» Poradna » Počítačové sítě

Které POE?

Zdravim, potrebuji napájet kameru pres UTP. Mám už napájenou wifi anténu samostatne.Leži mi tu - TP link 1008p s 4x POE 48WChapu to tak,že tam dám kameru a wifi antenu,oba si vemou to co potrebuji ?Pak tu mám POE switching mode power supply 24V/05.AAle potrebuji 12V - 1A do kamery.. umí to nejakou regulaci nebo tak..?

Odpovědi na otázku

TP link 1008p umí POE dle normy 802.3af - v tomto případě si zařízení vše ohledně napájení vyjednají. Důležité tedy je, co umí kamera. Pokud kamera POE neumí, je potřeba použít například toto:https://www.i4wifi.cz/PoE/Pasivni/PoE-pasivni-i...

Tak zkusim tam napojit ten POE injector a kdyžtak pak dokoupim tu pasivku.. nemuzu to nikde sehnat,jen v alze a taj je daleko..https://imgur.com/a/18NuoOI Jako napájeci konektor jde do RJ45 pripojky,tak predpokladam,že to má POE.. nepíšou o tom.

Ne, to POE fakt nemá. Kdyby ho to mělo, nemáš tam konektor pro napájení. Nebyl by potřeba.

PoE to mit klidne muze, ty konektory se tam casto davaji i kdyz kamera PoE ma.

Kamery s PoE 802.3af běžně mají i konektor pro 12V a to i značkové. Nicméně je to jakási noname čína, tak bych u těchto konkrétních asi aktivní PoE taky nečekal.

Mame kamery dahua s 12V konektorem a rj45 s poe af. Timpadem muzem napajet kameru jak 12V tak i 48 přes switche. Takze nemystifikuj. Ja na kamery bez poe používal totohttps://www.mironet.cz/digitus-passive-poe-cable... Na vstup dám 12V trafo a výstup připojím na kameru.

Ano, to by také asi šlo. Kameře by mělo stačit 12W...

Jj, to je dobrý nápad. Bude to kompatibilní s tím jeho aktivním PoE switchem a vyvede si z toho u kamery obyčejných 12V, protože ty kamery asi aktivní PoE umět nebudou.

Podívej se do manuálu kamery, jestli umí aktivní Poe (802.3af). Pokud je nějaká značková, tak to umět bude, jestli nějaká noname Čína, tak určitě nebude. A stejně tak "anténa" určitě aktivní Poe neumí, takže ta ti na tom TP-LINKu nepojede.

Nemá aktívní POE..., mám doma 48W injector,ješte musím sehnat tu druhou koncovku rozbočovač POE. Ďekuji.