

Ukaž mi tedy lepší https://www.alza.cz/msi-gt72vr - do téhle cenové relace.

Třeba od HP tak na rychlo ?https://www.alza.cz/hp-omen-17GTX 1070,,, zbytek je stejný,, ale stejná cena a o třídu lepší grafika...takže vidíš i HP umí udělat NB v stejné ceně jako MSI

Rád bych viděl ten od Lenova :) Btw. přesně na tento model jsem odepisoval o pár řádků výš... Tento ntb bude mít špatně vyřešený chlazení, takže u něj bude velký riziko, že se převaří dřív, než s ním vůbec začnu pořádně pracovat.... Dále je bez mechaniky, kterou potřebuju, sice to můžu vyřešit externí, ale tenhle stroj už takhle bude velkej. Sice má lepší grafiku, ale za tu cenu museli někde ubrat a rozhodně si myslím, že zápory bude chlazení.

Kolik Ti je? Jsi dítě? Jak se můžeš ptát takhle blbě! Lenost dnešních dětí a puberťáků nezná mezí.Už aby byla povinná vojna.To potřebujete jako sůl.

Dej pokoj s vojnou V dnešní době ? tam půjde zamindrákovaný mladík, panic, odchovaný na facebooku ? a Mcdonaldu ? se nám pak vrátí zpátky co ? Selfie na vojně není dovoleno ... takovým lidem dát do rukou samopal a máš tady USA :)))

nezajímá mne nějaká vojna, ale recenze na NB. Jen idiot do této diskuze vsouvá bezvýznamnou diskuzi o branné povinnosti. Je to saze pokus o povýšení svého ega navzdory rezavého šrotu.

Vtipálku :) Nesuď, když nevíš, kdo sedí na druhý straně :)

Kolik Ti je? Jsi dítě? ... že na to musíš reagovat?

nezajímá mne nějaká vojna, ale recenze na NB. Jen idiot do této diskuze vsouvá bezvýznamnou diskuzi o branné povinnosti. Je to saze pokus o povýšení svého ega navzdory rezavého šrotu.

Gesto85 má pravdu:záleží na konkrétním modelu.Typickým příkladem je portfolio Compaqu podle jednotlivých řad:Pavián = totální shit;HP 25x = laciné křápíky pro chudé studenty;...EliteBook = špičkové WKS;Zbook = špičkové GWKS.ASUS kdysi vyráběl naprosto skvělé, spolehlivé a levné NB s výměnitelnou baterií, kam bylo možno nainstalovat plnohodnotný systémový SSD a datový HDD, vše zaštítěné skvělým a rychlým servisem.Současný stav výroby NB ASUS je tristní:jen prakticky nepoužitelné módní žiletky s jediným HDD|SSD a s baterií "natvrdo". Současný servis ASUS = bída: centrální servis v Praze je zrušený.

Niektore modely su lepsie, ine su horsie, niektore su modre, ine su cierne.Musis porovnavat vzdy konkretny model.Co sa da porovnat je kvalita a uroven servisu danej znacky, ale ja som alergicky na znacku MSI, nikdy som ziaden MSI notebook nikomu neodporucil a neriesil servis. Takze ani nechcem a ani nemozem porovnavat kvalitu servisu u tychto znaciek.

Není to o značce, ale o modelové řadě, ceně, použitých materiálech, slušně navrženém šasí a chlazení nebo rozumně použitých komponentech.Každá značka má spektrum modelů od "hnůj" až po "top". Vyjímkou je Lenovo, to má pouze spektrum od "hnůj" po "hnůj".

Jak bys hodnotil ten, co jsem zde postoval? Řešil jsem hlavně chlazení a tenhle mi přijde, že ho má podobně vyřešený jako Acer Predator . Jediný, co mi jako - přijde, je nemožnost upgrade grafiky do budoucna.

Jakýkoliv herní NTB jsou vždy vyhozené peníze. i7 je zbytečná, GTX1060 je na rozumné hraní naprosté minimum.Rozhodně ale lepší něco dražšího od MSI, které dělá "herní" NTB už řadu let, než Omen od HP, které je spíš taková pokusná vlaštovka.Kdyby mi někdo držel postoli u hlavy a nutil mě vyhodit XXtisíc za "herní" NTB, šel by osobně do Eurocomu.http://www.eurocom.com/ec/products%28%29ec

O Eurocomu jsem přemýšlel, na českým trhu se ale nevejdu do stanovený ceny... Za tu cenu seženu horší modely s graf. kartou 980> a těžko říct, jak na tom bude chlazení... Dle testů jsou laptopový grafiky (nemyslím mobilní), což je gtx 980, gtx 10xx maximálně o 10-20% slabší (cca 10 fps). Myslím si, že dnešní laptopy, viz ten od MSI nebude na úrovni ntb, který odejdou do 3 let. Dle mě i ta cena určuje kvalitu, neříkám zas, že vždy... Ohledně HP mám stejný názor. U toho MSI, co jsem zde postoval mě právě odrazuje nemožnost výměny graf. karty a zminovanej první dotaz...Zajímalo by mě, u ntb, který má možnost upgrade graf. karty, tak ta znamená pouze zlepšení např. z gtx 960 na 980 nebo je možnost skok z gtx 960 na gtx 1060, např.?

