» Poradna » Web a internet

Kupuji nový modem - máte radu?

Ahoj,nedávno jsem tady psal o tom, jak jsem se trápil se starým huaweiem a rozhodl jsem se, že si pořídím nový přístroj. Bude to ADSL modem s wifi vysílačem.Mám dvoupatrový rodinný řadový dům. Modem bude v přízemí. Moc se v tom nevyznám, ale existuje nějaký s tak silnou wifi anténou aby kvalitně pokryl dvě patra? Nechci si kupovat routery, protože není kudy vést kabely.Chtěl bych aby byl schopen zajistit kvalitní wifi připojení až pro 4 notebooky najednou.Na trhu s modemy se neorientuju, takže ani nevím, jaké protokoly by to mělo znát apod. Proto bych rád uvítal vaše rady a jestli znáte dobrý výrobek, tak odkaz na něj. Jsem ochoten do toho investovat až 6000, tak mám strach, aby to nebyly vyhozené peníze.

Odpovědi na otázku

Karle, uz je to tu zas...

ty dva co běží nepočítám, takže tento je 1. (do 10 už jenom 9) :)

Neboj klidně to otestuj a pak hlaš výsledky. Objednej přes net, ať můžeš bez problému do 14ti dnů vrátit a zkusit jiný model.

Tak tohle je tentokrát kvalitní rada, bez ironie.

koupil bych přednastavený v prodejně poskytovatele...

Tenda W308R http://access-pointy.heureka.cz/tenda-w308r/Doporučují ho i profíci z Computeru a na Heuréce má kladný ohlas.

tak to chci vidět kam bys ho zapojil

Pavelko, nevadi Ti, ze tazatel hleda bezdratovy ADSL modem/router?

více antén, více Wi-Fi

Více zimy, více Pavelky

až mi z toho mrazí

Tohle ma jedine reseni - libovolny DSL modem, ktery prepnete do Bridge modu, a k nemu pripojite nejaky slusny wifi router. Celkem jakykoli presne podle potreb.Pokud by to nezbytne muselo byt jedine zarizeni, pak nezbyva jina moznost nez http://www.czc.cz/asus-dsl-n66u-dualband-wi... .

No ale ked mas tie dve patra plne kovovych predmetov, tak ti nepomoze ziadne silne wifi. Aj vodovodne trubky v stene tomu dost vadia ak si kovovove. Elektroinstalacna kabelaz a velke kovove radiatory rovnez. Nech ti poradime cokolvek plati, ze si to musis aj tak vyskusat sam, ci to pojde podla tvojich predstav. Najblizsie tvojej predstave je rada od Mysel_1.Pozor na silne anteny. Cim silnejsie anteny to ma z vyroby, tym mensi vykon ma ten router.

Zdravim,osobne bych to resil v prizemi modemem s Wi-Fi, jelikoz neni mozne do patra jit s kabelazi, tak bych pouzil PowerLine, osobne mam odzkousene ZyXEL PLA4201 a v patre pozil router napr.: TPLink TL-WR 743ND nebo vyssi

PowerLine je nesmyslný a nespolehlivý PR výkřik. Pokud jde o to, pokrýt 2 podlaží, tak u rodinných domků se to dá jedním AP, ale nesmí se po něm požadovat velká rychlost. Pokud to nebude uspokojivě fungovat, tak vrtačku do ruky a natáhnout do patra kabely. Za půl dne je to hotové i se schováním kabelů pod lišty. Ještě jsem neviděl rodinný dům, kde by to nešlo. Naposledy jsem to dělal o víkendu, takže vím, o čem píšu.

osobne vyse uvedene powerline od zyxelu pouzivam a mam nasazene v nejednom pripade a vse bez problemu.Jak sem psal je to moje zkusenost a tato je pozitivni.

Mam podobnou zkusenost. Kamos ma takto zasitovany barak - ma ho pronajaty a majitel nechetl slyset o tahani Ethernetu do vsech mistnosti. Nasazeno je 8 adapteru a veschno funguje jak ma. Prenosove rychlosti mezi 170 a 240 MBit duplex podle mistnosti.

Zapomnel jsem - pouziva adaptery Devolo. Ja dva roky pouzival D-Linky, minuly rok jsem je vymenil za rychlejsi TP-Linky. Spolehlivost spojeni je stoprocentni, zadny vypadek, rychost vyborna - viz nize.

1. Nemíním zákazníka a sebe dostat do sporu s ČTÚ.2. Když jsem viděl, co taková mikrovlnka dokáže udělat s PLC komunikací, tak od toho dávám ruce pryč. Drát UTP, to je jistota.

