» Poradna » Mobily

Který mobil

Který telefon vybrat...Samsung galaxy S21 Fe nebo Xiaomi 12 ?

Odpovědi na otázku

Který se ti víc líbí a ke které značce máš větší důvěru Neexistuje nějaká jediná správná odpověď.

Za mě žádný z nich. Navíc tady nikdo neví, jestli má hlavně sloužit na hraní, na foto/video, apod.

Hry nehraju. Trochu fotím. Jde mi spíš o podporu, aktualizace. Vyhovoval mi LG, měla jsem jich několik .G3, 7, 8 Velvet.

Jelikož ti jde o podporu tak v tomto případě Samsung.

Xiaomi má taky dlouhou podporu.

Tak jistěže má, minimálně u středních a vyšších modelů.

No neke

A nemá?

No záleží. Vydali nějakou řadu 12 na podzim, v době kdy už by tam člověk čekal A13 dostal jen A12, takže rok aktualizace fakticky propadne.Další věc je kdy ty aktualizace probíhají. Kolik modelů Xiaomi už funguje na A13. U Samsungu už mají vlajky A13 čtvrt roku... Až Xiaomi vydá A13 na své loňské telefony už budeme koukat na bety A14. Xiaomi je prostě hodně pozadu.

Veru nemá..Samsung ide bomby čo sa týka aktualizácií.. Android 13 dostali už v novembri / decembri 2022 .. A ponúka až 4 veľké aktualizácie Androidu (konkrétne S21 FE začal na Androide 12, skončí až na Androide 16)...

Čo je zlé na S21 FE?Za mňa ak z týchto dvoch, tak S21 FE kvôli dlhej SW podpore (skončí až na Androide 16!) , lepším fotoapáratom, displeju.. a je to Samsung (nič proti Xiaomi)

Ani jedno, ani druhé. V téhle cenovce rozhodně Motorola EDGE 30 Fusion, nic lepšího nekoupíš.

HW ok, ale kulatej displej, nemožnost krycího skla, problémy s pouzdrama. Drahá oprava pokud to praskne.

Zase nesmysly, jako od tebe prakticky vždy. Krycí skla jsou samozřejmě dostupná, s pouzdrama žádné problémy nejsou, oprava prasklého skla je drahá u všeho, protože nejvíc stojí práce.

A prečo by ti "to" malo prasknúť ? Vystriedal som kopu telefonov a ani na jednom mi to neprasklo. Ako to robíš , poraď......

Mobil za 15 a nemá bezdrátový nabíjení a ani IP krytí Tak takovej krám si kup sám

IP52 každému normálnímu uživateli stačí, kraviny jako je bezdrátové nabíjení jen zbytečně zvyšují cenu. Když nabíjím, chci aby to bylo rychle.

OK, ale u mobilu za 15 litrů by ta funkce být mohla, ale sále jde asi o jednu z nejlepších koupí díky čistému androidu.

Nj, já zase nechci hledat a připojovat kabel když nabíjím. Na stole mám nabíjecí stanici, která nabíjí bezdrátově mobil, sluchátka i hodinky najednou. A ještě horší je to v autě, proč někde tahat kabely po palubce, když telefon odložím na patříčné místo a ono to nabíjí... Další výhoda je, že pokud náhodou potřebuju nabít třeba ty hodinky, které se vybíjí rychleji než telefon nebo trošku přidat do sluchátek, tak mi je stačí položit na mobil a nabijou se z mobilu. Případně mohou někomu nabít i jeho mobil. Je to takové emergency, ale je vždy lepší mít možnosti než je nemít. A ano cenu to asi ovlivní, ale když stejně drahá konkurence takové věci nemá...

bezdrátové nabíjení má levnější Motorola Edge 30 Neo

Mám S20FE a do budoucna už u nich asi zůstanu. Za mě S21 FE.Dřív jsem jel hodně let v Xiaomi, ale už to nechci.

Ja bych z tehle dvou volil zcela jiste S21. Ale mam patrne jine pozadavky / duvody pro rozhodovani nez Vy. (A obecne bych pravdepodobne volil uplne jiny model od Samsungu.)

S21 FE je velice dobrá volba a za současných cen ani ne špatná. I když S22 se tomu ve slevách a trade inem hodně blíží. Ale kdo by chtěl Exynos v mobilu :DS22 je menší lehčí, S22+ zase větší, těžší, takže S21 FE sedí mezi, za mě už fakt velikostí na hraně. Osobně na S21 FE vítám plastová záda proti skleněným, bude to méně náchylné proti rozbití, zvláště když to nechceš nosit v pouzdru, které to zase dělá těžší a větší. S21 FE má o trošku horší setup fotoaparátů ale výrazný rozdíl tam není. Výkonově bude možná SD888 o trošku horší než Exynos 2200, ale to by taky neměl být zásadní problém. Ani dynamický refresh rate který u S22 řady stejně klesá jen na 48Hz není velká úspora baterie. Někdo bere i výhodu čtečku otisků na S21 FE která není ultrazvuková a lépe funguje s ochrannými skly.Za mě je S21 FE výborný telefon v dané ceně. S20 FE už je holt staré a má zase Exynos, Ačkové modely jsou pak výbavou pozadu (dex, bezdrátové nabjení, certifikace)

Proč pořád někdo vymýšlí nesmysly, když je na trhu pixel 6a ( nejlépe fotící smartphone roku 2022) pixel 6, 6 Pro, případně řada pixel 7.
Telefon odladěný samotným Googlem a podporou nových aktualizací přímo od Google.