Ano, je škoda že jsme pro Eurocom nezajímavý trh..Výměny MMX grafických karet bývají velmi limitované u jakéhokoliv výrobce.Upgrade z gtx 9xx na gtx 10xx tipuji že 99% modelů neumožňuje, ale opravdu jen tipuji.Pročtěte si fóra MSI nebo jim napište dotaz.

GT série od MSI mají grafiku ve formátu MXM, takže se dá vyměnit. Není to tak jednoduché jako u desktopu, musí se kolikrát sehnat i jiný chladič, flashovat VBIOS apod. Ono je také dost možné, že s rozšířením Thunderboltu začnou výrobci notebooků nabízet vlastní řešení pro připojení desktopové karty.https://cz.msi.com/Laptop/GT72VR-6RD-Dominat...

Tak proč si se teda ptal jestli Asus nebo MSI,, podle tvých příspěvku, víš o NB víc než většina lidí tady,,,teploty, výkon v %, výměna grafiky, a další věci kterým rozumíš,,, možná i víc než já ...trolling ? btw, k masturbaci si najdi něco jiného než poradnu,

Pokud tohle směřuješ na mě, tak tě můžu ujistit, že o žádný troling nejde. Pouze si něco myslím, samozřejmě něco vím, ale píšu sem, abych se ujistil, zda si to myslím správně nebo ne. Např. v hlavnim dotazu... V monitorech od laptopů se nevyznám a v upgrade g. karty též ne.K tomu upgrade. Ten ntb, jak jsem sem postoval, tak na MSI stránkách se píše o možnosti upgrade, ale nedočtu se z čeho na co to můžu upgradovat a na Alze, odkud bych to bral, není vůbec v popisku psáno, že je možnost výměny MXM... Jako to dávají k jiným modelům.

Nechápu řešíš Nb za 50 tisíc kde bude gtx 1070,, a řešíš NB podle toho jak tu kartu upgraduješ ? a prosím tě, čím ji upgrajduješ ?v době kdy už nebude GTX 1070 stačit tak ti nebude stačit ani i7 4 jádro, a ani 8-16 gb ram,,, Někdo namítne že starší i7 stačí, ano stačí dnešním i7 ale jenom proto že jde pořád o 4 jádro,,, ale podívej co vytahuje Ryzen a podle mně se Intel taky chytne,,, uvidíš za 2-3 roky už bude úplně normální že hry budou chtít 8 jádro minimálně,, a bude to jako teď, ''jádro, vram, ram, HDD'',,, máme čísla ale najednou nevíme co ty čísla znamenají,,

Řeším NTB s 1060, ne 1070, čímž výkon 1060 a 1080 je podstatně odlišnej, MXM formát povoluje upgrade, jedná se mi pouze o to, zda je možný upgrade pouze v serii nebo až vyjde nový typ, tak ten... Jádra časem stačit nebudou, ale určitě ne tak rychle, jako výkon g. kart.

Celkově je upgrade grafik velice omezený.Skládačky Clevo (Eurocom apod) na tom postavily marketing, ale v praxi to taky nefunguje.Upgrade je možný v rámci aktuální řady jako je to u GT modelů MSI...tedy např upgrade z GTX970M na GTX980M nebo upgrade z GTX1060 na GTX1070, ale ne z GTX970M na GTX1070.Jestli jsi omezený penězi, tak doporučuji Asus GL502VS s GTX1070 za cca 45tis.

Díky za odpověď na ty g. karty :) Omezený jsem do částky 50 000,-. Právě kvůli té možnosti MXM hodně uvažuji o tom MSI, jak jsem zde postoval (gt72vr 6RD), ten právě možnost MXM má a i když jsem si naivně myslel, že budu moct vyměnit danou serii za úplně novou, tak i kdybych ho vzal, tak si nemyslím, že to bude chyba, zatím to stačit bude a časem bych vyměnil g. kartu za 1080, která má řádný výkon.Ten Asus podle g. karty není špatný, ale Asusy neumožnujou MXM? Co jsem koukal, tak mezi 1060 a 1070 není zas takový rozdíl u některých her, podle testů.

Ne, rozdíl mezi GTX1060 a GTX1070 je větší, než mezi GTX1070 a GTX1080.Určitě se na MXM slot vyprdni, protože v budoucnu upgrade určitě dělat nebudeš.Buď se to finančně nevyplatí nebo to spíše nebude ani možné.I přes to, že jsem spokojený majitel MSI GT řady, doporučuji do 50tis ten Asus a dokoupit velký SSD.

