Který repasovaný PC z uvedených byste doporučili

1) Lenovo ThinkCentre M82 SFFIntel Pentium G2020 / 2,9 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD, DVD-RW, COA Win 7 ProLenovo ThinkCentre M82 SFF - 1690,- Kč s DPH2) PC FUJITSU/SN Esprimo E720; Intel G3220 / 3,0 GHz, 4GB RAM, 250GB HD, DVDRW - Desktop - 2624,- Kč s DPH3) PC FUJITSU/SN Esprimo E720; Intel Core i3 4150 / 3,5 GHz, 4GB RAM, 250GB HD, DVDRW - Desktop - 3198,- Kč s DPHPoužití bude běžná kancelářská práce, internet. Jde mi i o cenu, nejen o parametry.Díky za rady.

Odpovědi na otázku

ta 3 by byla lepší je výkonější do budoucna

Do jakého budoucna? Repasy jsou relikvie minulosti. Neříkám, že nefungují a někomu jejich výkon nestačí, ale to spojení "výkonější do budoucna" mě dostalo

ten posledni s procesorem i3 je jednoznacne nejlepsi.. Pokud ho chcete mit nekolik let tak nema cenu setrit petistovku a pak trpet ze je to pomaly.Casem bych tam vymenil disk za ssd.. 240GB je dneska za 800 a rozhodne se to vyplati - usetrite spoustu casu.

2) a 3) licenci Windows nemají, nebo ji jen zapomněl uvést?

2) a 3) mají předinstalované Windows 10 Home

já bych bral tu variantu s Core i3, tj. c)Na práci bych osobně zvážil downgrade na W7, pokud to jde a pokud potřebuješ Windows.

Není důvod, W10 jsou na práci naprosto srovnatelné s W7. Osobně mám na stolním PC, který je převážně na hry, ještě W7 (spíš ale z lenosti, že se mi vše nechce instalovat znovu) a notebook co mám spíš na práci, mám W10. A upřímně je mi v podstatě jedno, ke kterému počítači sednu, oba dělají to, co mají, na stolním mi nevadí W7, ale stejně tak mi na notebooku nijak nevadí W10. Myslím, že ten nesmyslný konzervatismus a bezdůvodné odmítání W10 by v roce 2019 mělo přestat ;)

To samzoreme neni pravda. Windows 10 jsou vhodne pro hrace her, ktere vyuzivaji DX12. Na seriozni praci se nehodi a daleko lepsim resenim jsou sedmicky. U desitek staci vzpomenout problemy pri updatech, mazani uzivatelskych souboru, odesilani dat do MS i pres opt-out atd.Myslim, ze to frikulinske adorovani desitek by uz v roce 2019 melo prestat a meli bychom si narovinu priznat, ze je to nepovedeny smejd.

Taky na práci je Win10 PRO a ne HOME, kde jdou aktualizace kontrolovat a od uživatele se očekávají nějaké znalosti OS

Dokud není u W10 šance zajistit, že je další update zas totálně nepřekope, přičemž uživateli jako bonus resetuje nastavení, tak není šance, že bych tento paskvil začal považovat za systém vhodný pro práci.Pokud potřebuje Microsoft beta testery, nechť si je nedělá z "vážných" uživatelů, co mají PC na práci a na "cool" změny ve smyslu změny ikony Exploreru nejsou příliš zvědaví. Pořád si říkám, jakou Microsoft udělal chybu, že LTSB edici neprodává v single licencích podobně jako např. Ultimate - zájemci by se našli.Do té doby hodlám doporučovat Windows uživatelům na práci Windows 7.

zvlast jestli jsou ty varianty 2 a 3 bez os, tak za tu cenu na kancelarskou praci staci v pohode ten prvni. ale dokoupil bych k nemu ssd 120GB, nebo radeji 240. s tim to bude na word rychly az az.

Na kancelářskou práci stačí i nějaké Linuxové distro, které je zdarma, takže jen a pouze C je správně.

To jsou řeči pořád dokola. OS systém není na práci. Na žádnou! Na to jsou aplikace. A ty musí pod tím systémem běžet.Potřebuji na práci IE, Excel a Pohodu - normální kancelářská práce, a bez W to prostě nejde.A to se nebavím o tom, že potřebuji spoustu i dalších SW věcí, které by se hodně blbě řešily. A další věc je HW.

To máš pravdu, správně mělo být napsáno, že kancelářské aplikace běhají i pod linuxovým distrem. On i ten Word nebo Excel není problém pod linuxem spustit, takže psát, že to bez W nejde, není tak úplně pravda. Navíc je plno programů pro linux, které ty pro W nahradí. A IE? - bez komentáře.A další věc je HW - upřesni to.

No ty budeš hlava."On i ten Word nebo Excel není problém pod linuxem spustit, ..."Jen idiot by si nasadil do firmy nepodporovaný systém, a řešil jestli jde Excel spustit na Linuxu. Stejně by to skončilo nejspíš nějakou emulací či virtuálem, a problémy každou chvíli."Navíc je plno programů pro linux, které ty pro W nahradí."Já píšu, že pro práci POTŘEBUJI Excel, Pohodu a IE. Chápeš co znamená POTŘEBOVAT?Navíc Excel ani Pohoda se nahradit nedá. Nejde to technicky, a často to nejde ani z důvodů obchodních (výměna dat s partnery, zákazníkx, účetní firmou ...)"A IE? - bez komentáře."Tak jestli nechápeš, že bez IE (ani Edge nestačí) se spousta věcí udělat nedá, tak to asi nemá cenu vysvětlovat. On totiž není jen Internet, a i pro práci na internetu bývá někdy potřeba IE. Sám jak vidíš používám Chrome, a už na začátku století jsem používal Mozillu. Ale IE prostě POTŘEBUJI."A další věc je HW - upřesni to."Prakticky veškerý speciálnější HW, a HW který vyžaduje k fungování aplikaci (třeba různé váhy, scannery, tiskárny, pokladny, přístupové nebo docházkové terminály, elektronické zabezpečovací systémy ...) má porporu W, Linuxu ale prakticky 0.Já myslím, že vůbec nevíš co to je PC na kancelářskou práci. Tam každá hodina kdy se řeší problém stojí peníze, a na hranách termínů jde navíc o pokuty či penále ...

