» Poradna » Notebooky

Která značka je top Lenovo, Asus, Acer, Hp

Dobrý den, mám dotaz ......kterou z výše uvených značek notebooku byste hodnotili jako top a kterou raději vůbec nebrat (poruchovost, krátká životnost atd...) ? (za předpokladu, že by notebook měl stejné parametry)

Odpovědi na otázku

Dell

Děkuji za názor, ale myslím že na Dell jsem se neptala

Tak záleží na jaký konkrétně model se díváte. Jak už jsem psal HP i Lenovo mají jak slušné pracovní stroje ,tak levné spotřebáky. Pokud se budete pohybovat v dolní cenové hranici, tak tam je to většinou jedno, kvalitou to bude +- stejné u všech. Rozdíl může být v záruce, kde hlavně HP a Lenovo u nákupu na IČ dávají pouze 1 rok záruku, samozřejmě že si jí můžete prodloužit (přikoupit) Dell je většinou sázka na jistotu.

Děkuji za názor, jedná se mi o notebooky v cenové skupině cca 15-20000

Z toho tedy vyplývá že Asus a Acer je mimo hru ?

Ne je to jedno. Všechny budou podobné. Kupodivu ale Acer bojuje v těchto nižších příčkách cenou a nabízí poměrně dobře vybavené nb za trochu nižší ceny než má ve stejné konfiguraci konkurence. Obecně ale nelze v tom vašem rozmezí říci co je kvalitnější. U každého výrobce to totiž je podobné. Tohle lze hodnotit až u těch prémiových řad, jak to tu již zmínili.

Takže je vlastně úplně jedno co koupím a pouze se mám držet parametrů a ne značky a klidně vzít nejlevnější variantu ?

HP byla řada za 15 000 kč 250 G5Známá měla roky levnou Fujitsu, letos opět za 12, tak jsem vzal A 557 za 19 990 kč,

Vyberte hardware, nějaké vlastní požadavky, rozlišení monitoru, typ a velikost disku, rozměry obrazovky, typ panelu monitoru,..... Omezte to všechno cenou a zjistíte, že na vás vypadne pár modelů. Pak budete řešit ergonomii, vyměnitelnost baterky, rozložení klávesnice,..... No a na konci, pokud budete mít štěstí, budete moci řešit ještě nějakou tu značku.Já když tohle udělám, tak na mě bohužel nevypadne nic, protože nikdo nevyrábí konfiguraci kterou bych já chtěl, takže to je potom o kompromisech. Řešit značku je až to poslední.

Neptala, smůla, tak ne ani Toshiba, mám ji devátý rok. 8 let denně v běžném provozu, nekouřím, nepiji jen jednou polit do klávesnice Magnesií perlivou a snad 330 x automatická oprava systému. Jen webku sežrall vir, as se káblík odpojil po 3 letech. Hry nevedu, jen šachy

Nebrat s uživatelsky nevyměnitelnou baterií, doporučuji

+100 přesně Dell řada Latitude, případně HP EliteBook s 3yNBD zárukou a možná ještě Lenovo ThinkPad řada TSamozřejmě každá z výše uvedených značek dělá i levné spotřební notebooky tzv "plasťáky" a nejlepší je když si takovýto ntb pořídí do firmy a po roce se diví že něco odejde a že to už není v záruce - typicky HP, Lenovo ...

U HP lze vzít v potaz i Zbook 14/15U - ten je levnější než "plnotučná" verze a přitom jde pořád o robustní stroj. Starší série by se možná vešly i cenově.

To je otázka, na kterou se nedá, při takovémto neurčitém zadání, odpovědět. Každý, z tebou uváděných výrobců, vyrábí kvalitní ale i méně kvalitní modely notebooků, dále hodně záleží na způsobu používání a účelu, ke kterému byl notebook vyroben - můžeš si koupit multimediální notebook za 15k a hrát na tom 5 hodin denně hry, pak je samozřejmě vysoká pravděpodobnost, že se takový počítač nedožije konce záruky protože na takovou zátěž jednoduše nebyl výrobcem navržen a stavěn. Ale takováto zkušennost nevypovídá nic o výrobci, jestli se jednalo o dobrý nebo špatný notebook. Vždy si nejdříve ujasni k jakému účelu budeš notebook používat (má to být náhrada za desktop nebo má jít o přenosný doplněk k desktopu, na kterém bude provozován jen office?) a porovnávej konkrétní vybrané modely notebooků od konkrétních výrobců. Do porovnání nezapomeň zahrnout i dodatečné služby zahrnuté v ceně nebo za drobný příplatek, např. NBD záruku apod.

