Které cloudové úložiště vybrat pro bezpečnost dat ?

Dobrý den.Mám web stránku bez datového úložiště... Prostě šablony.Je to tvořené na wix.comCo jsem zjistil, tak na cloud, který tam je se dají nahrát jenom fotky, nikoliv však soubory s příponou .exe .zip .RaRKterý cloud je nejvhodnější pro to, aby tam data zůstala napořád a měl dostupnou velikost 50 gigabytů a byl zadarmo ?Zkoušel jsem ulozto.cz , mediafire.com

Odpovědi na otázku

V Bohnicích vám poradí.

A nepletiete si cloud s nejakou charitou ? Lebo iba tá vám dá chlieb s margarínom a parízom a čajom osladeným sachrínom zadarmo .

Proč myslíš, že by ti někdo měl nabízet zadardmo, napořád a bezpečně uložení 50GB dat? Co by z toho měl? :D

Chci auto, aby bylo bezpečné a spolehlivé, mělo velký kufr a chci ho zadarmo. Co mi doporučíte? Asi taková je analogie k původní otázce...

Data v cloudu = data v čoudu! Kup si za pár šupů externí HDD a máš po starosti.

Cloud je jedno z nejbezpečnějších míst. Několika známým se stalo, že externí HDD chcípnul a měli po datech.......takže raději zaplatit za cloud a má pokoj. Nehledě na to, že externí disky během 5-10 let zmizí z trhu, protože začnou postupně mizet USB porty (minimálně na ntb, kde u řady strojů už nejsou LAN porty). Chce to nebýt paranoidní a trochu myslet, troubo.

I kdyby zmizeli usb porty, tak externí disky nezmizí. Protože vždy se najde někdo, kdo bude mít mizerný upload či nebude chtít za cloud platit. . A kde je poptávka, tam je i nabídka. Když už něčemu věřím, tak aspon at to má trošku smysl

Cloud je nejvějtší cool nesmysl (ten kdesi v pr*eli). Když cloud, tak svůj vlastní NAS, veřejná IP a vlastní VPN.

No je to fajn, ale přeci jen když ti do baráku praští blesk nebo vleze zloděj, tak NAS moc nepomůže :) Osobně mám data v počítačích, bezpečnostní zálohu na externích discích + nejdůležitější data ještě v cloudu u Google, protože tím omezuju riziko (minimální, ale existující) plynoucí z uložení dat v jediné lokalitě/objektu. Ovšem samozřejmě bych cizí cloud neměl nikdy jako jediné úložiště, přestože si myslím, že u některého z velkých poskytovatelů by to bylo bezpečnější, než na jediném vlastním disku.

jasně a pak jeden blesk, nebo požár a je po nasu ... proto si platím cloudové řešení s daty na dvou vzdálených místech s backupem na 30 dní a restorem na 90. dokonce si za drobné příplatky (pro mě cena per soubor * velikost) si můž nechat nastavit retenci a to na standartní dobu 5 let. Je to šifrované, a nebojím se o data, protože ty stejný mám i na dvou různých discích a ještě na onedrive ... ten kdo spoléhá jenom na svůj NAS tak podle mě nemá dost důležitá data ...

Tak ty nejdůležitějších (projekty...) nezabírají moc, to můžu mít na "klasickém" FTP svého placeného webhostingu. Jinak dvoudiskový NAS, externí disk v NASU přes USB a HDD v notebooku...

Stačí, jsi přijat, třetí klec vpravo. Debile!

Za pár týdnů ti napíšu já, třetí cela napravo! Policie se už na tebe těší.

No, zrovna tohle úložiště bych za bezpečné nepovažoval vůbec :) S Kimem Ditcomem to už nemá nic společného, provozuje to nějaká Čína a proč to asi tak poskytuje zadarmo ;)

Radsi v Cine, než třeba na OneDrive v USA. Mimochodem zrovna MEGA je jedno z mála cloudových uložišť ktere je sifrovane

To by mě zajímalo, v čem je pro tebe lepší komunistický režim v Číně, než USA :) A pokud vím, tak u Google by měl mít úložiště šifrované.

Jack:Jedno za osmnáct, druhé za dvacet bez dvou. Data do cloudu nepatří.

Ale patří, jako jedno z míst. Jen se to nejmenuje honosně "cloud", ale souborový server a ve vlastní správě a vlastnictví.

No, tak tomu bych cloud asi neříkal. Pod pojmem cloud si něco, co mám v osobním vlastnictví a pod dozorem, rozhodně nepředstavuji.

Určitě jsou tam data bezpečnější, než u tebe v šufleti na externím disku :D

Data ukládám do cloudu alespoň 5 let a nemám žádný problém. OneDrive se mi synchronizuje do PC, ntb i mobilu. Nemusím sebou tahat další krámy typu externí HDD. OneDrive má svou vlastní zálohu a ochranu před ransomwarem, dokumenty ukládá v několika kopiích (pro případ, že by se něco podělalo). Takže ano, data do cloudu patří a přestaň kecat o tom, že si je každý začne stahovat, paranoidní zlodějské hovádko. Radši si připrav peníze na soud a na právníka.

