Který procesor?

Pomůže mi někdo s výběrem procesoru?
Který: INTEL Core 2 Duo E8400
nebo: INTEL Core 2 Quad Q9300.
Chci sestavit nové PC na desce: GIGABYTE EP45-DS3R
a grafice: GIGABYTE NX96T512HP

Použití je na grabování videa z miniDV kamery a úpravy. Hry nehraji. Díky za každou radu již předem

Odpovědi na otázku

tak to je lepsi to 4 jadro taktez mam Q6600 4 jadro na upravu videa mini dv kamery canon. i kdyz sedivam na tu grafiku tak sni se budou hry hrat celkem dobre ma vykon

Myslím,že to 4 jadro bude asi lepší k možnostem do budoucna. Díky za podporu

Neporadím, spíš uvedu svoje zkušenosti - mám Intel Dual Core 2,2 GHz a na výše uvedené činnosti bez hraní mi bohatě postačuje. I kdybych se postavil na hlavu, nevytížím ho na 100%. Když je to 50-60%, tak mám pocit že už ho hodně týrám

No asi 4 jádro bude opravdu dostačující i na jiné práce a tak to asi vyhraje.

Ale jo, je v tom budoucnost. Já prostě vím, že nic víc než video, web a kancelářské aplikace dělat nebudu, tak jsem optimalizoval cenu.

prace z videem na pc se 4 jadrm je pozitek to je rychle jak cert i moje Q6600 je de na tretinovy vykon mel jsem 2 jadro E 6400 ten musel chudak bezet na 90% aby stihl to co ten 4 jadrovy za polovinu casu.

To jsem slyšel již od několika lidí,že práce se čtyřjádrem je opravdu pohoda. Jenom mi to tady potvrzujete. Díky za to