» Poradna » Programy

Který digi foto do 15 tis ???

Potřebuji poradit, který digi. fotoaparát do těchto peněz. Váhám mezi značkami Canon, Panasonic, Sony. Požadavky: dobrý zoom, výdrž baterie, kvalitní video sekvence, kvalitní fotografie celkově a za šera, rychlé ovládání a menu, stabilizace obrazu. Fotoaparát chci využívat na dovolené a na fotografování pohyblivých cílů (auta, motocykly, Pseudotropeus zebry :)).Děkuji všem za náměty.

Odpovědi na otázku

neudal si cenu, tak sa nebudem obmedzovať: canon EOS 350 abo 1D, panasonic lumix vyššie rady... prípadne ich "klony" od iných firiem. Ako jednorázovka kyocera-yashica, majú rýchle uzávierky, so stabilitou obrazu je to však horšie.

teraz som si všimol že cenu si udal, takže panák...

Pokud chces kvalitni fotky na pohyblive cile, tak to jedine s nejakou zrcadlovkou. Jsou uz i hodne dobre s dobrym zoomem a videem 800x600

to slysim prvne. zrcadlovka nataci video :)

Zajimava je napr. Konika Minolta DiMAGE A200. Ta ma uzaverku az 1/4000s, video 800x600, celkem dobry zoom do 200mm, a cenove se pohybuje na netu za 15.000, ale tu bych momentalne nekupoval, protoze Koniku-Minoltu prevzala Sony. Ja si jeste pockam par mesicu az nejaky takovy fotacek prijde od Sony s jeste trosku vetsim zoomem.

Dejv:Tak to zapomen A200 je "posledni mohykan" teto tridy obdobny fotak(sirokouhly objektiv + relativne velky 2/3 snimac + bohata funkcni vybava blizicise urovni zrcadlovky) pravdepodobne uz nekoupis. Tato nejvysi trida kompaktu uz se nevyrabi jak A200 tak jeho konkurenti jako byl napr: OLY 8080, SONY f-828 , CANON PRO1 skoncili a nemaj nastupce, protoze doslo k snizeni cen zrcadlovek. Ted uz se vyrabej jen fotaky pro masy a kvalita jde dolu. Pokud chce clovek fotaku trochu vic tak uz musi premyslet po zrcadlovce. Jedinou vyjimkou je snad SONY R1 coz je kompakt se snimacem ze zracadlovky ,ale je pravdepodobne ze nebude met nastupce ,protoze SONY chysta vlastni pravou zrcadlovku .Jedina vyjimka ktera se teto tride blizi je snad FZ30 od panasonica(ale nema sirokouhly objektiv a ma memsi chip) a mozna i FUJI 9500 pripadne KODAK 880.Pavel:Doporucuji ti dat dotaz i na ty to servery:http://forum.fotografovani.cz/www.digiarena.czTo jsou stranky zamerene primo na digitalni fotografii a mel bys tam dostat mnohem kvalitnejsi odpoved nez tu.Jinak ta A200 neni na foceni motorek idealni , chtelo by to jeste rychlejsi AUTOFOCUS. Spis se hodil ten FZ30 ,ale tez to nebude nic extra.

Jo, na R1ku jsem se uz dival, ale ma hodne pomalou uzaverku a na tu velikost a vahu by mohla mit vetsi zoom. Dobre ale je tech 10mpix a 32bit, fotky musi vypadat asi hodne dobre. Jak rikam, pockam si az Sony vyda novou zrcadlovku, zase tak s tim nespecham, ale tak snad to bude nekdy v cervenci, a pak se rozhodnu jestli zustanu u sony nebo prejdu k jinemu vyrobci.

lol, jak muzes rozlisovat fotaky podle "uzaverky" - spravne rychlost zaverkya 10Mpix 32bit lol jak muzes rict ze to foti dobre :( precti si o fotakach neco

Do 15 litru zrcadlo asi ne ale ten Panasonic FZ-20 FZ-30 spis 30ku ale nevim jestli v cechach sezenes do 15 litru

Jo, ten Panasonic FZ-30 je sice pekny, ale ma iso jen 400 a uzaverku taky normal 1/2000s. A navic se ty videa ukladaji do Quicktime, to abych pak kazde video prevadel do normalniho formatu abych to mohl poslat kamosum nebo dat na net.

Domnívám se, že chceš od digi toho najednou moc. Na fotky je fotoaparát a že jsou problémy s focením za šera, kolik toho zachrání stabilizátor a že je ještě potřeba si uvědomit, že i nějaké znalosti taky musíš mít. Žádná  automatika zatím všechno nezvládá. Není mi známo, který foťák by ještě měl kvalitní video. To co si přeješ je ještě v nedohlednu. Zkus se podívat třeba na Digimanii, tam se o fotografování dozvíš podstatně víc.

ja nevim ale ja myslel ze fotak je k foceni a na filmy je video kamera a ukaz mi kompakt ktery ma vic nez iso 400 standartne ne v nejakem burst modu a ktery nesumi a zrcadlovky prave video nepouzivaji aspon si toho nejsem vedoma quick time se da prekonvertovat stejne jako jine formaty

Vela toho co poyadujes od fotaku ma: http://www.megafoto.sk/Canon/S2-IS

Kamos si koupil tenhle kompakt... http://www.megapixel.cz/produkty/digitalni-fotoap... ...ma spousta nastaveni i pro pokrocily foceni, hold to neni zrcadlovka - tu bych radsi ani za 15k neshanel

Kompakt neni na kvalitní focení! Kompakt je o imidž na úkor kvality!

Kompakty používají úplně stejné senzory jako ultrazoomy a i kvalita fotek bývá velmi podobná. Jinde jsou jen zrcadlovky, ale tam se do 15 tisíc nevleze.

Panasonic FZ7.

Presne tak!

Dark Lobo si idiot.

Podívej se na Canon S3 IS.Stojí asi 14000.- a něco a má velice kvalitní video a navíc ho ukládá v AVI.Mám ho asi tři neděle a nemohu si stěžovat.Má pochopitelně nějaké malé "mouchy",ale nic závažného.