Víš co, blbečku? Vlez mi na záda. Jde s tebe stejný strach, jako z polního hastroše. Raději se chystej na pobyt v léčebně, Chocholouškovi lidé už jedou.

Ty si radši nachystej peníze na právníka a na soud, kluci z Microsoftu a Adobe se už na tebe těší.

"Sifrovane" to muze byt jak chce, ale co si nezasifruju sam, tam je to jenom o slibech provozovatele, takze z bezpecnostiho hlediska uplna nula.

Ježíš, ta lidská naivita je fakt nezměrná. To že někdo řekne, že jeho uložiště je šifrované ještě neznamená, že je skutečně šifrované na jeho straně a rozhodně neznamená, že k tomu nemusí mít přístup. Zrovna MEGA (a ačkoliv to s ním již nemá nic společného, tak zrovna Kim Schmitz /Dotcom není a nebyla nikdy důvěryhodná osoba, spíš pěkně vykutálený podvodníček) důvěřovat je směšné. Komu důvěřovat je věc jiné diskuze. Nicméně, platí pravidlo, že pokud něco je zdarma a já za to neplatím, těžko to bude úplně zdarma. I provozovatel musí z něčeho žít a vydělávat. Snad nevěříš tomu, že každému dá 50GB jen tak z plezíru :) Jeho to uložiště také něco stojí. Provoz ho něco stojí. Lidské zdroje,........TLDR, šifrování nevěř. Pokud jsi to sám neviděl, tak to ber tak, jako že tam žádné není. A nějaký klíč nic neznamená

Tak v případě Kima Dotcoma je zrovna ta vykutálenost důvodem, proč bych věřil, že to šifrované má - pokud je schopen prokázat, že nemá nijak přístup do úložišť uživatelů = může je akorát tak smazat, tak se může distancovat od nahraného nelegálního obsahu. Což přitáhne další uživatele a asi i reklamu a tak.Žádná lidumilnost nebo obava o soukromí v tom není, nicméně je fajn, když to dává logiku i takhle.

To je právě to, že on nic takového prokázat schopen neni a nikdy nebyl. Navíc mega už dávno Dotcomovi nepatří, provozují to nějací Číňani a o nich bych si už vůbec nedělal iluze, že by něco poskytovali zdarma a nijak si to nekompenzovali.

tak já na cloud stejně nic vyloženě soukromého nedávám a pokud ano, tak v šifrované podobě.

No bezpecne. Komercne dostupne cloudy obecne nic negarantuji (ani ty placene, a kdyz tak je u nich vzdy maximalni odskodneni rovno zaplacene castce = "nic"). Proste se hraje na to, ze "se to nestava".Jinou veci je, z jakeho pohledu vnimas bezpecnost - zda se ti tva data neztrati nebo zda ti do tvych dat bude nekdo koukat. To druhe je resitelne zasifrovanim. A s tim prvnim proste musis pocitat a byt na to pripraven, ikdyz se to bezne nestava.Jina vec je, jestli ma vyznam tva data resit - tj. jestli maji takovou cenu jako vynalozis prace na jejich zabezpeceni.

50GB zdarma s nějakou úrovní bezpečnosti Vám nenabídne nikdo. Bezpečné cloudové služby nejsou charita.

Napořád... Kdo může zaručit, že něco bude napořád? Firma zkrachuje, zruší službu, změní podmínky... Už to je první nesmysl. O bezpečnosti ani nemluvě. A o ceně ... :D

Takže byste mě spíše doporučil NAS zařízení ?

Určite áno , lebo keď hladáš priateľa , tak ho vždy nádeš iba na konci svojho ramena!

To přijde na to, co je priorita. Já mám obojí , něco je v cloudu, něco doma na NASU, přístupné z VPN. Obojí má výhody a nevýhody. Data v NASu jsou moje, mám je pod kontrolou. Ale je to závislé na funkčnosti a kapacitě mé linky domů... A v cloudu jsou data snadno a rychle dostupná odevšad, je to pohotové, perfektně se sdílí s ostatními a podobně, ale zase je otázka, nakolik jsou v bezpečí...

To už tu kdysi bylo a sice placené stahování hudby s DRM. Pak se cosi poondilo a kdo neměl analogovou zálohu, nebo crack, měl jen hromadu zcela bezcenných dat. Nikdo ti nezaručí, (protože je to technický nemožné), že cloudové uložiště nezhavaruje, nebo data někdo neokopíruje, nezneužije, nebo z důvodů cenzury nesmaže.

