» Poradna » Notebooky

Který repasovaný notebook?

Dobrý den,Plánuji si pořídit repasovaný NTB na převážně kancelářskou práci a potřebuji poradit, který by byl nevhodnější:https://www.levnapc.cz/hp-probook-650-g1-intel-1... https://www.levnapc.cz/hp-probook-650-g1-intel.html https://www.levnapc.cz/hp-elitebook-850-g1-10.htmlPředem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

No nevím. Přihodíš pár korun a máš novej a né 5 let starej.

Ano, tohle by byla dobrá volba. Shánět repas který je jen o pár tisíc levnější nedává smysl.

Ten poslední. Tady ho mají levnější https://www.incomputer.cz/hp-elitebook-850-g1.Ovšem rada mírně připlatit a vzít nový není špatná, např. https://www.tsbohemia.cz/asus-x509ua-ej073t-silver...

Za me - usetrit cca 4 tisice a koupit neco noveho.Bude tam nova baterka, nevysviceny pekny IPS displej a hlavne to bude nepouzivane... Za 13-15 tisic sezenes neco kovoveho (ne levny plast), s Ryzenem, 8 GB RAM a 256 GB M2 SSD. Treba IdeaPad S540-14API

Půjdou ty dnešní NB v případě poruchy doma rozbrat a opravit? Vydrží to alespoň 8 let jak náš předchozí NB Hp probook 4530s? Trochu mě teď ty doporučení na nové udivuje, protože v předchozím vlákně mě všichni odkazovali na repasy...

Ok, tak novej vydrzi treba 4-5 let. Jakoze spotrebni zbozi. Ale kolik dalsich let ti jeste vydrzi x let stara plecka, s nejistym puvodem a zachazenim, kterou ted koupis?

repas nemusi byt spatna volba, ale vybral jste si docela drahe sunkytreba pokud by jste hledal maly 12" vykonny notebook na cesty tak usetrite mozna 75% ceny, ale vy ted cilite do skupiny nevykonych obycejnych stroju, kde je rozdil sotva 25% a to jeste se starou baterkoujak dlouho vydrzi je otaznik, ale musite doufat - 5 let stary book muze po dalsich 2 letech umrit stejne jako novy jen po 2 letech.Co se tyce HP .. 4330s mame doma asi 9 let, ted mam 2 tydny Probook 430 G6 a je hodne festovej (kovovej) a kvalitni, ma jeste porad vymenitelne pameti i disky (coz nektere dnesni novinky nemaji)

Asi máte pravdu, jenomže ta cena mi připadá moc vysoká...

Probook je relativně konzum třída a netuším, jak to dávají v repasu. EliteBook by měl být lepší. Já bych ale u repasů koukal spíš po Dell Latitude a Lenovo Thinkpad řady T.

Delly uz vubec nejsou co byvaly, ani latitude... kdyz mate firemni book s NBD tak je vam to fuk, ale po trech letech konci legrace a zacina to byt loterie - firma ten odpis nebo na nahradni dily zkousne, ale doma mate drahou mrtvolu.

tak to museli jít dost dolů. Ale Thinkpady řady T mi prošly pod rukama několikrát a pořád mi přišly docela solidní.

V práci máme Dell a máme 5 let NBD a neřekl bych, že to je tak hrozné, za celou dobu jsme neřešili jediný zlomený pant... Notebooky kupujeme vždy xx stejných kusů a když se objevil problém (teď nedávno u jedné série byly vadné SSD), tak technik přijel a všechny vyměnil (jinak jsme do teď nikdy neměly žádné problémy, musím zaklepat.)S pozdravem

Děkuji všem za odpovědi, pořídím tedy nějaký nový.