» Poradna » Notebooky

Který notebook do školy?

Zdravím. Sháním notebook na práci do školy. Jednalo by se o obyčejný notebook, hlavně do té školy (žádné náročné programy) jinak surf po netu, filmy a sem tam nějaká nenáročná hra. Jde mi hlavně o to aby stíhal tyto operace a aby nebyl za půl roku zasekaný. Pokud byste věděli o nějakém lepším, tak dejte vědět. :) Díky. :)Max. je 12000Kč.http://notebooky.heureka.cz/hp-15-g207-l5z17ea/http://notebooky.heureka.cz/lenovo-g505-59-376842/http://notebooky.heureka.cz/hp-15-af013-m7v75ea/

Odpovědi na otázku

Věděl by někdo pls? :/

"Jde mi hlavně o to aby stíhal tyto operace a aby nebyl za půl roku zasekaný"1. Jaké operace? Nic konkrétního neuvádíte.2. Už jste někdy viděl, aby se notebook sám od sebe "zasekal"? Zaseká jej vždy uživatel svým chováním a přístupem k notebooku samotnému.

Najdi si neco s i3 a ingrovanou grafikou, amd nebrat. Na kancl, net a filmy je i3/i5 v dane cene ideal.Amd vic zere a vykon honi jadrama. Neni jak s pruhama adidas. V jednovlaknovejch aplikacich na tom bude hur.Taky si uvedom ze 15 je jak velka cerna cihla. Na noseni je ideal 12.5 palce.Ja bych vzal repas lenovo thinkpad x220 s i5, 8gb ram, 120-128 GB msata ssd + nechal normalni hadr, 9 clankovou baterku a 2r zaruky. Vlezes se do 12k. http://www.levne-notebooky-pc.cz/notebooky/core-i5/maly-no... Ma to vse co potrebujes, i display port, jedine nepodstatne minus je absence usb3. Jsou to robustni, lehke a tiche stroje. Defakto posledni lenova delana podle IBM. Hlavne to mas v plne palbe. Kupovali to firmy manazerum, kteri kolikrat meli v kanclu stolni pc a notes vecne lezel v supleti a obcas vyrazil na sluzebku. Neni nic divneho na tom ze se tvari jako nove. Pripadne neni od veci si zavolat a na stav se optat, budou ochotni, protoze se jim to do 14 dnu muze vratit bez udani duvodu.Pokud na to pichnes normalni monitor, tak ti to nahradi stolni pc, pokud nejde o nejake narovne hry na grafiku. Pripadne za dobrou cenu sezenes dokovaci stanici a pak ti v rozletu nebrani vubec nic.

do x220 sa dávali 7200 RPM HDD. Slušný NB. S i5 2540M si poradí aj s novším i5-5200U

moje doporučení zní takto:15.6 displej - pokud možno matný!CPU Intel, ale pokud možno ne Celeron řady Ngrafika integrovaná Intel HDRAM 4 GB nebo víceAMD bych v notesu nechtěl - bude to hrozně topit a pak to špatně snáší nejen komponenty, ale i vlatní konstrukce notebooku.

Děkuji za názory. :) Zkusim najít jinej s tím intelem. :)

Nuže, našel jsem tyto dva.http://notebooky.heureka.cz/lenovo-g50-59-442761/spec... nebohttp://notebooky.heureka.cz/hp-250-m9t44ea/specifikace/Asi bych si připlatil za ty RAM u toho Lenova, ikdyž HP má větší výdrž a menší váhu...Ještě dotaz, kdybych RAM dokoupil a přidal je do toho HP, ztratím záruku? Každý říká něco jiného. :/Děkuji.

Z těch dvou bych já osobně šel do HP. Ohledně RAM by neměl být problém - kdyžtak si zavolej do autorizovaného servisu HP. RAM doporučuju vzít Kingston a ověřit si kompatibilitu - notebookové ram jsou kapku vybíravé.Předpokládám, že 8GB nebude problém a HP bude mít někde uvedeno, jak velké moduly to sežere a kolik max ram to zvládne. Nebo ti to i po telefonu nejspíš řekne servis.