» Poradna » Programy

Kupování Windows 7

Dobrý den,
Potřebuji s něčím poradit. Dnes jsem by v obchodě pod záminkou koupě OS Win7 a prodejce mi nabídnul několik verzí, a to: Upgrade za1490,- , OEM za 2499,- , a krabicovou verzi za 4990,- (ve všech případech Win 7 HP). Myslíte, že když si koupím tu Upgrade verzi, že mi to bude normálně fungovat?
Děkuji
Radek Pejchal

Odpovědi na otázku

Nic nekupuj a počkej na W 8.

Ten OEM me zaráží, jak může nabídnout OEM, když nekupuješ nové PC. Záleží jakou verzi a zda legální máš teď, pokud koupíš upgrade na nelegální verzi, je to nelegální... Vhodná je pak legalizační licence GGK za nějaké 3500Kč

OEM muze prodat, ale vahal bych nad tim upgradem - pojede to ? kdo to primo nabizi ? aby to nebyl warez a vy jste nezaplatily penize ! doporucuji nejdrive vyzkouset, kdyztak RC verzi W7
asi se vam bude libit a je to dobry system, ale dal bych si pozor pri nakupu, pokud je to CZC a prodaji vam OEM tak si to tam muzete dat

Je to pro Tebe dostatečně srozumitelné ? ( více a polopaticky vysvětleno na webu Microsoft )

Máte počítač s Windows XP nebo Windows Vista? Pak můžete zakoupit levnější upgrade licenci. Zakoupili jste počítač bez operačního systému Windows, stavíte si vlastní počítač a často vyměňujete jeho komponenty, jako je základní deska a procesor? Nebo chcete mít možnost přenášet licenci na nový počítač? Pak je pro vás vhodnou volbou plná licence systému Windows 7.

Jo a mimochodem, k radám typu "Počkej na Windows 8" .... jestli se někdo domnívá, že je ještě dnes výhodné kupovat krabicové verze, protože se bláhově domnívá že mu Windows vydrží 3 generace, nebo nedejbože čekat na "další" ... je mírně řečeno čirý nerozum .... prostě nevydrží, takhle se dneska byznys nedělá

Koupíš-li upgrade a pokusíš-li se ji nainstalovat jako čistou instalaci , tak ti to pravděpodobně nahlásí, že předchozí verze systému nebyla nalezena a instalace není možná.

Ono ti to fungovat bude, ale pokud nemáš koupenou předtím legální verzi XP nebo Vist, bude to defakto nelegální systém. Ověřením pravosti po netu ti to samozřejmě projde, ale pokud by na tebe nedej Bůh přišla někdy nějaká kontrola, tak se to bude brát jakoby ten systém byl nelegální. To samé s OEM verzí pokud si ji nekupuješ s novým počítačem.
Mimochodem ty ceny jsou pěkně přemrštěné, třeba v Alfě mají retail verzi víc jak o 900 levněji: http://www.alfacomp.cz/php/product.php...