» Poradna » Notebooky

Kúpiť tento 2013 laptop za 22900?

Čo hovorite na second hand laptop, väčší a tým pádom aj ťažší, rv 2013 ale má bynovene komponenty. Cena 900e, oplatí sa do toho ísť?DELL Precision M6800Intel(R) Core(TM) i7-4800MQ CPU @ 2.70GHz32,0 GB DDR3 RAMIntel(R) HD Graphics 4600 2GBNVIDIA Quadro K5100M 8GB / 16GB sharedSamsung SSD 860 QVO 1TBSamsung SSD 860 QVO 1TBMT-1TBJe to od známeho takže viem že je udržiavaný. pride mi ale že za tú cenu sa dá kúpiť aj decentný nový laptop.

Odpovědi na otázku

Laptop z roku 2013 za 22900? Jsi upad, ne? Ani kdyby byl pozlacený.

Taky záleží na tom co od něj očekáváš

Je to pre sestru - robí umenie. Väčšinu práca na webe ale občas aj natočí a strihá nejaký film, takže mat grafiku aj SSD sa hodí..
Nerobí ale nič brutálne a hry nehrá.

Na jednu stranu bych tomu neříkal nejhorší kup roku ale na stranu druhou sám bych si to za tolik peněz nekoupil ani bych to nikomu nedoporučil, už jen kvůli stáří zařízení a komponentů, šasí a vzhledu obecně.

Ani náhodou, zapomen

Nebude jí vadit, že Precision je poctivá konstrukce = celkem těžké na pravidelné tahání? Taky to bývá hlučnější.A střih videa na malém notebookovém displeji teda nič moč...

bez zaruky mu daj takych 400€ max, ale je to blbost, za 900 kupis paradny novy so zarukou

Když už takto starý notebook, tak brát tu nejnižší konfiguraci a koupit případně lepší procesor. Často se třeba nabízí s I3, nebo I5 a ty notebooky vyjdou klidně na polovinu ceny. Sám mám takovéto notebooky rád, jsou poctivé, odolné, bytelné se skvělým chlazením, přeci to jen jsou vlajkové lodě společnosti DELL, ale zase jsou velmi těžké na přenášení, mají už svůj věk, potřebují pro svůj chod celkem hodně energie a hlavně z něho nikdy nebudete mít takový pocit jako z nového.I výkon bude už na limitu, I7 4800MQ není špatný ale i nová nejslabší ultra-úsporná I3 je výkonnější, spíše je to takové nové PENTIUM. Za tento notebook bych dal maximálně 12000 Kč, za víc ten notebook nestojí a to ještě k tomu je repasovaný, čili bude mít známky ať už menší, nebo větší po používání.Za 29000 Kč se dá už pořídit úplně nový DELL PRECISION https://www.alza.cz/dell-precision-3541A bude pořád o hodně výkonnější než tento starý kousek. Jinak za 900 EUR, nebo cca 23500 Kč bych koupil něco jako je HP PROBOOK, ELITEBOOK, LENOVO THINKPAD, pokud se budeme bavit o pracovních stanicích.

ta cena je nesmsylná. ZA 23.000 seženeš 3-4x výkonnější NTB s Ryzen 7 4800H. S nesrovnatelně lepší grafikou a hlavně novej a se zárukou (a nebude vážit 4 kila)Ram bude menší, ssd bude menší, ale nic co by vyžadovalo 32GB RAM a 2TB SSD tam sestra na 100% stejně dělat nebude.Krom toho ty SSD jsou pěkný sráče, pán šel po ceně a koupil navoněnou bídu.Přeju mu hodně štestí s prodejem za 23000. Blázen.

NEvyřešenotéma lze uzavřít

Dakujem vsetkym velmi pekne za odpovede, ako som pisal v komente je to pre sestru, idem sa ju presvedcit nech to necha tak a kupi radsej nieco nove/novsie. Dakujem aj za vase typy na konkretne modeli, pomoze v rozhodovani.

podobná třída, se zárukou:HP ZBook 15 G3Intel Core i7 6820HQ 2.7 GHz, 16 GB, 256 GB SSD, nVidia Quadro M1000M, 15.6 palců 1920 x 1080 px, Windows 10 Pro21 890,- Cena s DPHTyp: repasovanéJakost: AZáruka: 24 měsícůhttps://www.gigacomputer.cz/zbozi/1200428-hp-zbook-15... Ano, je tam malé SSD, ale má to dva sloty na disk a jde tam přidat další.

Jedine, že prachy doma prehadzuješ vidlami, 9-tu jachtu sa ti už kupovať nechce a ani to tretie lietadlo.

Ten Vas znamy je docela vtipalek.Jinak pro ucely Vasi sestry je tohle muzealni zarizeni za nesmyslnou cenu dost nevhodne.

Vzal bych probook 455 s géčkovým ryzenem. Výkon vyšší jak CPU tak GPU, záruka, no a jestli chcete hodně paměti, tak dokoupit. Pokud si vystačíte s 8GB RAM (což je minimum), tak to bude i levnější. Dokoupil bych druhý modul, s 16 GB člověk dneska pořád udělá hodně. A pak to bude podle konfigurace stejně nebo lehce dražší.

Dodám, že tohle jsem vybral známé, která dělá animované filmy, "do terénu". Zkusil jsem to připojit k televizi a hrát na tom hry ve 4k, a běhá to je lusk.Doma má mojí starou pracovní stanici s lepší grafikou, 16 GB ECC paměti a hromadou disků a dalšími USB řadiči (je to jeden z těch bláznů, co má kopu externích disků... donutil jsem ji všechno si udržovat na dvou discích, což je u umělce samo o sobě úspěch, dodržuje to, i když po svém, tak už jí do toho víc nekecám).Pointa je v tom, že tu pracovní stanici už využívá jen kvůli té diskové kapacitě a hromadě USB na exteráky, flashky, foťáky, jinak na tvoření mnohem raději sedí někde pohodlně s notebookem. A na tohle (pohodlí) je to IMHO i lepší notebook než nějaká mobilní pracovní stanice, zvlášť pak repasovaná, protože to už je prostě těžká hlučná kráva s adaptérem velikosti cihly, do houpací sítě nic moc.

Mohl bych poprosit o seznam her, ktere na tom bezi ve 4K jako lusk?

Když vidím, co hraje moje partnerka, tak kromě Planet Zoo by na 4K běželo vše asi i na integrovaném Intelu.