Kupit aj z chybou ?

Prosim o radu.Pri zapnuti pocitaca mi vobec nenaskoci monitor.Monitor mi naskoci az vtedy,ked dam tvrdy restart.Potom nabehne vsetko bez problemu.Moze to byt zla zakladna doska? Poradte.

Spominany PC mozem od kamosa kupit za 3000 SK.Zostava je taka:

Názov operačného systému Systém Microsoft Windows XP Professional
Verzia 5.1.2600 Service Pack 1 Zostava 2600
Výrobca Microsoft Corporation
Názov systému GAMA-YRPLI1BCY1
Výrobca systému VIA Technologies, Inc.
Model systému VT8363
Typ systému Počítač založený na procesore X86
Procesor x86 Family 6 Model 3 Stepping 1 AuthenticAMD ~701 Mhz
Verzia systému BIOS a dátum Award Software International, Inc. 6.00 PG, 12.12.2000
Verzia systému SMBIOS 2.3
Adresár systému Windows C:\WINDOWS
Systémový adresár C:\WINDOWS\System32
Zavádzacie zariadenie \Device\HarddiskVolume1
Miestne nastavenie USA
Vrstva abstrakcie hardvéru Verzia = „5.1.2600.1106 (xpsp1.020828-1920)“
Meno používateľa GAMA-YRPLI1BCY1\Milan
Časové pásmo Central Europe Standard Time
Celková fyzická pamäť 192,00 MB
Dostupná fyzická pamäť 89,84 MB
Celková virtuálna pamäť 752,67 MB
Dostupná virtuálna pamäť 563,07 MB
Priestor virtuálnej pamäte 562,18 MB
Virtuálna pamäť C:\pagefile.sys
HD - 10 GB
Graficka karta - NVIDIA RIVA TNT2 MODEL/Pro 32MB
Monitor 17 - dobry stav
CD rom
Klavesnica+mis

Poradte da sa opravit ta spominana chyba ????

Odpovědi na otázku

to me ted posledni dobou taky dela (jen když je PC dele vyple pak to maka uplne normalne taky by me zajimalo čim to je nikdy předtim se to nestavalo ) že by nejakej nešvar po virusu

asi zkusit format a novej system

za takovousunku chce 3000,- sk fuj tak za 1500,- aji z monitorem. zavada muzebyt v kondenzatorech zakldní desky. budou nafoule lepsí je sehnat desku jinou v bazaru.

Vměněná deska z bazaru bude obdobně stará a kondenzátory na ní odejdou dříve nebo později stejně, lepší je koupit a vyměnit ty kondenzátory. Akorát se nesmí použít trafo-pájka

3 000 Sk je vela, osobne ani zadarmo....

Spíš je na odchodu zdroj, nebo kondenzátory desky.

Takze som sformatoval a nainstaloval novy system,ale problem ostal.Nemoze byt nieco zle nastavene v biose ?Kolko stoji taka starsia doska???

Takze kamos zlavil na 2000 sk.myslim ze je to v pohode ne ???

není

Zkus lepší zdroj a jestli se to nezmění, byla by to deska.

Prohlédni si její elektrolytické kondenzátory, jestli nejsou nafouknuté, nebo vyteklé.

Starší deska může být ve stejném stavu a není dobře k sehnání. Tak na to mysli.

Sehnat dobrou starou desku ti může stát i 1200 Kč. Otázka zní, zda se ti to vyplatí. Já jednoznačně tvrdím nevyplatí, ruce pryč od toho!

ale deska je k sehnani v bazaru www.chcikoupit.cz

No shrnme to - AMD 700MHz, deska s chipsetem VIA VT8363, 192MB RAM, 10GB disk a grafika Riva TNT2 32MB, CD-rom, plus monitor (17CRT), klavesnice a mys. Winy jestli jsou orig neznamo. To cele poruchove a za 3000 Slovenskych Oci... (pocitam spravne cca 2400 Ceskych?)
Jsi blazen nebo tomu jen nerozumis?

PS: Podivej se treba na Aukro.cz co se da za ty penize sehnat, bazary byvaji dost predrazene.

S tou chybou bych za to dal tak 1000,-. Pokud by se vyresila 1200,-. Myslim ceskych, takze max 1500SK pokud by to bylo bez vady. A to jen proto, ze to je kamarad!!!! Od ciziho bych to nebral vubec. Tak za 1200SK bez vady...