Co s tím má ČTU? Mikrovlnka bezi 60-120 vterin, zadny problem jsem nezaregistroval. Pises nesmysly.

I ty pohadkari. Vymysli si neco inteligentnejsiho. Powerline je schvaleny, tudiz s ctu nemuzes mit zadny problem. No a ta mikrovlnka - nastuduj si, jak powerline funguje a nekrm nas bludy.

To je právě omyl. PowerLine NENÍ schválené, využívá mezeru v zákoně. Měří se vždy jeden kus zařízení, jenže 1 ks PowerLine nekomunikuje, takže nic neprodukuje. Nevadí, ono totiž se musí zkontrolovat vše jako celek, měl by být k tomu i měřicí protokol. To proto, protože na každém konkrétním vedení se chová jinak. Vyzařování někde v podzemním bunkru je nezajímavé, pokud to někdo použije na páteř ve 12patrovém paneláku, tak je to průšvih, šíří se to a ruší klidně nějakou tu desítku kilometrů.

PLC je elektromagneticky zlocin proti lidskosti. A kolik je s tim "legrace"..

Ty jsi druhej Andersen.

Powerline rozhodne neni nespolehlivy PR vykrik a uz vubec ne nesmyslny. Nejhorsi je, ze tyto nesmysly pisou ti, co s danou technologi nemaji zadne zkusenosti.Sam mam toto reseni nasazeno do jedne mistnosti, kde nebylo mozne privest GBit Ethernet a Wifi nema dostatecne silny signal aby bylo spolehlive pouzitelne na videohovory a online hry. Efektivni prenosova rychlost u je plne srovnatelna s Fast Ethernetem - pohybuje se mezi 180 - 200 MBit v duplexu, ping kolem 10 ms.Pouzivam tyto: http://www.czc.cz/tp-link-tl-pa6010-mini-po...

Ahoj, tak jsem konečně pořídil nový modem ASUS, nastavil jsem wifi a jsem připojen k internetu.Problém je, že jaksi nechápu, jak připojit moji Canon kopírku jako network printer přes LAN kabel. Na starém modemu to dělal technik od prodejce a něajkým pro mě nepochopitelným způsobem to udělal tak, že naistaloval ovladač a pak přiřadil jako port tiskárny TCP/IP protokol a adresu 10.0.0.101. Záhadou pro mě je, že i když jsem starý modem resetoval, tak tohle číslo fungovalo, a fungovalo i když jsem prohazoval lan kabely na jiné sloty v modemu, bylo na zdířce nezávislé.Nyní nový modem asi nepracuje se stejným číslem, protože kopírka hlásí, abych zkontroloval připojení k síti, ale jelikož jsem síťový analfabet, tak vůbec netuším, jak zjistit IP adresu něčeho, co je připojeno v modemu, nebo jak ji něčemu přiřadit.Ještě jsem zkoušel strčit LAN z kopírky rovnou do kompu a vůbec to neřešit přes modem, ale ani v tomto zapojení nechápu, jakou IP adresu kopírka má :(

Gratuluji.Když zadáš do prohlížeče 192.168.1.1 a přes uživatelské jméno a heslo se dostaneš do administrace routeru, měl bys mít možnost síťovou tiskárnu nainstalovat.

Už jsem tam byl, dá se nainstalovat jen usb tiskárna, ale nenašel jsem, jak si nainstalovat nějakou přes LAN.

Jakou má ta tiskárna IP adresu? Jsou 2 možnosti - buď 10.0.0.1 nebo dostane přidělenou adresu od DHCP serveru. Podívej se do administrace routeru a tam najdeš seznam DHCP clientů. Pokud mezi nimi tiskárna nebude, tak má 10.0.0.1 Jinou metodou je vytisknout kontrolní stránku tiskárny, kde její IP adresa je uvedena. Třetí možností je podívat se přes panel do nastavení tiskárny a nastavit adresu mimo rozsah DHCP, např. 192.168.1.250 maska 255.255.255.0 GW 192.168.1.1

OK, vyvolal jsem menu nastavení v kopírce. Je tam její IP jako 10.0.0.101. Maska podsítě 255.255.255.0, Adresa brány 10.0.0.138. Pak je tam nastavení serveru DNS, Konfigurace WINS a příkaz ping. Myslím, že musím zněnit nějaké z těchto čísel, aby mohla komunikovat s novým modemem. Nevíte jaké?

HEJ KÁMO, díky moc za pomoc!!!! rozfachal jsem to díky tvému commentu!!!! Poprvé jsem pochopil z toho cos napsal co to je DHCP!