» Poradna » Notebooky

Kúpiť ? Nekúpiť?

ZdravímPotrebujem poradiťPlánujem si kupiť notebook. Rozmyšlám nad týmto : http://www.euronics.sk/hewlet-packard-hp-15-r257... Chcem ho použiť na neaké práce do školy a neskôr zabiť nudu hrou, konkretne sa jedná o War Thunder (Požiadavky: http://warthunder.com/cz/game/requirements/ ) Známy mi povedal, že ten ntb má Intel hd Graphics, že možem zabudnuť na WT, že mi to nepoťiahne (Tá grafika) . Tak potrebujem poradiť od vás odborníkov. Pôjde mi ta hra? Ďakujem

Odpovědi na otázku

tá hra nepôjde..respektíve veľmi obmedzene

Na najmenších detailoch, ked vôbec to

a okrem toho, za 329 eur môžeš mať lepší notebook https://www.alza.sk/acer-aspire-es15-diamond-...

Jasně a rovnou zase založit nové vlákno. http://www.zive.cz/poradna/poradte-notebook-... Pochop, že za ty peníze to není na hraní. Možná tak na puštění filmu na cesty. Pokud nemáš peníze, tak šetři. Teď si koupíš PC, co bude někde u minimálních detailů kolem 20 FPS, vyjde jeden grafický update a jsi víš kde...

A jak už jsem psal War Thunder je i na PS4 a to se do tvého limitu vejde.

Ano, všímol som si no WT na PS4 alebo XBOX nechcem.Už som si uvedomil, že tento limit, ktorý som si stanovil je naprd. Vybral som si pravdepodobnehttps://www.alza.sk/lenovo-ideapad-100-15ibd-... . Na základe tohto článku. Tak uvidíme že čo :)

Po viacerých názorov aj vďaka tvojmu som si uvedomil, že limit, ktorý som si stanovil stojí za hovno. Máš pravdu, že za tie € taký PC tažko najdem. Tak som si pozrel http://www.cena-vykon.cz/2016/04/26/nejlepsi-noteb... a uvažujem aj nad jeho kúpou https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-100-15ibd-... Už je to podla teba lepšie ?

lepšie to je, ale tá hra má svoje požiadavky, ktoré ani v tomto prípade nespĺňaš

Osobně se já už probookům a pavilionům vyhýbám. A Pentium N... ne,nekupuj to. Na školu něco jako HP Stream,popřípadě nějaký dražší s i5 a grafikou jako 820-940m.

1. Pentium N by som nebral2. ak NB, pod 450€ by som nešiel z principu3. neuvažuješ o odvykaní od hrania sa? Ušetril by si min. upečenie NB4. ak chceš hrať, tak desktop, alebo ozaj herný NB s aspoň GTX 960M

Jen ho nech, at si to koupi, okolo techto cen nenajde nic vykonneho. Alespon se pouci. Sice se tu za tyden zobrazi vlakno, ze WT jede jen na 13FPS, ale zase pak trebas nebude vyuzivat PC jen na hrani her.

Co máš proti hrám Lubo, připadá ti to normální brojit proti nim na IT webu? Bože, do čeho jsi to rozum dal.

Nejde o hranie sa u človeka, čo na to má, ale s rozpočtom 400€ je to predsa Trápenie - musím Ti vysvetľovať po lopate? Snáď máš vyské tykvé.

Ne ty brojíš proti hrám obecně, pokud už jsi zapomněl, dohledej si své příspěvky sám. Hraní je zbytečné, moc to stojí, foťák je zbytečný, kamera je zbytečná, mé modely jsou zbytečné, vše moc stojí, lze to investovat jinak.> Jak jinak chceš investovat, než do svých radostí, nevím jak ty, ale já věčně žít nebudu, takže si radost udělám a né, že ne. A tím co mám rád. Pokud tebe baví sedět a fňukat, že na to, či ono nemáš, mě to nebaví.

NIE som proti hrám, len nechápem zmysel žiť pre hry v zmysle kupovať 3x drahší PC ako by človek musel len a len kvôli hrám. Aj ja si občas spustím NFS Shift, ale PC mám taký aký som si kúpil a náhodou som potom uvidel hru v obchode, ktorá bola na mojom PC hrateľná, t.j. kúpil som si PC a potom hru, nie naopak a netrhám si vlasy preto, lebo na mojom PC Witcher zrejme nejde ani spustiť. Ak človeku niečo robí radosť, som za, ale nie za opak, kedy záľuba spôsobuje skôr starosti (100 otázok či "môj PC utiahne to a ono") a stáva sa závislosťou, popr. rodina čosi mať nemôže, lebo tatino musí mať PC za 2000€. Takže ak na to máš, lebo ozaj nemáš kam dávať peniaze, v poriadku, ale ako dokážu fňukať ľudia preto, lebo im hra ide na málo FPS a hľadajú ako blázni riešenie... Plus v tomto prípade ide o nezmysel - za 400€ sa nedá hrať (ani ja sa netrápim nad Ferari, lebo na to nemám, tak ho neriešim)

Ja hrávam WT na Lenovo 1,9ghz procak,920m grafika a hrajem to na maximálne nastavenia a mám okolo 45fps a pod 30 som nešiel.Notebok stal 350€

asi by som zacal na rozliseni full hd a dedikovanej grafike, a podla najnizsej najdenej ceny si stanovil svoje minimum a hladal.v pripade intelu by som pre hranie pod i5 nesiel.intel obecne je vykonny dost, takze to nemusi byt zasada.