» Poradna » Programy

Které funkce v Excelu použít

Pěkný den, potřeboval bych poradit, kterou funkci/e použít pro výpočet, který uvádím v příkladovém obrázku v odkazu: https://www.imgbank.cz/image/9Rp1Potřebuji z ručně vypisované tabulky, která slouží k evidenci vzdělávání zaměstnanců mít v druhé tabulce souhrnné údaje.Již mám kostrbatější tabulku s funkci sumifs, chtěl bych to však zjednodušit.Děkuji za případné rady.

Odpovědi na otázku

Zkus prověřit možnost, jestli by nepomohla kontingenční tabulka.

Najjednoduchsie mi pride PIVOT tabulka, kde ako data source oznacis cely sheet do ktoreho manualne vpisujes data, a potom len nahodis co sa ti ma v PIVOTke zobrazovat

Nevím no. Jak již zde bylo napsáno, kontingenční tabulka je určitě řešením. Nicméně, pro tak malé množství dat, bez ohledu na počet zaměstnanců a typů vzdělávání, bych řekl, že je SUMIFS ideální volbou.Viděl bych to na zformátování ručně zadávaných dat jako tabulku. Předpokládám, že Typy vzdělávání se moc nemění a zaměstnance bych pomocí maticové funkce doplňoval automaticky po zadání do tabulky.Třeba takhle: https://uloz.to/file/rcu7X1CDa8Mm/poradna... !ZJWzZQR2A2MyLzMzMJR4MwuuBGR2Az1ABTSfrUblpSR2nTMxZD==

Troufám si říci, že i pro takto malé množství dat bude kontingenční tabulka rychlejší řešení

Proč firma zajišťující vzdělávání zaměstnanců zadá zpracování evidence někomu s takovou znalostí Excelu? Nebo je to domácí úkol?

Prestuduj si PIVOT Tables