» Poradna » Notebooky

Který z uvedených CPU?

Pěkný večer všem přeji,obracím se na Vás s jením dotazem, u kterého by mě zajímal Váš názor. Mám v plánu pořídit repasovaný notebook. Koukal jsem se po modelu HP EliteBook 8460p, který je k dostání už od 4500 korun v závislosti na konfiguraci a prodejce na něj nabízí roční záruku. Notebook, na který jsem se koukal má 4 GB RAM, 250 GB HDD, rozlišení 1600x900 a integrovanou grafickou kartu. Co se týče procesoru, tak zde je problém. Tento model notebooku je k dostání s procesorem Intel Core i5-2450M a Core i7-2620M, který je cca o 500 dražší. Mým dotazem tedy je, který z dvou uvedených procesorů je skutečně lepší? Koukal jsem na nějaké srovnání obou procesorů - http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-2620M-... - a docela jsem se divil, že Core i5 je v celkovém hodnocení lepší jak Core i7. Jaký na to máte názor? Děkuji

Odpovědi na otázku

https://www.cpubenchmark.net/ compare.php?cmp[]=872&cmp[]=800 (odkaz spoj)

Děkuji, myslím, že Vámi zaslané srovnání mluví za vše :)

Jen dodam - cpuboss a gpuboss nejsou pouzitelne porovnavace, zvlast ne pro nasi zemicku, kde to jejich zahrnuti cen neplati.Oba procaky jsou dvoujadra, ta i7 ma o neco lepsi takty a vetsi cache = mirne vykonnejsi, priplatek asi 10% proti 10-15% vykonu je na zvazeni.