Jsi tazatel joka? Pokud jo, proč měníš nick? Nejsi? Co sem montuješ svoje pracovní komplexy?

Takže argumenty žádné? Tak to stačilo říct "máš pravdu".Ono plácat blbosti umí každý. Jsem ale rád, že jsem ti rozšířil obzory

V dotazu je "Použití bude běžná kancelářská práce, internet. " Vidíš tam nějaký Excel, účetní program, IE? Vidíš tam nějaké používání ve firmě? To jsou jenom nějaké tvé fantasmagorie, ty hlavo. Jestli někdo plácá blbosti, tak jenom ty sám ze své vlastní vůle.

IE prý vyžaduje pár s prominutím kokotských aplikací státní zprávy, které ta hovada vyvinula IE-only a navíc někdy i na Silverlightu.Pro tazatele: pokud je to ten případ, budiž. Ale zvykni si pokud možno ten děravý paskvil jménem IE používat jen na těchto pár konkrétních aplikací a v zájmu vlastní bezpečnosti na cokoliv ostatního - a internetové bankovnictví tuplem - používej aktuální a zabezpečený browser jako je třeba Firefox, Chrome ap.

IE? Neříkej, že ten děravý, zastaralý a Microsoftem skoro nepodporovaný paskvil ještě používáš. Nebo tě k tomu nutí nějaký hovadský nástroj státní správy?

Pokud nějaká aplikace používá "ActiveX", tak se bez IE nedá.

Mít dnes ve firmě sw, který vyžaduje activeX, silverlight, apod. je jako kdyby kurýr doručoval koňským povozem :D

Výkonové pořadí je jasné. ad 1) nejslabší - ad 3 nejsilnější.Pokud je důležitá i cena, tak bych šel do toho ad 1). Ten ThinkCentre sice používá o generaci starší procesory než ad 2) a 3), ale obojí (jak Ivy Bridge, tak Haswell) už to je to na 22nm, takže je to v zásadě buřt. Spíše to může být výhodou, protože 4jádro pro Ivy Bridge (např. nějaké i5-34xx) už lze sehnat kolem tisícovky. Což u Haswellu nehrozí, tak za libovolné 4jádro chtěj lidi aspoň 2x tolik.Většího rozdílu tam není - obojí podporuje už DDR3 paměti a USB 3.0.Co jsem se díval, tak základovka v tom ThinkCentre má 4 sloty pro RAM moduly, takže je do budoucna možný levný upgrade - navýšení paměti.

Děkuju za všechny názory, byly přínosné.

Ještě bych se zeptal na rozdíly v grafice jednotlivých PC. Jak budou zvládat internetové stránky, youtube a HD filmy s integrovanou grafikou? Zvláště G2020. Díky.

Obě generace - Ivy Bridge i Haswell - zvládají H264 hardwarovou akceleraci videa do velikosti full HD. To je to nejdůležitější. Takže je to v zásadě jedno.

Bral bych variantu 3. Ta je nejlepší dle mne.

Tak jsem objednal PC FUJITSU/SN Esprimo E720, jen z jiného eshopu. Teprve si vyzvednu, tka jsem velmi zvědavý, jak to bude běhat. Nechal jsem si nainstalovat ssd disk na rychlejší provoz. Jde mi hlavně o načítání internetových stránek a plynulé přehrávání videa z internetu. Z té kancelářské práce toho moc nepotřebuju, word a programy na úpravu e-knih. Má tam být předinstalovaný W 10,tak uvidím. Na starém notebooku mám W 7, v práci všude W 10, snad si zvyknu i doma anebo to přendám na W 7.Až vyzkouším, podělím se o dojmy.Všem ještě jednou díky za rady.

kdybys zjistil, že v těch W10 něco není jak nastavit, tak je tu tohle:https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemo...

Ta myš by mě zajímala, jak píšu níže, to je docela nepříjemné. Díky.

Počítač fujitsu s i3 4150, grafika intel hd 4400 i s novým ssd diskem celkem za 4100 s dopravou. Je to neporovnatelné s mým starým notebookem, naprosto tichý chod, okamžitý náběh systému, rychlé načítání internetových stránek,... Zatím doinstalovávám programy. OS je win 10 pro.Jeden problém tu ale je, po vypnutí a zapnutí PC nejde myš, musím ji vytáhnout a znovu zapojit do usb, lhostejno ve kterém je. Poradíte, co s tím?

nejdřív zkus jinou myš, pokud můžeš. Pokud je to HW problém, tak s tím asi moc neuděláš.

Nemám jinou myš.

Tak jsem konečně mohl vyzkoušet jinou myš a ejhle je po problému. Jinak počítač běhá jako střela, nejsem na to ani zvyklý.Ještě bych se zeptal: má 4 GB RAM v single, mám dokoupit ještě jednu na dual channel? Jsou tam 4 sloty. Na běžné domácí použití. Díky.

Některé staré myšky se s novým OS prostě nekamarádí, mě takhle jedna blbla už na W7. Koupit další modul 4GB se určitě vyplatí, hlavně pro internetový prohlížeč.

co to mas za "praci", ze ti nezarobi na normalny notas, tot otazka???