Kupa noveho lcd, ano ci nie?

Caute, pred rokom som kupil novy pocitac (E8200, Asus P5K, 8800 GT...), ale ostal mi moj stary 2,5 rocny lcd monitor, je to lenovo 19", max 1280x1024, 8ms odozva. Nakolko tu graf. kartu plne nevyuzijem pri tomto starom monitore, rozmyslam, ze kupim nejaky 22" sirokouhly monitor okolo 7-8 tis. Mam kupit novy monitor alebo nie?

Odpovědi na otázku

omg co je to za otazku? ak nevies co s peniazmi, chces vacsi monitor, .... tak ho kup.
a ak sa pytas ci kupit novy alebo pouzity, tak podla mna radsej novy.

Z 19" bude i tak prechod celkem znatelny. Ja premyslim ted o tomto kousku:
www.svethardware.cz ...
To zda do noveho monitoru jit si musis rozhodnout sam. Pokud mas prilezitost se zbavit toho predchozi, tak do 22" jdi.

Ja by som nekupoval širokoúhly. Tie domrvia rozlíšenie u starých hier, obraz je potom natiahnutý jak hovado a postavy vyzerajú akoby trpeli obezitou. Ja by som kúpil naimidžovejší 19" LCD s rozlíšením 1280x1024 aký existuje.

To asi uz hodne starych her. I stary CS podporuje sirokouhle rozliseni. Navic ona deformace se da nastavovat v catalystech, takze si lze zahrat i archaicke hry ve 3:4 bez deformace.

Takze kockaty monitor 1280x1024 a by som neodporucil uz ani do kancla nie to este domov. Ja som hrac a mam uz 2 roky 22" LCD wide a kupu wide na hry mozem len odporucit. Takmer vsetky nove hry (od 2006) wide podporuju, u vela starsich titulov ide wide nastavit inak ale velmi jednoducho (www.widescreengamingforum.com) a pri starych peckach kde sa wide nijako neda nastavit (warcraft III, diablo, heroes III atd) staci nastavit zachovanie pomeru stran a nic nie je deformovane len cierne pruhy po stranach. Zazitok z hier na wide je celkovo ovela lepsi (vidis viac do stran) a 5:4 na hranie by som ja nechcel ani zadarmo....... a to nehovorim o filmoch.

Přesně tak. Diky za link, vazne zajimavy.

PS: Nechodis nahodou na rcmania.cz ? :)

blbost, kazdy normalny monitor ti to zobrazi s ciernymi pasmi na bokoch. iba smejdy to nepodporuju, a potom sa to riesi v nastaveni grafickej karty

odporucam Samsung 2693hm mam ho doma a je to parada, zostavu mam podobnu (8800GT, E6400 @ 2.8 Ghz) a zatial nebol problem s nicim, crysis som dal na 1280x800 a rescaling som v hre ani nevidel