» Poradna » Notebooky

Ktorý z týchto troch herných notebookov

Zdravím,Chcem Vás poprosiť o radu, ktorý z týchto troch notebookov by ste si vybrali vzhľadom na kvalitu spracovania a hlavne chladenia. Určite chcem jeden z nich len sa neviem rozhodnúť.- hrávam sa po večeroch hry keď dieťa zaspí ale nepotrebujem hrať v 2k...- NB nebudem prenášať (pokiaľ ma žena nevyhodí) bude len na stole na chladiacej podložke akurát ho schovám do batohu do ďalšieho večera- mám malý byť a malé dieťa stolný PC nepripadá do úvahy :)- NB bude zapnutý v sieti takže výdrž na batériu ma nezaujímaPrikladám linky na vybrané 3 kúsky (pekne ďakujem za rady) :https://www.mall.sk/notebooky-herne/lenovo-le... https://www.mall.sk/notebooky-herne/asus-tuf-... https://www.mall.sk/notebooky-herne/hp-omen-1... Martin.

Odpovědi na otázku

Já bych bral ten Asus

Ten ma práve dosť láka ale podľa slov niekoľkých majiteľov TUF hoci staršej generácie nemá dosť účinné chladenie?

Vyzkoušel bych ho a kdyby se přehříval, tak bych ho vrátil nebo vyměnil za to Lenovo

Přehřívat se při hrách budou v této cenové kategorii bez vyjímky všechny.

Na Lenovo Legiony 5 a aj ostatné som zväčša počul len samú chválu. Ale trochu viac ma láka práve ten Asus. HP Omen by si asi určite vylúčil? Doteraz som HP mal a vydržal pekne ale aj podľa skúseností ďalších užívateľov už HP nie je čo býval.

Ani jeden. Já stabilní připojení k zásuvce a speciálně na hry je notebook naprostá blbost. Za stejné peníze dostaneš mnohem horší výkon, než u stolního PC a navíc žádný notebook v této cenové kategorii nemá dostatečné chlazení. Když to trochu líp promyslíš, tak se ti tam stolní PC určitě vleze.

Nemôžem mať stolný PC hoci by som chcel (musím počkať 3 - 4 roky kým sa presťahujeme do väčšieho) teraz do bytu jednoducho nikam PC nedám nie je miesto. Doteraz som používal HP ale už je za zenitom a takto mi to vyhovuje. Ako som písal ja nepotrebujem hrať na ultra detaily. Mám na to dve hodiny v noci kedy zresetujem hlavu zavrem NB zbalím a idem spať. Tak Ťa poprosím ak si odmyslíš, že by si nebral ani jedno ale keby si nemal na výber, ktorý z nich by bol lepšou voľbou ? Ďakujem

ktorykolvek kupis (nekup ani jeden) prikup k tomu azbestove rukavice, nech ti to nepali prsty a https://www.alza.sk/sport/3m-peltor-x5a-sv-d5... . Alebo ukradni niekde na stavbe, ked maju vela.

Ako som písal už nižšie 10 rokov využívam herné NB a prsty mám v poriadku a uši tiež. Myslím, že je to zbytočné dehonestovanie notebookov. Až pôjdem pracovať do sklárni tak potom mi prídu vhod ale k NB ich určíte potrebovať nebudem :)

ty herní notesy dělají v zátěži slušný randál, protože větráky jsou malé a musí jet na vysoké otáčky, takže to dost ruší.Nemáš tam televizi, že bys pořídil malý PC k TV a hrál na ní?

To je mi jasné, že v záťaži budú hlučné to aj doterajší HP. TV mám hneď vedľa, ale je dosť veľká a odraz obrazu ide až do spálne kde spí žena s malou. (dvere sú presklenné takže je to krásne vidieť v tme) takže zapnuté TV je takisto pre mňa pasé :)Je to komplikované viem, ale ak by si predsa len vyberal tak ktorý z nich?

Keďže predpokladám, že nebudeš mať externý monitor (málo miesta), určite by som nebral Asus, keďže ten ich 144hz display je naozaj odpad (iba 250 nits, 45% NTSC, recenzenti sa sťažujú na kvalitu už pár rokov)

Toto je užitočné info takže hoci sa mi fakt pozdáva pôjdem do toho Legionu od Lenova.

Mam ten legion, akorat s 5800h a úplně v pohodě. Teploty cpu max 85,gpu 75 a určitě pri hraní dělá mensi kravál než moje stará ps4 pro :)

Ďakujem presne takéto info potrebujem ;)

Jen úvaha. Místo někde u zdi máte? Pak PC postavit ke zdi, monitor + držák na zeď, sklápěcí stolek pro bezdrátovou klávesnici a myš. Hotovo, plnohodnotná PC sestava, kterou využijete i po přestěhování. Případně místo monitoru využít stávající TV. Pak schovat PC někde poblíž TV. Herní notebook opravdu nemá smysl, už i z důvodu nemožnosti budoucího upgrade.

Chápem a naozaj som už špekuloval akokoľvek ale NB mávam na malom kuchynskom stole a steny sú okolo využité naplno. Je to obývačka s kuchyňou tam aj spávam :)Už 10 rokov fungujem na herných notebookoch (oproti ním sa už teraz dá ďaleko lepšie povedať, že sú herné) a nemám s tým najmenší problém na hranie hier tak ako chcem mi vždy daný model stačil).Samozrejme po presťahovaní už bude vlastná kancelária kam pôjde herné pc ale dovtedy to NB istí.

Ber asus tuf Ryzen 7 5800h vydrzi 4-5 let na medium hrani urcite pak koupit desktop. k notebooku vykonou chladici podlozku

Jedině Asus