» Poradna » Mobily

Kterou televizi a proč?

Ahoj, potřebuji poradit jakou TV vybrat:https://televize.heureka.cz/samsung-ue55ru7092/https://televize.heureka.cz/lg-55um7100p/Ostatní značky jsem zavrhnul z nejrůznějších důvodů, tyto dvě mi zůstali. Byl jsem rozhodnutý pro samsung, ale po návštěvě několika prodejen jsem dospěl k názoru že LG obecně má v téhle kategorii alespoň dle mého oka hezčí obraz. Co jsem se dočetl, samsung má problém s některými formáty videí/kodeky - při přehrávání filmů. U jednoho kusu LG jsem si v prodejně všiml, že při přehrávání zjevně 4k videa některé rychlejší scény nestíhá a mírně se zasekává - upozorňuji, že nešlo přímo o tento typ, ale podobný ve stejné velikosti a podobné ceně. 4k by mi ani nějak nevadilo, ale doufám v plynulost full HD. Prosím tedy o rady odborníků. Děkuji//Smazán troll "Octavio" ("host", "joachym", "René", "Santa", "Fabia", "Mentol" a další.) a jeho nesmyslné "rady".//

Odpovědi na otázku

Samsung nema problem, jen modely od 2018 vyse neprehravaji soubory kodovane v DivX nebo pokud maji DTS zvukovou stopu.LG maji casto “falesne” 4k panely (hledej vice pod pojmem RGBW) ktere maji sice lepsi jas ale ne plne rozliseni. Taktez IPS panely maji horsi podani cerne.

No obraz myslim, ze vsichni pouzivaji temer totozne panely, v ramci cenovky je to jedno. To ze LG se zdala lepsi, to je jen asi naoko. Kdykoli muzes pridat kontrast a postelovat obraz. zalezi na co to mas. Pokud na tom budes prehravat 4k videa, obraz bude jako lisk, pokud ale pro DVB-T2 v SD na to je jeste dobra CRT. na 55 to je otres. Sam mam UE55KU7092, poiuzivam ale IPTV v 1080p obraz je vporadku a za tu cenu.... Takze jedinym kriteriem pro me bylo ovladani a funkcnost a hlavne aplikace Kuki jako nativni. Pred rokem v LG jeste nebyla. ja jej mel zaplacenou, takze rozhodovani bylo snadne.Tim te ale nechcu lanarit na Samsunga... Ono to je totiz tezko deset lidi dvacet nazoru.

Jeste dodam, ze 4k videa/filmy ktere maji 60GB i vyse pres sit uplne vpohode, zadne sekani.. Ono asi zalezi na zdroji. ja to mam pres sit kde to je na serveru a pres DLNA, mozna to mel nekdo na USB disku, nebo i pres sit, ale tahalo to video asi vice TV a nestuhal zdroj, kdo vi. Ale uz jsem presel na MMC (OdroudC2 s Kodi) a tam prehravam i 4k a uplne vpohode, jak zdroj tak cil ma Gbit sitovku a dekodovani je uplne parada.

Ahoj Mike, díky za skvělý info! Já se 4k moc nepočítám, už jen kvůli velikosti (nechce se mi čekat na stažení filmu, řeknu ti moje stará SD telka v tomhle byla zlatá, fullHD taky přežiju) :D každopádně když tocl tak čtu tak asi neudělám zle, když nakonec vyberu podle sebe to LG, nějak na mě zapůsobilo :) ještě jednou díky!

Tv nekupujes na 2 roky, it techlologie jleti milovymi. Dnes film ve 4k 265 je temer stejne velky hako fullhd 264 a za 3 roky muzes mit rychly net a vetsi disky, ze 4k bude stejne jako ted 1080. Jj 100Hz drahe 50Hz staci. Takze tak.

Ještě o tom musím popřemýšlet, ono to zasekávání u LG může být vážně způsobeno problémem u prodejce. Koukal jsem na recenze i ze zahraničí a minimálně v anglických recenzích jsem si nevšiml, že by někdo řešil problém se 4k. Každopádně dekuju moc, že jsi mě navedl na ty kodeky 264/265 a jejich bitrate! Je to zajímavý a určitě to ještě prostuduju :)

Za mě ani jedna, obě mají totiž pouze 50Hz panely, nepíšeš, proč TV kupuješ, zda-li na běžné vysílání, na BluRay filmy či pro konzole. Předpokládám tedy, že pouze pro sledování televize, pak bych volil LG bo WebOS je pro mě více user friendly než Tizen..

Ahoj, díky za komentář! OS na LG mi taky přijde dost hravej, líbí se mi :) jinak, mám to jen na vysílání, ke konzoli bych nic bez 100hz panelu nechtěl :D bohužel, rozpočet je omezený, snad to nebudu muset řešit za rok s příchodem PS5, ale tuším že zůstanu za PC, zvlášť pokud vyjde diablo :D

https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kd-55xf7596/je android, takže doinstaluješ kodi a máš pokoj, má chromecast, takže s android telefony máš pokoj, dá se doinstalovat podpora airplay, takže s iphony máš pokoj a obraz má suprovej

Já bych bral LG má jednodušší ovládání. Předtím jsem měl 8 let Samsunga a teď mám letošní model LG a sem sním spokojený sice mám jen uhlopříčku 80 cm, větší mít nemůžu protože se mi nevejde do stěny.

Ahoj, díky za komentář. :) Je něco, co by jsi po téhle zkušenosti mohl telce vytknout, nebo na ni vidíš samé pozitiva?

Mám ji 3 měsíce a za tím ji nemohu nic vytknout jen čekám až letos O2 udělá aplikaci abych s televize mohl pouštět O2 a mohl vyhodit setobox od O2 protože někdy se seká, a budu to moci ovládat jenom ovladačem od televize. Samsungi to mají již od listopadu a v příštím roce by to měli mít LG a televize s Androidem.

Jj na o2tv cekam i na samsungu a zatim neni

Je musíš si stáhnout aplikaci do TV ale funguje jenom s rokem výroby 2016 a výše.

LG mi jako jediná nedávala videa z kamery (gopro6black) přes HDMI - prostě to nešlo. samsungy ok, tahle sony ok taky. sony jednodušší ovládání + možnost doinstalovat aplikace z google play

Já tedy žádnou kameru nemám a ani neplánuji, ale zajímalo by mě jestli je to problém určitého modelu nebo obecné třeba celé řady. Máš zkušenosti jen s jedním modelem, nebo jsi se dostal i k jinému od LG?

mám zkušenosti jen s tím co jsem potkal na showroomech - prostě jsem chodil s kamerou a kabelem od jedné tv ke druhé a zkoušel ji tam připojit a přehrát 4K/60 v max kvalitě. a vypadla mi z toho tahle sonka

Ahoj, díky za tip! O android telkach jsem po pravdě ani neuvažoval právě kvůli dost omezenýmu rozpočtu :D vím že Sony 140 jsou nejlevnější rozumný android telky, ale bohužel s cenovkou přes 15k. Každopádně díky za tip, mám alespoň po večeru o čem uvažovat :D

Nejlevnějí Android bude asi u čínské TCL, ale zkušenosti s ní nemám.

Andtoid tv nevim. Mel jsem sony a spatne ovladani. Vyhoda jsou aplikace, ale ivladani uplne naprd. Jedine kodi, ale to mam na rpi, spise odroid u C2