» Poradna » Notebooky

Který notebook? Rozlišení, typ displaye...

Zdravím,má někdo prosím zkušenosti s rozlišením displaye a matností/leskem?Přemýšlím nad 2 notebooky. Notebook potřebuji k práci s Photoshopem + občas bych si něco i zahrál.http://notebooky.heureka.cz/asus-x550vb-xo016/specifi... -1366x768 rozlišení, matný displayhttp://notebooky.heureka.cz/acer-aspire-v3-571g-nx-m6... -1920x1080 rozlišení, lesklý display (+ nepatrně horší grafická karta)Zajímalo by mě hlavně, jestli poznám velkou změnu v obraze, pokud půjdu do FullHD + lesk. Někde píšou, že obecně mají lesklé monitory lepší barvy.+ jestli se odvíjí výkonnost notebooku na rozlišení? Myšleno tak, že bude mít Acer menší výkon v porovnání s Asusem (kdyby měli stejnou grafickou kartu), když má větší rozlišení.Kdyby se nerozhodli zdražit Asusa, tak pro mě jasná volba, ale s rozdílem 400 Kč jsem začal přemýšlet i o Aceru.Předem dík za názory.Robin

Odpovědi na otázku

Lesklé monitory mají hezčí barvy z mizernějších LCD displejů. Na Photoshop si pořiď nb s kvalitním displejem, to rozhodně Acer Aspire není. Ostatně, než nb, tak si raději kup plechovou bednu a EIZO, nebo něco podobného ražení.

To jo, ale chtěl jsem něco mobilního, kdybych někam musel jít a něco prezentovat, nebo pracovat někde mimo dosah domova. S tím, že desktop je o polovičku levnější jak kdejak výkonný notebook a odvede lepší práci je mi jasné, ale notebook vybírám kvůli mobilitě. Každopádně děkuji za reakci :)

Display u Aceru je matný.

Áha :) Tak to se omlouvám. Děkuji za rozšíření obzoru.

Jedině FHD a mat, dnes znamená vše ostatní vyhozené $.

A ještě jeden detail. Grafiky, vhodné ke hrám nejsou úplně optimální pro práci s Photoshopem a naopak. Takže grafárnu pečlivě vybírat. Fotky potřebují velkou paměť, hry zase rychlost.

Správná připomínka.

Dobrý den,já doporučuji Asus kvůli tomu matnému displeji, který je lepší (neleskne se) a bude asi líp držet, bohužel má nevýhodu HD displeje ( Acer má full HD) a horší grafika (gt 730m v Aceru má 128 bitovou sběrnici, Asus má 64 bit, ale stejně to na některé hry stačí). Ještě dodám, že přesně tohohle Asusa mám a paráda, sice jsem nezkoušel nejnovější hry, ale těch her mi tam funguje hodně, třeba Left 4 dead 2, nebo world of tanks na středních detailech.

Aby na laptopu vubec melo smysl ten Photoshop poustet, musi(!) mit IPS display nebo byt k takovemu externimu displayi pripojen. Pokud to bude kram s TN displayem, je zcela nevhodny zcela bez ohledu na matnou / lesklou povrchovou upravu.Chapu Vasi snahu za kazdou cenu usetrit, ale ona uz volba laptopu s pomalym diskem a zejmena z pouhymi 4GB pameti je vzhledem k ucelu dost spatna.---Zaver: Ze dvou naprosto nevhodnych zarizeni vyberte treba losem. Je to uplne jedno. :o(

Acer, protože má FHD IPS displej. Výkonově budou oba stroje tak na stejno.

Mate pravdu! Tim beru zpet cast meho predchoziho prispevku (a tazateli se omlouvam) a pripojuji se k Vasemu doporuceni (byt RAM radno navysit a disk vymenit).