Proc? No protoze, jak si muzete vsimnout, Pixely prodejum nevladnou. Patrne nejsou spravnou volbou pro vsechny zakazniky. Kdyby byly, nic jineho by se neprodavalo. ;o)(Pricemz nikdo netvrdi, ze nejde o vyborny HW.)

A proto vedou v prodejích takové plečky, prolezlé spyware a malware jako jsou čistokrevné Číny oppo, poco, Xiaomi :D
Následně iPhone a Samsung :D jelikož zákazník nemá přehled a nic jiného nezná.

Pixel 6a "nejlépe fotící smartphone roku 2022" ?Kdo to řekl ? tak nějak pochybuju že fotí líp než dražší telefony jiných značek a i Pixel 6 a 6 pro mají lepší foťák (6a ho má použitý z předchozího modelu)

Pixel 6a který nestojí ani 10k, překonal ve fotografii takové plečky, jako jsou iPhony za 40k ;)
Rozhodlo o tom ve slepém testu 21mil. hlasujících.
Btw. HW fotoaparátu u pixel 6a je stejný, už od Pixelu 3 ;)
https://smartmania.cz/nejlepsi-letosni-fotomobi...

Třeba proto, že chce někdo funkční 5G?

Prosím k čemu? Osobně mne to zajímá.

5G je pro většinu uživatelů jen marketingové lákadlo, reálný význam nulový. Snad u GSM modemů nebo pro lidi, co často používají mobil jako hotspot pro práci s notebookem. Ale pro samotné použití internetu v mobilu to uživatel ani nepozná, jestli má 4G nebo 5G. Ale uznávám, že nějaké menší procento uživatelů to trochu využije.

Co VoLTE ??? To bude dost lidí zajímat ...

Pixely nejsou v ČR ofiko v prodeji, nepodporují 5G, Pročko je pádlo, a zbytek zase nemá tak základní funkci jako bezdrátové dobíjení a pokud se nepletu, chybí jim i IP68 certifikace. Nevím zda to má DP Alt Mode, ale něco jako DeX pokud vím vůbec Pixely nemají.No a pak je samozřejmě problém SW, na který si stěžuje snad každá recenze.Suma sumárum za ty prachy se nedivím, že i v domácím US trhu má Google jen něco přes 2% podíl prodejů.

Pixely nejsou v ČR ofiko v prodeji? Takže Alza, CZC atd. je tady prodávají neofiko?

Ano prodávají šedivky, Google nemá CZ zastoupení.

ten placatější

Ale jakou barvu?

hloupej dotaz - červenou nejrychlejší

A jaké jsou požadavky?Moje požadavky například jsou bezdrátové dobíjení IP68 certifikace, systém bez reklam, výstup obrazu kabelem...Xiaomi je ze hry, už jen kvůli reklamám v systému, MIUI nástavbě a pomalému tempu aktualizací systému. Xiaomi navíc nemá výstup na monitor, takže nejde snadno připojit telefon k monitoru/tv a přehrávat třeba obsah tam (pokud neumí bezdrát). Navíc Jsem fanda DeXu, sice spíš to použiju s tabletem samsungu když už ho mám, ale nemít tablet, tak DeX na S21 FE použiju častěji.Sám jsem S21 FE dočasně koupil loni v listopadu. Nechtěl jsem kupovat Skovou řadu s Exynosem. Teď uvidím, pokud bude mít Alza S23 v rámci Neo do 500Kč, tak si to na rok pronajmu a pak uvidím zda zůstanu na Androidu nebo se vrátím na iOS, když už Intel vydal Unison, tak můžu psát zprávy na Win laptopu i ve spojení s iPhone, důvod proč jsem šel do androidu.

Odpověď na dotaz, k čemu má mobil hlavně sloužit, tazatelka shrnula už včera odpoledne do tří vět:Hry nehraju. Trochu fotím. Jde mi spíš o podporu, aktualizace.

Stejně používám mobil i já a jde mi o výbavu a podporu.Podpora Samsungu je na jiném levelu než u Xiaomi je pořád na Androidu 12, Samsungy už snad všechny dávno mají Android 13, a brzy dostanou i aktualizovanou nástavbu. První mobily Xiaomi dostanou A13 možná příští měsíc a kdo ví zda globálně. Takže už budeme koukat na bety A14 když Xiaomi konečně vydá A13...O reklamách v systému ani nemluvě, ok, pochopím to u low endu, ale Xiaomi cpe reklamu i do vlajek.IP68 certifikaci vidím jako samozřejmost u takové třídy mobilu, ono se může stát celkem lehce že skončí ve vodě nebo v nějakém prašném prostředí. Stačí zajít na pláž a může nastat oboje raz dva.Bezdrátové nabíjení je pak za mě naprosto základní výbava mobilu a už se těším až budou mobily s Qi 2.0, tedy i magnetickým uchycením, takže tady budou magnetické držáky, stojánky a spousty příslušenství.A příslušenství je další věc. Samsung příslušenství je daleko více dostupné než to pro Xiaomi. Vůbec nemluvě o ekosystému Samsungu, ten sice pořád proti Apple značně kulhá, ale i díky tomu je pro mě Android synonymum pro Samsung.

Děkuji všem za názor. Potvrdilo mi to můj názor na Samsung. A máte pravdu, má na rotdíl od Xiaomi android 13

vyber si ten na lavo.