» Poradna » Web a internet

Který operátor nabízí lepší internet?

Kterého operátora byste mi doporučili, když je pro mě důležitá rychlost down i up a velikost dat. Internet budu využívat na chatě, kde není bohužel možný pevný internet. Tudíž budu využívat internet na chatu. Všechny operátory jsem už projel a nemohu se stále rozhodnout.Také jsem přemýšlel nad satelitním internetem, ale je drahý a spousta omezení.DěkujiMichal

Odpovědi na otázku

A jak asi můžeme vědět, který operátor má v té lokalitě nejrychlejší data? Ne, opravdu tady nikdo nemá věštecké schopnosti. A satelit je nesmysl, je pomalý a drahý.

'Internet budu využívat na chatě, ... budu využívat internet na chatu.' Na chatu na chatě snad rychlost down i up a velikost dat zas tak důležitá není.

Máme přijet k tobě na chatu a vyzkoušet jednotlivé operátory, jaký mají signál? To si snad musíš rozhodnout sám, ne?

Asi ten čo má na tvojej chate najkvalitnejší signál ....ale môžeš skúsiť aj najlacnejší. Čo ti nedoporučujem!

Každej operátor nabízí možnost půjčit si 4G modem na zkoušku. Není nic jednoduššího, než je tedy otestovat na místě. Ber toho, kdo má nejlepší signál, popřípadě nejrychlejší stahování a nejmenší ping. Sítě jsou tu jen 3, takže moc práce s tím nebude.

Bude tam LTE. Co se týče objemu dat, tak O2 a T-mobile na tom je dost podobně. T-mobile je jen o málo levnější. Dozvěděl jsem se, že O2 prodává wifi modemy na 150/300 Mb/s ale přitom má omezení sítě "až" down 20 Mb/s a upload 2 Mb/s. T-mobile 225 Mb/s, pro odesílání až 50 Mb/s. Nečekám u t-mobile až tak velkou rychlost, ale zřejmě by mohla být o dost větší než u O2.Je těžké se rozhodnout, jako řešení vidím vzít si oba operátory a ten pomalejší vrátit.

Proboha, proč se řídíš teoretickými parametry, proč si neověříš realitu v dané lokalitě?