Ja som asi pred cca 1,5rokom predaĺ bednu Duron 850Mhz, 256Mb ddram, 40GBhdd, Geforce2 mx400 64MB, cd-rw, klaves mys, za 4000skl, bez monitoru sice ale ten som predal nedavno za 500sk 17" samozrejme.
takze toto je fest predrazene

pred rokem a pul to beru. Ted by si za to ale taky dostal max 2000 SK s monitorem. Jinak zajimave je a neni to jen muj pocit, ze stare PC se vyplati prodavat po dilech. Mam takovy dojem, ze se da na dily prodat az o 100% draz. Prodaval sem ted nejake dily a kdybych je prodal jako sestavu, dostanu sotva polovinu. Navic o sestavy moc neni zajem.

Vyplati se to akorat riskues ze ti v kline zustane kopa nepouzitych a neprodejnych dilu...

to je pravda, ale ja sem prodal vse. clovek musi jednat slusne a nabizet rozumne ceny - prodal sem desku pro Pentium 3 - 500,-, procesor P3 866MHz - 350,-, 2x256RAM SDR 8chip - 750,-, grafika AGP FX5200 - 500,- - to uz sem na cene pres 2000,-Kc a to v tom neni disk, mechanika case a zdroj. Kdybych to prodaval jako sestavu, tezko bych dostal 2000,- za komplet, spis si typnu tak 1500,-. A jen podotykam, ze vsichni byli radi za tu nabidku, nikoho ani nenapadlo smlouvat o cene (jken kdyby mel nekdo poznamky, ze sem to prodaval draze).

V tom pripade pohodka - ono se dneska spis asi do starych sestav neinvestuje - spis se prodluzuje zivotnost stavajich koupi dilu... Ale je fakt ze kdyz sem tedka daval dokupy kompa dedovi - uz druhy (fakt sem rad - je mu 74 a o tyhle veci se zajima a bavi ho to), tak je fakt ze kdybych nekoupil sestavu ale po dilech vsecko tak se asi zcvoknu pri placeni...

presne tak. ja na tom vydelal, ale vubec to nechapu. Proste lidi radsi, nez aby si pridali treba par supu a meli celou kompletni sestavu, tak radsi zaplati 850,- za desku + CPU. je to zvlastni, ale je to tak. I kdyz priznavam, ze ja nakupoval stejne - brachovi sem vylepsoval PC (z toho mi zbylo to vyse popsane) a taky sem to kupoval po castech . A kdyz se zpetne zamyslim, mozna bych za cca +1000 sehnal cely komp. A to sem ty dily kupoval pomerne dost levne.

Zaver: Pokud chcete kupovat PC z druhe ruky, kupte radeji cele, nez jen dily.

To ale nic nemeni na tom, ze tahle sestava zde nabizena je HODNE predrazena

Vsak ja som sa necel hadat ze kolko by som zato dostal teraz ja som len cel poukazat nato ze je to predrazene
A stymi komponentami mas asi fakt pravdu..uz viem ako budem opat predavat asi svoju "staru" bednu -teeda ak mi buide jedno ze mi peniazky budu chodit postupne a nie naraz ako ked predam bednu v jednom slahu

ja sem taky nechtel nijak rejpat, ale myslim, ze to je normalni diskuze. Takze to prosim neber nijak zle, ze jsem napsal aktualni cenu toho, co jsi prodal . Jen muj nazor. Proste pokud prodavate pocitac a ste ochotni treba dily "rozvest" (ja pracuju v centru Prahy, takze se vzdy domluvim, at se dotycny stavi, ze odbehnu), taks e urcite vyplati prodavat per partes (po castech )

Ak by sme sa vratili k podstate problemu ... neskusali ste hladat chybu v samotnom monitore?
Jednoznacne sa oplati vyskusat k zostave pripojit iny monitor, a taktiez pripojit sucasne LCD k inemu stroju - ci sa dana chyba viaze k samotnemu stroju, alebo k LCD monitoru ako takemu.

Podle mě nemá cenu se zalamovat u takové mašiny s hledáním závady, tím méně její koupí, protože to jsou vyhozené peníze.
Odevzdat k ekologické likvidaci a budete mít pokoj oba dva.

Takže som sa pozeral na Zak.dosku a zistil som ze asi 8 kondenzatory su trochu nafuknute a pri dvoch uz sa otvara vrchna strana....Takze serem na to.........Dik Vsetkym za užitočne rady

Rozumná řeč.

Dneska můžeš mít nové PC AMD za 8k a Intel za 9k.

Nevím, kolik je to ve slovenských, ale jestli je máš, ozvi se a něco pěkného složíme.

Sice s integrovanou grafikou, ale určitě výkonnější, než byla ta nabízená.