» Poradna » Ostatní

Kutilove, jak propojit 2 pc pres USB?

nazdar lidichci si propojit 2 pc pres USB abych mohl z notebooku sosat data na stolni pc. jenze jak je kazdemu znamo, v usb je i napajeni, takze kdyz propojim 2 pocaky, dela to bordel. V obchode je nejaky specialni kabel, ale stoji 1600,-kc. tolik prece za to nedam!nejde ten kabel nejak upravit, aby to slapalo?Dikas, Vojta

Odpovědi na otázku

Kablik upravit (podle me) nejde, nebo by to stalo skoro tolik co ten v obchode + jeste potrebujes drivery atd.

Ono jaksi už ze samostatného designu USB jako zařízení typu Master-Slave plyne, že s ním dva počítače propojit nelze, pouze při použití další elektroniky, která se pro oba konce tváří jako slave (počítač je vždy Master) - proto ta cena speciálního kabelu.

aha, takze takhle to nepujde....nevite o jine variante jak propojit notebook a pc? napada mne jen pres paralelni port... to by slo lehce, ne? (nevite, jakou to ma rychlost?)Thanx, Vojta

Rychlost je ubohá, pokud vim, tak se pohybuje od 150Kbit/s do 1,2Mbitu/s. na dokumenty to stačí . dobře se to propojuje přes WinCommandera,

jezis.... ethernet kabel (krizeny) nebo wifi... co je na tom sloziteho? nebo switch, pokud je gold navic, nebo to chces mit trvale ok...

Já to propojuji v programu Laplink v 95. Rychlost je 2-4 MB za minutu.

Ja jsem kabel pro pripojeni pres USB kupoval, jeho nazev je W-USB-EZ40A, rychlost by mela byt cca 5 Mbps a stal asi 700 Kc, zkousel jsem ho na hry a prehravani Videa z druheho pocitace a chodi to bez problemu. Pro notebook mi to pripada idealni, maximalni delka propojeni je asi 5 m ( kabel sam ma asi 2 m )

Jde to i obyčejným USB kabelem, amatéři  Je jen třebamít desku podporující PC2PC (MSIčka), stačí jedna deska, druhá to umět nemusí.... Je to mizerná rychlost, ale jde to... Nedoporučuju na větší soubory.

To my vime taky profiku

Podle těch příspěvků to tak nevypadá, viz výše

U desek MSI je to znamo ( ale moc jich s Pc to Pc zase neni ), ale u jinych to nejak nechodi a proto je treba hledat alternativni reseni a ja jsem docela spokojeny s tim kabelem co jsem uvadel a pro me ucely je to reseni dostacujici.

Taky pouzivam USB lap link na propojeni PC s notebookem (jen skoda ze jsem ho nerozchodil pod NT) a presun 1,5GB filmu trval asi 30min coz je velkej rozdil oproti paralellu...

Obavam se ze s NTckama bude problem, pokud je mi znamo tak neumi USB.

Kid : To sice jo ,ale existuje takovej softik USBforNT a ten zprovozni usb mys,klavesnici,tiskarnu apod. (odzkouseno s trackballem a chodi jak ma) tak sem tajne doufal ,ale PC-linq nechodi...

Aha, tak to jsem nezkousel, mam jen jeden pocitac s NTckama a USB jsem k nemu nejak nepotreboval. Mel by byt ale take nejaky soft pro podporu ATX vypinani, nevis o necem ??

Zdravím, kde by se dal ten softík sehnat ?

...paralerní laplinkovej kábel a Windows Commander v5 ..a jede to jak dráha okamžitě, namísto těch Gatésovej spíčenin...

"Windows Commander namísto těch Gatésovej spíčenin" ... dost zajímavý ... "a jede to jako dráha okamžitě" ... hmmm, taky dobrý. Je zvláštní, jak ČSD "upravilo" představy lidí o železnici. Ale s naší dráhou jde asi srovnat i ten paralelní laplink (naposled jsem jel vlakem z vojny, a to už je pár let).

Zapominas, ze ten WinCommander ti bez tech gatesovejch spicenin asi nepojede

..... a uz to v poradne bylo XY-krat... 1 - USB kabel s elektronikou (cca 800.-Kc)2 - alespon 1 PC s chipem pc2pc a obyc. USB kabel s A-B konektory (viz. vzpominana MSI)Pouzival jsem pc2pc na W2k, ale pod XP mi ovladac shazuje PC do modre smrti. Zjistil jsem, ze ovladac od MSI neni digitalne podepsany... , takze PC pada 1-10x za den. Stejny problem mam i s USB scannerem Mustek 1200UB.Takze - zase nemam sit a koupim si 2 sitovky po 400Kc... Jinak pouzivam paralelni laplink na prenos souboru...

A co takhle místo koupě drahých USB kabelů radši koupit 10Mb síťovky který využiješ 100x líp. Jednak to 100% chodí, je to dostatečně rychlý, daj se dělat pařby, je to za rozumnou cenu atd.

Jiste, tak daleko muj rozum saha take, ale jsou situace a ty zde prave resime, ze toto neni mozne pouzit. Treba propojeni Pc a Notebook, neni v Pc pouzitelne IRQ, neni uz v Pc misto kam by se sitova karta umistila a zde je prave moznym resenim propojeni USB kabelem a me treba toto propojeni pro me ucely slape naprosto bez problemu.