Kúpiť tento PC?

https://datacomp.sk/datacomp-amd-gamer-dawn_d... je to dobrý PC na hranie hier aj do budúcna?

Odpovědi na otázku

Poněkud zastaralý PC.Požádej o stejnou sestavu s CPU Ryzen 2600.Nesdělil jsi typ monitoru.Pro moderní grafické pecky na FHD/60 Hz to stačí.

Ryzen 2600 a Ryzen 1600x sú skoro rovnaké

Omyl.Řada Ryzen 2xxx = podstatně modernější technologie.Mrkni se na TDP.Pokud to není miliardář, nebude mu spotřeba elektřiny lhostejná, zvlášť při plánovaném zdražování.

Tak v budúcnosti vymením potom tam dám 2600 keď sa nebude dať vymeniť v obchode

Jediný rozdíl je ve výrobní technologii (14 vs 12nm), ve výkonu to jsou při srovnání stejného modelu jednotky procent (3-4%), což plyne z lehce vyšší frekvence - při OC je to rozdíl 100-200MHz. V TDP rozdíl není, je třeba srovnávat stejné modely. Ryzen 5 1600 a 2600 mají 65W, 1600X a 2600X mají 95W.

RX580 v moderní pecce jako Metro nebo třeba nová Division 2 nebude na 60FPS stíhat, já mám v Division 2 dropy pod 60FPS i s GTX1080 a to mám jen High detaily, ve hře je ultra preset a v ultra presetu ještě není vše na max.

Mne nejde že si zahrám na Ultra grafike ale že spustím novšie hry :D

no spustit půjdou, tady je právě to co znamená hratelné a jak to bude vypadat. Je třeba brát v potaz worst case scénáře, například v tom metru to RX může dělat docela stabilních 80 FPS ale v jiné scéně to bude držet 30-40 a to se nebavíme o ultra presetu (což není extreme preset a ten není max), dokonce se nebavíme o high ale o medium presetu.Těch her, kde to takhle bude bude postupně víc. Kupovat dnes kartu která je na hranici své morální životnosti, přitom má vydržet několik let nových titulů... no... tady bych se bál doporučit třeba RTX2070 že je ještě docela slabá...

monitor máš?

Hej mám klasickú telku

Na současné hry postačí,do budoucna ? Tak na to odpověď není. Každý výrobce všeho chce vydělávat,tak určitě příjde za nějaký rok s novým standartem,aby nutil lidi kupovat nové zařízení. Příklad z televizemi. Analog - DVB-T - DVB-T2 H.264 - DVB-T2 H265.

Mně to teda přijde dost drahé.. (na díly by to vyšlo tak na 17k +/- není v tom nic extra..)

Keby že sa význam tak sám si poskladám PC

Nič nebráni tomu, aby ti tu navrhli zostavu a dáš si ju poskladať v czc alebo niekde inde... Určite to vide za lepší penize a lepší komponenty ako hotová zostava

Přijde mi to trochu jako už taková herní relikvie - starý procesor, i když na lowend pořád dobrý, grafika nic moc, malé SSD, nesmyslně 16GB ram, který herně nic nepřidají. Na hraní by byl dobrý tak před rokem, kde "do budoucna" by bylo teď. Ale to je podle mých nároků, jestli ti nebude vadit "do budoucna" hrát většinu her na low, tak proč ne.

8GB RAM na hraní je dost na hraně, ano, pokud chcete vše vypnout a chcete swapovat, well, 16GB je ideál, můžete mít otevřený třeba prohlížeč či jiné aplikace a nemusíte se bát že by to mělo dopad na výkon. Z nových her například Division 2 má nastavení kdy může přednačítat data do paměti a tím případně eliminovat věci jako stuttering, doskakování objektů/textur... žádá si to ale paměť.SSD určitě větší, osobně teď doporučuji Intel 660P 2TB, výborný cena/výkon/kapacita.Grafiku by to do budoucna chtělo lepší, to rozhodně, RTX2070 a vyšší. splní to jak požadavek na vysoké detaily nebo nižší detaily a vysoké fps v competitive hrách. RX580 je dnes už opravdu de facto low end karta.

Tak s GTX1050Ti bych o Division 2 vůbec ani neuvažoval, jestli nechce hrát hardwarově urychlovanej pixelart. A taky záleží na hře a na prasácích vývojářích, jsou openspace hry jako AC:Oddysey, kde si vezme z paměti kolem 4GB, pak koridorovky typu nové COD, kterým je 8GB zabraných málo.

Ne není a už vůbec za tu cenu, protože by se dalo sehnat něco s GTX 1070, 1660 Ti možná by tam šla narvat při dostatečném škudlení na něčem co jde za 2 měsíce dokoupit i RTX 2070, která to AMD zesměšní

Dávat 1000€ za sestavu, kde je pouze RX 580, je dost mizérie. V herním PC se na grafiku obvykle vyčleňuje cca 1/3 rozpočtu, tedy cca 333€ a za to máš minimálně GTX 1660 Ti nebo dokonce i RTX 2060, které jsou úplně někde jinde než stará RX 580 za 200€. https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-580-vs-Nvi... https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-580-vs-Nvi... Tohle je výprodej skladových ležáků za staré ceny.

Bohužel. Tazatel si mohl nechat poradit komponenty, zadarmo si to nechat složit a těch 300€ co vyhodil do kanálu jsme mohli propít :(

Neviem čo tu rozoberáte ale ja si nemôžem dovoliť niečo za 1500, nevyznám sa do skladania PC, myslím si že som si nevybral zle ale som zvolil si iný ako som uviedol uviedol v príspevku, nejde mi o ultra grafiku alebo FPS, keby ste videli aký mám notebook s integrovanou grafikou to by ste len pozerali čo to za šrot.

Nikdo ti tu sestavu za 1500,- nedává. Jen se tu mohla za těch 1000,- navrhnout sestava na míru, která by byla lepší a nějaký eshop by ti ji zdarma složil. Bylo by to pro tebe úplně to samé, co hotová sestava, jen bys nevyhodil několik set eur za vatu pro prodejce nevýhodné sestavy.

No a aké eshopy poraď mi?

Třeba Alza.sk skládá. Ale jistě jich tam máte více a i CZC zasílá na Slovensko. Alza bývá docela drahá, ale i tak se tam úplně stejná sestava dá složit za 895€ (pár věcí neměli, tak jsem bral cenovou alternativu, třeba ten šílený zdroj za 30€):https://ctrlv.cz/shots/2019/03/12/xPGc.pngTo máš hned stovku, za kterou tam můžeš vyměnit RX580 za GTX 1660 Ti, která je o necelou stovku dražší.

A neviem vyberať komponenty či budú pasovať do matičnej, to kľudne mi môžu zostaviť keď ja neviem vyberať