» Poradna » TV, audio a video

Kvalita audioCD

Zdravím,chtěl bych se zeptat zda někdo netuší proč je takový velký rozdíl v ceně CD z emp-shop.cz a z Alzy. Z těch popisů co tam jsou by se mělo jednat o identické věci no i tak je má Alza za poloviční cenu. Mají snad CD z Alzy horší kvalitu nebo to nejsou originální CD od kapel a jen nějaké dodělávky nebo má EMP jen tak nastřelenou marži a je to obojí naprosto stejné? Nemám tucha jak se v tom vyznat a napadlo mě, že by tu snad někdo mohl vědět. Předem děkuji za pomoc. Příklad:https://www.alza.cz/media/linkin-park-meteora... https://www.emp-shop.cz/p/meteora/420250.html

Odpovědi na otázku

Jasně, v Alze je pálí na vypalovačkách, aby je otestovali, než je prodají...Jsou to úplně stejná lisovaná CD. Jen je každý obchodník může sehnat za jinou cenu a stejně tak je za jinou prodávat. Ty si jako zákazník můžeš vybrat, zda chceš levnější nebo ne.

Šlo mi to jestli třeba jedna nejsou původní originály a druhé třeba nějaký zprasený remaster. Ale děkuji za odpověď

Projdi si realny ceny pres:https://hudba.heureka.cz/linkin-park-meteora-cd_2/Pak se ti Alza cena nebude zdat tak podezrele nizka..

No jasne, on bude nekdo delat specialne zpraseny remaster, aby to pak levne prodaval. Kam lidi na tyhle napady chodite? ;o)

jediné, co se jeden čas prodávalo - pamatuju tak 10-20 let zpět, byly pirátské lisované CD snad odněkud z Bulharska. Někdo u nich nejspíš prostě koupil origo, zkopíroval a nějaká menší fabrika to nelegálně nalisovala v menší sérii a tiskárna natiskla booklety ap. Do ČR se to dostávalo za cca poloviční cenu.Kvalita zvuku horší nebyla - CD je koneckonců digitální audio a stejně jako pálenka na CD-R nehraje hůř, tak nehrálo hůř ani tohle. Prodávalo se to i na různých burzách, možná i v tržnici na stáncích...Ale myslím, že CD už není rentabilní, nevím, zda se to ještě dělá... DVD pak takhle měli taky

"Šlo mi to jestli třeba jedna nejsou původní originály a druhé třeba nějaký zprasený remaster"kopie digitálního záznamu je vždycky stejná jako originál. Sprasit se to v podstatě nedá, ale tohle žádná kopie ani remaster není.A i kdyby byla, tak si to s klidnym svědomím majitele alba stáhneš z torrentu ve flacu a hotovo ne ? Kde je problém ?

Remaster není kopie, ten se znova masteruje (a míchá ze stop), a ten se zprasit dá.

Nemas to lepsi legalne stahnout primo ve flacu?https://onlybestflac.wordpress.com/2018/01/19/linkin-park-me...

To sis ještě nevšimnul, že specializované malé obchody prodávají stejné zboží dráž (a často i výrazně), než velké univerzální shopy? To platí prakticky u každého zboží. Jednoduše proto, že velký shop má na každý prodaný kus podstatně nižší náklady, než nějaký malý krámek, který prodává třeba stokrát méně kusů konkrétního zboží, než ten velký. A kromě toho, že má nižší jednotkové náklady, tak navíc díky odběru velkého množství má dostane to zboží i výrazně levněji od výrobce.

Pokud jde o klasické AUDIO CD je to dáno standardem kde se používá vzorkovací frekvence 44,1 kHz a 16bitový stereofonní záznam bez komprese. S tímto pak pracují všechny klasické CD audio přehrávače. Takže z principu musí jít o stejná média, jen je každý z prodejců prodává s jinou marží.

Nebo někdo na Alze pochopil, že jsou LP neuvěřitelná sr..ka (takové americké Chinaski) a podle toho upravil cenu.