Který z těchto Asus a3521lu,hp 6110, ibm r50e,FS ami V2020?

ZdravímPomozte mi vybrat notebook z níže uvedených. Stále se nemohu rozhodnout, opravdu to není jednoduché. Budu rád za každý postřeh.V podstatě hlavní parametr je co nejmenší hlučnost-nejlépe, kdyby větráček nejel vůbec.Moje osobní připomínky:Asus: http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp: tj.vypalovačka dvd, čtečka karet, infra port, 4xusb+myš a brašna v ceně-chybí tv-outHP: http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php +pentium M, cena, dobrá(i když) sdílená grafika-pouze 2xusb, pouze combo mechanika, chybí tv-outIBM: http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp HDD, 2xUSB, combo mechanika, chybí tv-out, není firewireFS: http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php +dobře vybavený, Pentium M,vypalovačka, 512ram,čtečka karet-http://computer.zive.cz/h/computerTestcentrum/Ar.asp v tomto testu nijak neoslnil------------------------------------------------- -----------------------------------Ještě přidám, co na něm budu dělat; v podstatě kancelářská práce, internet, koukání na dvd, pokud by to šlo, tak i malý střih z video kamery a hlavně noční stahování - proto co nejmenší hlučnost.Díky a píšte co nejvíce, každá rada dobrá

Odpovědi na otázku

Asi bych se rozhodoval mezi hp 6110, ibm r50e.

Z tohoto nic; ten IBM by ma odradil 2 USB podobne ako HP nx6110. Viac ich ma napr. HP nc6120, ale ten je drahsi (nx6110 teraz dostat v akciach ako vypredaj). Asus by mozno siel, ale musel by mat cipset 915GM a to nema... (grafika je o dost lepsia nez pri 855GME)K hluku - priprav sa, ze pri tejto cene hluk bude VZDY - ked uz nie vetrak, tak CD-ROMka alebo disk. Nemozes chciet, aby do takej zostavy davali nejaku super-tichu (a drahu) mechaniku/disk a vetraci system bude tiez robeny sposobom "aby to nejako islo a moc nevrcalo". Takisto je problem s Celeron-M - kedze sa nedokaze podtaktovat, ma stale rovnaku frekvenciu a produkuje teplo. V tomto ma navrch Pentium-M, ktore sa pri behu na baterky podtaktuje (na cca 800 MHz, ale aj menej) a produkuje tympadom menej tepla. A ak je sasi a vetraci system dobre navrhnute (mozes to precitat aj ako "drahe"), tak sa vetrak pusta len minimalne. Holt, za kvalitu sa plati...  Z tohoto by som nebral nic a radsej nasetril aspon na nejaky NB s Intel-Pentium M, cipsetom 915 (staci GM) a vyrobcom napr. ASUS, HP, IBM. Ostatne ta sklame - najme co do chladenia. Minimom pri tom je M6A (Asus), nc6120 (HP, nebrat nx6110, ma len 2 USB a pod), IBM s tou vybavou (najma grafiku) nezozenies. Cena tak +- 30000 Kc s DPH. C.

Díky za podnětný příspěvek. Co se týká toho HP 6110 - jedná se o Pentium M -čili tento model splňuje požadavek. Znevažuje to ale počet USB portů. Co se týká hlučností, zajímá mě pouze hlučnost a spouštění větráčku. Potřebuji přes noc stahovat data a nechci¨, aby mě notebook rušil ze spánku.Vrátil jsem notebook prestigio 156G(celeron 1,4), protože i při nečinnosti se spouštěl větráček. Ten sice nebyl hlučný, ale nepříjemné bylo to zapínání a vypínání v krátkých intervalech-kdyby jel v kuse, bylo by to lepší.

Znamemu som kupoval HP nc6120 s Celeron-M (bral som ho cez TOP Config); ten ide stale na rovnakej frekvencii. Vetrak ani moc nepocut, zapne sa len obcas. Co mi vsak vadi daleko viacej je, ze disk a CD mechanika su strasne hlucne. Na disk som sa zabudol pozriet (tusim fujitsu alebo hitachi), CD mechanika je LG.Notebook inac slape celkom dobre. C.

Hluk HDD a mechaniky je omnoho vacsi ako pri inych notebookoch? Prehlusia ventilator? Je to az take citelne?J.

HDDcko citit, ked mas na notase ruku. CD mechaniku uz pocut a dost; dokonca menej, ako moju desktopovu... Osobne by som do HPcka isiel len v pripade desktopu (kde to moze byt +- jedno), do notebooku by som prave kvoli tej mechanike nesiel (pokial by som nemal prikazane inac, resp. pokial by som nemal inu volbu). Mozno to spravi nejaky Nero CD/DVD speed, ale naco mat zbytocne programy na liste, ked ich netreba... C.