Když tam budeš dávat ty svoje cracknuté Windows, Photoshop apod. a sdílet je, tak je snad jasné, že to smažou.......a udělají dobře, cloud neslouží ke sdílení warezu. ostatně kvůli takovým pitomcům MS snížil kapacitu OneDrivu z neomezené schránky na 1TB! Data jsou uložena na x serverech, takže o ně v žádném případě nikdy nepřijdeš. Větší pravděpodobnost je, že se ti po.ere ten tvůj externí HDD. Data nemá opět kdo a jak okopírovat a zneužít, to je věc uživatele. Pokud není nikdo schopen nastavit dvoufaktor a je si vědom, že tam má důležitá data, tak je to s prominutím pitomec a nemá si na co stěžovat. Nebo to prostě neumí, což je tvůj případ. Takže nemektej, přestaň krást, začni si kupovat legálně SW a začni používat PC v souladu s letopočtem, který právě je.

Budu se , bohužel opakovat; polib mi pr..l! Jen idiot, jako ty, nepochopí psaný text napoprvé. A nevidím nejmenší důvod, proč bych měl vyhazovat peníze za zcela zbytečnou službu, kterou si mohu obstarat sám, mnohem bezpečněji a zdarma, pokud pominu pořizovací cenu HDD. Hardwarová bariéra je jediné, co je 100% bezpečné.

Proč ten disk taky nešlohneš? Ty nechápeš psaný text už zhruba 15 let, tak si laskavě zameť před svým vlastním prahem! Ta zcela zbytečná služba je budoucím standardem a řada lidí na ní díky mé radě už přešla a nemůže si jí vynachválit.

Pro bezpečnost dat by mě nikdy nenapadlo použít veřejný cloud.

tak pokud tam nahraješ šifrovaný kontejner TrueCryptu, tak z hlediska zabezpečení OK. Ale smazat ti to bez varování mohou stejně (provozovatel zkrachuje, nebo je porucha diskového pole serveru).

Neboj, typicke cloudove uloziste zadna.klasicka diskova pole nepouziva (primarne z financnich duvodu) a kazdy kousek dat existuje ve vice distribuovanych kopiich...

a na čem to teda maj uložené?

Co jsem tak cetl, tak jsou to vetsinou co nejjednodussi desky s CPU kde hlavni roli hraje pomer vykonu vuci spotrebovane energii/generovanemu teplu. A u toho jeden nebo vice beznych disku, u kterych se pocita, ze drive nebo pozdeji odejdou. Google o tom vydal nekolik zajimavych clanku (treba o tom, jak dany pocitac tesne pred svou "smrti" jeste stihne poslat posledni diagnosticky paket o svem zaniku a nekdy i pricine). Aktualne se muzes podivat treba na Twitter Pavla Zimy ze Seznamu, kde prave podobny HW nasazuji..

Odstavce 1–7 logicky nijak nesouvisí. Proto to jsou asi odstavce. Avšak odstavec 6–7 má něco do sebe. Ovšem celkově tohle by nedal dohromady ani detektiv kolumbus.

Pokud někde akceptují jen fotky a ne rar, tak můžeš zkusit přejmenovat rar na jpg. Záleží jaké mají podmínky a kontrolu nahrávaných dat (třeba aby ti později ten web nezrušili když by zjistili, že ty jpg nejsou obrázky). A pokud chceš bezpečný uložení, tak šifruj a ukládej na víc míst. Důležitá data můžeš nahrát i na kvalitní DVD (třeba i DataTresorDisc) a umístit na nějaké bezpečné místo (např. bezpečnostní schránka v bance).

50GB a zdarma? Tak to snad jedině uložto a soubory pořádně zaheslovat.

Chceš mít data v bezpečí, ulož si je na svoje externí uložiště, žádné třetí strany.

NAS, zrcadleni disku

To není bezpečná záloha. Stačí drobná závada napájecího zdroje a i kdybys tam měl deset zrcadlených harddisků, tak jsi bez dat ;)

Lidi moc nerozlišují mezi synchronizaci a zálohou. To by si také měli uvědomit, pokud chtějí mít svá data v cloudu, jestli to není jen sychronizační služba. Pak se člověk bude divit, až něco omylem v PC smaže a bude to chtít z cloudu dostat zpátky.

Jj, to je taky pravda. Cloud v pravém slova smyslu zálohou není, je to vlastně vzdálená náhrada disku počítače.

Tak vyměníš zdroj a jede se dál. Pro uchování dat nepotřebuješ trvalé napětí.

Ty jsi dobry komik. Jak chceš službu zadarmo. Ty snad chodíš do práce zadarmo?

Zadarmo ani kuře nehrabe. 50 GB je poměrně velký objem co vám nikdo zadarmo nezabezpečí. Komereční služby zase mohou změnit podmínky, zaniknout či je převezme jiná společnost. Já to řeším domácím 3TB NAS s dickama v RAIDu a cloudovým uložištěm co jsem si vytvořil na VPS. Tam mam cca 80GB, ukládám tam vše co potřebuji a mám ho plně pod svou správou. Mám dojem že dokud budu platit to VPS, bude to spolehlivější jak některé veřejné cloud služby. Ale samozřejmě musíš počítat s tím, že tohle všechno prostě zadarmo není. Pokud chceš jistotu a kapacitu, musíš platit.