Jen pro info, GTX1070 MXM stojí jen čistý nákup 25tis. Plus doprava + DPH a jsi tam přes 30tis.GTX1080 vyjde na cca 35tis plus další poplatky a jsi tam přes 40tis ;)

Já sám mám MSI GT72S s desktopovou GTX980 a mohu udělat upgrade na GTX1080, protože mám totožné chlazení, ale už je výhodnější notebook prodat a koupit rovnou GT73VR s GTX1080

Koukal jsem na výkon grafik ve hrách... Na některých je vidět, že gtx 1070 má o podstatných 10-20 fps více než gtx 1060 (Witcher 3), ale u GTA 5 viz https://www.youtube.com/watch má fps až o 20 méně než gtx 1060 (vše při stejných detailech).U toho Asusu mám obavy ohledně chlazení, MSI ho má u gt72vr 6rd lépe udělaný si myslím. Upragde grafiky bych dělal až opadne cena, ale pokud říkáš, že to stojí tyhle rance, tak pak je lepší si koupit rovnou ten.Ideal by byl gtx 980 desktop nebo 1080, ale do toho rozpočtu se nevejdu :)Ten Asus má sice 1070, ale těžko říct jestli se mi to vyplatí, abych to neodvařil kvůli špatnýmu chlazení. Jiný krom těhle dvou asi zatím není, o kterým bych uvažoval.Díky za odpovědi. :)

GTX1070 ma samozrejme vyssi vykon ve vsech hrach, vcetne GTA5.Mrkni na notebookcheck.comToho Asusu bych se nebal, hodnoceni ma podobne jako MSI.Cena tech grafik moc nepada, hlavne u techto high-end.Muzu ti dat kontakt na cloveka, co ti udela super slevu na MSI notebooky.

Ten notebookcheck dle gameplayů občas nesedí tak, jak jej píšou...Tvoji nabídku rád přijmu :) Ta sleva by spadala pod konkrétní e-shop? Případně o tom můžem popsat např. na emailu.

Na nějaké gameplaye se můžeš vyprdnout, kort na YT, kde je spousta fake videí.Prostě GTX1070 je výkonější ve všem, než GTX1060 :)Písni sem email a pošlu ti na něj kontakt.Je to člověk, který pracuje pro MSI a bere to rovnou od distributora.Já sám mám od něj už 3. notebook.

Dobře, popíšu si s ním o tom guest.email@seznam.czMěl bych k tobě ještě jednu otázku. V případě, že bych v budoucnu měnil g. kartu s MXM (ntb od MSI), jak nejjednodušejc poznám, zda chlazení bude stačit?

Zdravím, ak je to aktuálne a nevadilo by Vám to poprosil by som tiež kontakt na toho človeka čo pracuje pre MSI. DAkujem

Dobrý den,
Nevím zda je to ještě aktuální, protože příspěvky byly z roku 2017, ale taky bych měl zájem o kontakt na pána z MSI.

Přeji hezký den.
Tomáš

Dobrý den, sháním pro syna notebook, aby byl na hraní, ale i do školy a na práci. Vůbec se v tom nevyznám, přál by si MSI a já sjíždím a načítám všechny možné servery s informacemi, recenze a diskuze. Píšete, že máte známého u MSI. Nebyl by možný na něho kontakt, prosím?. Potřebuji poradit mezi modely atd. Děkuji...

Oficiálně to je pravda, MXM karty v rámci 1 série lze vyměnit bez problémů a je to podporované výrobci jako upgrade kity i s chladiči. Nicméně neoficiálně lze nacpat o několik generací novější kartu do relativně staršího notebooku. Upgradoval jsem 1. verzi MSI GT70-0NC, i7 3610QM. Původní karta byla GTX670M, a bez problémů šla osadit karta z MSI GT72 Dominator - GTX970M (šla by i 980M). Jen bylo ptřeba udělat mírnou úpravu ovladačů a upravit chladič. Nemyslím si, že by 3. generace i7 byla nějak pomalá i ve vztahu k této MXM kartě. Naopak, konečně se i7 nefláká a musí něco dělat

Rozumné hraní? Tak každý má jiné nároky. Mě by na mobilní hraní stačila ta 950m,s tím že mám doma desktop.

A někomu Intel GPU, komentář k hownu.

U MSI řady GT za 50 000,- mi odešel po půl roce HDMI konektor a to jsem skoro vůbec nepoužíval i to přepinání je prostě zdlouhavé a pokud se nepřepíná postupně tak vznikne barevné zkreslení. Za mě prostě MSI neumí dobře externí monitor. Na starém Asus to zase bylo v poho ,ale nesměly se aktualizovat ovladače grafiky. Měl jsem to propojené s TV ,záleží jestli je to dobrá kombinace.

MSI je kupa šrotu co se tváří ze je dobra, po 14 dnech se rozpadaj a nejdou reklamovat