» Poradna » Ostatní

Který Nikon zvolit

Zdravíčko,rád bych se s vámi poradil o výběru mé první zrcadlovky. Hodlám do toho vrazit maximálně 25 000,-Kč a v této cenové relaci se mi nejvíc zamlouvají Nikon D7000 a D5200. Byl jsem už rozhodnutý pro D7000, ale poté vyšla D5200 a já jsem v rozpacích. Jediné co mi na D7000 vadí je to že nemá výklopný displej a je přecijen už trochu starší, a bojím se že příští rok výjde D7100 a já budu litovat že jsem ještě chvíli nepočkal. Proto bych byl rád kdybyste mě něják navedli, abych věděl jakým směrem se dát.Jaký je hledáček a jeho pokrytí, tim si lámu hlavu a jak se liší autofocus v těch Nikonech, to také.Za všechny rady předem děkuji.

Odpovědi na otázku

a proč zrovna Nikon? Jinak je celkem podstatné i jaký objektiv

Ono je to tak ze najviac zalezi na objektivoch a nie az tak na samotnom fotoaparate, na co mnohi zabudaju. Za mna 5200 - je novsia , ma vyklopny display a je mensia a lahsia... je pravda ze o rok bude zase nova....Ale inak ak chces porovnanie, daj si dpreview.com a mas to tam... popripade do youtube.com zadaj D5200 vs D7000 a mas tam videi a nazorov do nevidenia.

a co třeba D5300 18-105 http://www.bigfun.cz/select_det.php