Kterou gpu ?

Dobrý den,měl jsem zakoupenou na alze gpu, gigabyte 2060 super windforce, ale měl jsem u ní vysoké teploty a hlučné ventilátory, tak jsem ji vrátil.Nyní bych chtěl prosím poradit nějakou spolehlivější grafiku, nejlépe nějakou s velmi dobrým chlazením a celkově spolehlivou, už nechci mít s gigabyte nic společného. Grafika by měla být z alzy (mám tam fajn slevu) a měla by být do 11tisic max.Dekuji všem :)

Odpovědi na otázku

msi gaming alebo asus rog strix ak chces tichu grafiku. $$$ ale musia byt podruzne.

Ano, ale kterou? Nejde tak ani o tichost, jen bych nechtěl řešit teploty a spolehlivost

Psal jsem do 11k, ta co jste poslal je za 14. Jedině mě napadlo si připlatit za 12k 2060 super gaming z, co myslíte ?

myslime, ze gamingZ nieje super. Rozdiel vo vykone si pozri v lubovolnej recenzii na internete, odporucam cesky pct, tam to mas v rodnom jazyku a "vzdy cerstve".

Dobře :) ale jen jste mi neodpověděl, která gpu by byla nejlepší do 11k, s fajn teplotama a výkonem. Možná evga 2060 ko ? Osobně nevím moc, děkuji za rady

odpovedal som v prvom prispevku. Ak chces tichu kartu kup msi gaming alebo asus rog strix. To je jedno za aku cenu, cena ma vplyv potom len na pouzite GPU, ale pri kazdom GPU su tie dve najlepsie. A najdhrahsie.

Tady máš srovnání spousty karet:https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/5... Máš tam i teploty a hlučnost.Dokonce tam máš i tu Gigabyte, která měla i v tom testu v zátěži 80°C, naopak naposledy testovaný Phoenix od Gainwardu tam měl jen 65°C. Spíš je otázkou, zda dát tolik peněz za RTX 2060 "neSuper", když se za tu cenu dají už sehnat lepší 2060 Super a třeba Phoenix stojí jen o necelý litr více.

Dobře, kouknu na to. Moc dekuju za rady

Co to znamená, že měla vysoké teploty?

Pokud ti jde o hluk a teploty tak si kup 3 fan kartu, pripadne si nastav otacky pres MSI Afterburner..Kolik stupnu znamena "měl jsem u ní vysoké teploty"

Měl jsem u ni asi 85-86 v zátěži a hlučnost byla neobvyklá - jeden větráček měl asi špatné ložisko. Tedy nejde tak ani, aby byla nová gpu tichá, ale spolehlivá, jelikož ten zvuk u té původní byl nenormální, nicméně u gigabyte velmi častý.

Do 90°C v zátěži jsou u výkonných karet s dvouventilátorovým chlazením úplně normální.

Ano, ale karta už na 88C sníží výkon, aby snížila teploty. A když už teď měla 86, kolik by měla v létě ? Neříkám, že to nejsou bezpečné teploty, ale nejsou ideální.

Ne, u 88°C snižují výkon procesory. Grafiky jsou posunuté výš, řekl bych až k 95°C.

Jestli je to častý jev nevím, ale windforce karty jsou snad vždy OC a proto mají vyšší teploty a proto více ventilátorů a v zátěži asi větší hluk. Nicméně mám také windforce kartu a při správném nastavení a dobře větrané skříni jsem tak průměrně 75-80°C, idle cca 45-50°CJinak v cenové kategorii kolem 11000 Kč bych si spíš vzal AMD Radeon 5700XT. Cena stejná ale výkon oproti RTX 2060S je lepší.

Mám třetí kartu od MSI a všechny tiché. Účinné chlazení není hlučné, ale holt něco stojí. Mám teď 2070S Gaming Trio a prakticky o ní nevím i když mám komp na stole. To spíše slyším sousedy nebo provoz venku

souhlas. GPU od MSI mam take treti. Ano kupuju od nich ty nejdrazsi varianty. Ano mohl bych mit vetsi vykon, ale PC proste v mem byte slyset nebude.Jestli tazatel hleda, ticho a nizsi teploty, pak at se poohledne po:1) dobre vetranou skrin2) dokoupi 140mm ventilatory (nebo jake tam pujdou)3) pokud finance dovoli, tak se podivat na bloky vodniho chlazeni na gpu a podle toho vybratPokud je hluk pro tazatele nedulezity, tak o cem se tady vsichni bavime? Mam rozpocet 11k tak na alze maji jenom jednu 2070: https://www.alza.cz/gainward-geforce-rtx-2070... jestli chce ten stejnej vykon v tichem provedeni pak si musi priplatit 2.000Kč za https://www.alza.cz/msi-geforce-rtx-2070-tri-... (ted nezjistuju jestli je 2060super lepsi nez 2070)no a pokud uprednostnuje tazatel ticho, a ma rozpocet 11k tak to bude na ukor vykonu tak asi 1660ti https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1660-ti-g... jestli vychazi dobre cena/pomer