Který monitor zvolit?

Zdravím,vybírám z těchto dvou monitorů, který byste zvolily? Běžné použití sem tam hry, fotky, videa, office. Grafika NVIDIA 1050.https://www.alza.cz/24-acer-b247wbmiprzx-d529... https://www.alza.cz/24-dell-u2415-ultrasharp-... Děkuji za vaše názory.

Odpovědi na otázku

... Pozor! Oba jsou 16:10. Chceš to? Nehodí se na filmy. Nejběžnější a zároveň nejuniverzálnější a nejrozšířenější je formát obrazu 16:9 ! ...

Právě že chci, pro tuto velikost tento formát preferuji.

... a co tento: https://www.czc.cz/lg-27bk550y-led-monitor-2... ... připojíš cokoliv - má všechny vstupy ...

Není rozlišení na tuto úhlopříčku již malé?

... tak podle mě ne. Ale výběr je samozřejmě na tobě. O tom jsou velké dohady ... . Taky jsem se obával, jestli už nebude monitor velký, a není. Zdá se mi akorát. A na Web je písmo ideální - velikost. Dobře čitelné. A filmy a fotky a hry taky OK. ...

Proč mu pořád cpeš 16:9, když řekl, že to nechce? Seš nemocný?

Ano je. Zvlášť pro lidi, kteří jsou zvyklý na 16:10. Pokud už 16:9, tak 2560x1440 na 27".Osobně také dávám přednost 16:10. Ty monitory jsou praktičtější a při stejné úhlopříčce mají větší plochu. Když dáš vedle sebe dva 24" LCD, jeden 16:10, druhý 16:9, ten druhý vypadá jako o 2" menší.

ano, naprosto a tebou souhlasim!taky preferuju 16:10, ale velky monitory se s tutim pomerem stran prakticky nedelaji

Ten nový je trochu dost drahý na 24. Vím je to Eizo, ale nejsem profesionální grafik. Ten použitý vypadá až moc krásně, aby tam nebyla nějaká dost velká krpa. Monitor se většinou vrací pokud člověk není spokojen z obrazem, a navíc má být poškrábaný.

Priplacet si za Eizo melo smysl v dobach CRT. U LCD uz obecne ne (vyjma specificke panely za divny peniz, ktere ale srovnatelne nabizi i jini).Pouzity monitor fakt ne.Konkretne EV2416WFS-BK je nepouzitelna predrazena TN sracka. Fakt nechapu, jak takovou vec muze nekdo v roce 2020 doporucovat.Ten Dell U2415 je fajn. Vemte ten.

Takže tohle je ten důvod taky. Toho TN jsem si na první pohled nevšiml.

A to WUXGA rozliseni je docela dobry napad. Ono totiz u toho koukani na filmy nicemu nevadi (naopak, prostor na titulky se muze hodit), kdezto pri hrani a zejmena pri praci je vyznamne lepsi nez FHD.

Jediný, kdo z 16:9 profituje, jsou výrobci. Má větší úhlopříčku při menší ploše a s méně body, tedy levnější na výrobu a lepší na marketing. Výmluvy na filmy jsou také jen reklamní žvásty. Kromě toho, co už bylo zmíněno, se filmy stejně točí 21:9, takže jsou pruhy i na těch 16:9. Když se srovnají přímo, je 24" 16:9 dost malá:https://ctrlv.cz/shots/2020/01/24/zQMy.pngNaproti tomu 24" 16:10 je na výšku jen trošku menší než 27" 16:9, který přidává plochu hlavně do stran.Ještě více by se výrobcům líbilo, kdyby se ve velkém uchytily 21:9 LCD. Ty jsou totiž při úhlopříčce 29" na výšku ještě menší než 24" 16:9 a celkově mají plochu pod 27" 16:9:https://ctrlv.cz/shots/2020/01/24/Y57t.png

kks ja uz nebudem na czc pozerat to var, nie prvy krat sa mi stalo, ze to je pouzity tovar a je to blbo oznacene. Samozrejme ten link som ti dat nechcel, ignoruj ho a ber len ten novy.

Pro dnešek odcházím, budu rád i za další názory a náměty, zareaguji zítra

Měl jsem několik LG monitorů, ale jak jsem zpozoroval, tak kvalitou šly opravdu dolů. Nyní jsem přesedlal na bezrámečkový BenQ a nemohu si jej vynachválit . Mám sice 16:9 model se dvěma výstupy HDMI, ale toto by měla být 16:10 alternativa https://www.mall.cz/lcd-monitory/benq-bl2581t... .Zatím jsem nenarazil na monitor, který by měl tolik možností co BenQ . Jako je automatická regulace jasu díky čidlu pod displejem, slušné IPS s širokým podáním barev (tzn. perfektní pozorovací úhly) , rychlé přepínání vstupů, díky konfigurovatelným tlačítkům, vypnutí načítacího splash screenu při spouštění monitoru pomocí servisního menu, repro (jako nouzovka rozhodně potěší) , audio vstup i výstup, ... ...

A tento má jak koukám dokonce i režim pivotu.

Díky, nevypadá špatně, zkusím si pohledat nějakou recenzi.

Po dlouhém váhaní nakonec pravděpodobně rozhodla Alza slevou. Budu pravděpodobně dnes ještě objednávat https://www.alza.cz/24-hp-z-display-z24i-g2-d... . asi