» Poradna » Notebooky

Kterou lampičku pro notebook?

Kterou z těchto lampiček pro notebook, by jste mi doporučili?1.PremiumCord Lampička USB: http://tinyurl.com/y9gzpogn2.VAKOSS LC-7013K: http://tinyurl.com/y87hyjql3. GemBird USB lampička k notebooku: https://www.lan-shop.cz/gembird-nl-01-b-214865

Odpovědi na otázku

A ktera se ti nejvic libi? Resis fakt blbost...

Podle toho, k čemu ji potřebuješ. Já jsem potřeboval vidět na klávesy když je v místnosti šero abych nemusel rozsvěcovat, tak po nějakém laborování jsem si koupil podsvětlenou klávesnici.

tahat na cesty další klávesnici může být nepraktické. Takovéhle lampičky mohou být užitečné např. na hotelu, kde mám vždycky pocit, že na osvětlení pokojů hrozně šetří.

Samozřejmě, externí, podsvícená klávesnice mě taky napadla. Popřípadě ještě nějaká malá lampička. Ale kdo to má s sebou pořád tahat? Tyto možnosti bych zvolil až v případě, že usb lampička, by nedokázala dostatečně osvětlit celou klávesnici notebooku.

A chceš tu lampičku používat když noťas jede na baterii? V tom případě tu s nejnižším příkonem ...

Pro mě je podstatné, aby lampička dokázala dobře osvítit klávesnici. Abych např. neviděl jen polovinu klávesnice.

mno, podle mne ta PremiumCord bude nejlepší - na tom krku ji vytrčíš hodně nahoru a pak by měla osvítit co nejlépe.Lepší bývala světýlka, co měly myslím Thinkpady na horním okraji displeje - svítilo to akorát dolů na klávesnici...

možná by šlo použít tohle:https://www.aliexpress.com/item/Flexible-Super-Brigh...

Aneb rovnou reflektor Ale proč ne, tohle asi bude svítit dost slušně, jestli do toho nenacpali nějaké bludičky...

mi spíš šlo o to, že si to můžeš přicvaknout nahoru na displej a nebude to překážet na boku. Což mne vede k úvaze, zda by se takhle na klip nedala udělat náhrada toho Thinkpad světýlka. Styčila by asi klidně jedna obyč svítivá dioda, jen jí hodit na malý klip a udělat stínítko, aby nesvítila do ksichtu, ale jen dolů na klávesy...

Jo, jsou to ThinkPady, generace s C2D nám ještě dožívá v práci. Ta lampička je exkluzivní, parádní nápad, jen dnes v době podsvětlených klávesnic už pomalu postrádá smysl.

Gratuluji cenzorům Živě.cz, moje odpověď, která se jediná týkala tématu s radou a odkazem je smazaná, ale zůstala tu buzerace ohledně psaní slova byste. Paráda, takhle se na tu poradnu můžou lidi vy....

Smazali ještě jiné, off-topic odpovědi. Proč smazali i tu tvou, která se tématu týkala, netuším. V každém případě, dobře, že odpovědi chodí do emailu, takže mám i tu tvou, ohledně aliexpress.com

Bezva, tak aspoň odpověď nešla nazmar. Jinak je to asi skoro jedno co se koupí, všechno jsou to Číny za pár Kč, a předpokládám, že spotřeba i svítivost se nebude nijak zásadně lišit, leda u verzí s více LED, ty budou víc brát, ale zase by měly také více svítit. Osobně bych doporučoval ten Aliexpress, jsou to stejné výrobky, jen tam se ale dají pořídit za pakatel, když člověk oželí dopravu do dvou dnů. Jinak asi skoro každá USB LED lampa bude stačit na osvětlení klávesky notebooku, nehledal bych v tom vědu.

"Jinak asi skoro každá USB LED lampa bude stačit na osvětlení klávesky notebooku"To je pravda ale dal by som si pozor napriklad na to kde ma ntb usb konektor . Ide o to aby nebola kratka a nezavadzala napr. rukam(bude si tienit). Tiez zalezi ci ma zpevneny kabel aby sa dal vytvarovat a dobre drzal na mieste kde sa nastavy a pod. detaily.

byla tu nějaká reakce ohledně vyměšování, takže jestli tvoje relevantní odpověď reagovala na ni, tak si se nejspíš prostě svezl. Všiml jsem si, že když tu smažou nějaký post s nadávkami/vulgarismy, tak obvykle zmizne komplet strom příspěvků pod ním, takže na tyhle věci už dávno nereaguju.

Já mám pocit, že jsem na tyhle "inteligentní" odpovědi nereagoval a napsal prostě příspěvek, leda že bych se uklap a dal to omylem jako reakci na příspěvek místo dotaz tazatele. Ale nezdá se mi to pravděpodobné.

Taky mám pocit, že na ten příspěvek o vyměšování, nikdo nereagoval.

Matně si vzpomínám, že jsem snad viděl nějakou lampičku co se dala připevnit na horní hranu displeje od NB, tehdy jsem uvažoval, že bych si ji mohl koupit. Ale nic bližšího už si nevybavuji.

to byla možná hama MB799chttps://cdn.alza.cz/ImgW.ashxbohužel se tenhle typ světel asi už nedělá...leda takhttps://www.aliexpress.com/item/NI5L-USB-Flexible-3-... nebohttps://www.aliexpress.com/item/Flexible-Super-Brigh...

Díky za tipy. Sice jsem se zatím rozhodl pro Xiaomi USB lampičku, ale ty tvé lampičky, si někde uložím, pro pozdější nákup.