» Poradna » Ostatní

Kúpa Hardisku

Zdravím !Potrebujem poradiť s kúpou hardisku.Mam 3 kandidatov ale stále sa neviem rozhodnúť.Takže ak máte nejaké poznatky alebo postrehy ktoré by mi ulahčili výberbudem happy 1.SEAGATE 300GB 7200rpm 16M ST3300622A :Spoľahlivý hard disk drive s kapacitou 300 GB, priemernou prístupovou dobou 11ms, otáčky 7200 RPM, vylepšená ochrana proti poškodeniu a strate údajov, Ultra ATA/100, 16MB cache2.MAXTOR 300GB 7200rpm 16MB MaxlineIII 7L300R0 :Nová rada diskov Maxline III, kapacita 300MB, prístupová doba menej ako 9ms, otáčky 7200 RPM, 16MB cache buffer, Maxtor Shock Protection System, Maxtor Data Protection System. Predĺžená životnosť MTTF (Mean Time To Failure) 1,000,000 min.3.Western Digital 300GB 7200rpm 8MB WD3000JB :otačky 7200 RPM (nominal), vyrovnávacia cache 8 MB, priemerna prístupová doba 8,9 msTakže????zatiaľ dík

Odpovědi na otázku

Taková otázka trošku mimo, ale nedá mi to se nezeptat Proč si mezi ty kandidáty nezařadil Hitachi (IBM)???

No neviem k tomu som sa akosi nedostal lebo tam co som pozeral mali len 250 G a jasom chcel aspon 300Gale dik za postreh

Tak jsem kouknul na Hitachi u CZC a máš pravdu, žádnej 300G tam neni - všechno 250G

Na jake desce je zalozena sestava, jejiz soucasti ma disk byt?

No mam dosku KT Ultra2 VIA KT333 Chipset based...a je pravda ze to som do uvahy nebral a vychadzal som len zo sučastneho fungujuceho hardisku Seageate Baracuda 60G ATA 100 takze moj vyber moze byt aj dost mimo

Mam pouze ty nejlepsi zkusenosti s disky od Hitachi (exIBM).

KT3 Ultra2

MSIna 3 krat ale predsa

Disk vyberaj v prvom rade podla spolahlivosti, a nie podla nejakych zbytocnych "marketingovych" technologii ktore su prakticky na nic alebo kvoli minimalnym rozdielom vo vykone ktore prakticky nik nespozna. Co sa tyka spolahlivosti tak tam je seagate jednoznacna 1ka uz dlhe roky.

no ved prave ja som na seagate roky a ziadny problem zatial...len ta zaruka iba 24 mesiacov ma trocha zneistila ked vsetci davaju 36 tak neviem..ale dík

Ten MTTF 1,000,000 minut u Maxtoru by byl vazny nedostatek, ale nastesti nemas pravdu, spravne je tento udaj v hodinach.Zkus vybirat treba podle prac. teploty, nebo MTTF, bude na data nebo jako systemovy disk, proste tezko radit, kdyz nevime co bude jeho hlavni cinnost v pc, hod si koskou a kdyz ti vyjde cislo vetsi 3, odecti trojku, nebo hledej nadavky v diskuzich na konkretni model.A pokud se i nadale nemuzes rozhodnout, nekomu ty penize puc ci daruj, protoze nez se rozhodnes, budou tyto modely zastarale a mimochodem mas overeno, ze tvuj MB a OS si s tak velkym diskem poradi?

No ved to ze nemam...zatial som v nadseni naivnej srny otazky sa vynaraju za pochodu A ako bysa to dalo zistit???bios som ugrade alebo update minulý roka system XP len SP1 čo si som vyčital ze treba aj SP2 ale tudy cesta nevede...lebo stych MS udateov ma slak trafuje a nechcem to ani vidiet takze takale dik za reakciu

Maxtora bych vyřadil pro jeho obecnou velkou poruchovost. Mám Hitachi a pokud si to nepokazí, tak můj další disk bude této značky. I Seagate jsem měl a též bych ho zvolil. Kdyby se ti stalo, že tak velký disk bys nerozchodil s deskou, koupíš řadič do pci slotu a jedeš. Mám dojem, že XP se SP1 už tyto velikosti zvládají.