Jedná se mi i notebook v cenové skupině 15-20000 určený pouze k domácímu použití. Na hry určitě ne. Jen bych ráda prostě notebook který je minimálně poruchový a je to ověřená značka.

A velikost / váha? Vzhledem k tomu že jste žena, předpokládám že se Vám nebude chtít tahat s 2,5kg potvorou ? Pak třeba takové drobnosti jako numerická / podsvícená klávesnice případně počet USB portů , a samozřejmě u ženy i design... To vše je potřeba před nákupem zohlednit a podle toho vybírat

Něco pro základní výběr:https://www.alza.cz/levne-notebooky/18842920.htmpak už lze většími nároky na parametry jen zužovat výběr

V této cenové hladině a pokud to nemá být na hry, ti doporučím vyhýbej se dedikovaným grafickým kartám (nvidia, amd). Doporučil bych něco s cpu intel core i5, SSD disk a 8GB ram. V této ceně bych doporučil tohoto krasavce: https://www.czc.cz/dell-vostro-15-5568-seda_... Výhoda je, že ssd disk je v M.2 SATA, takže ti zůstává volná běžná sata, tzn. můžeš dokoupit klasický 2,5" disk na data. Dále, ale nejsem si tím jistý, je přímo v ceně NBD záruka.Odkaz na recenzi zde: https://www.notebookcheck.net/Dell-Vostro-15-5568-Core-...

takhle to posuzovat je kravina - kazdemu vyrobci se jednou za cas nejaky model nepovede... s takovou by jsi zustala radeji u tuzky a papiru.

Ta otázka je napsaná imho špatně. Ono v cenovém rozpětí 15-20K jde sehnat kvalitní i nekvalitní kusy. Nejde o to, kdo na to nalepí svojí nálepku, ale chce to hodnotit konrkétní kusy pro konrétní využití. Značka nehraje v této kategorii skoro žádnou roli.TL;DR: vyber noťas podle daného kusu (modelu), ne výrobce.

Jinak pokud se ti jedná o servis, tak zrovna u těhle značek je to +- jedno. Někdy seženeš i záruku s dopravou a do týdne ho máš doma, někdy budeš mít záruku, že se využije skoro všech těch 30 dnů. A to i v rámci jedné značky.

Já bych to bral tak:1. Dell2. Lenovo vyšší řada3. HP vyšší řada4. Acer

Del by som nahradil toshibou, zvyšok sedí.

Tohle pausalni porovnavani je k nicemu. Je nutne byt konkretni. Kazdy vyrobce ma rady, kde se mu neco nepovedlo.

Všiml jsem si, že spousta IT odborníků doporučuje pro běžné kancelářské používání notebooky od Lenova, tak bych se Vás chtěl zeptat konkrétně na tento model: https://www.expert.cz/lenovo-ideapad-110-15isk8... , zda by to stačilo pro práci s Microsoft Office a prohlížečem? Předem díky za odpověď.

No na práci s Office bude stačit v dnešní době kterýkoliv notebook. Osobně bych však do lenova nešel. Ani ne snad kvůli tomu, že nemá nic moc zpracování, že je vše z laciných materiálů, často se to láme, umírají desky, nebo že je to pomalé i s lepšími parametry, ale hlavně kvůli případné reklamaci, kdy nechtějte vědět, jak to v autorizovaném servisu vypadá, kdo a jak to opravuje. Především tedy jde o řadu idea. Za mě rozhodně bohužel nemohu doporučit. Na druhou stranu, kdo chce kam, pomozme mu tam. Člověk co si koupí nejlevnější produkt, musí očekávat i nízkou kvalitu materiálů, dílenského zpracování a i případného servisu.

zrovna na levná Lenova slyším spíš nadávky ohledně mizerných materiálů a zpracování. Já bych se mrknul, co v cenově akceptovatelné cenové třídě nabízí HP a Acer.

Pouze mě irituje když nikdo říká každému kdo pracuje s technikou ITák pokud vám to doporučil skutečně ITák tak je to mimo jeho obor a k otázce ne Lenovo rozhodně není dobrá značka dnes dneska všichni vybírají mezi známými výrobci laptopů jako Dell,HP,Acer,Asus,Lenovo ale nutno podotknout že výrobci mobilů často nabízejí lepší laptopy Samsung Google (pixelbook) Microsoft a pod.

Dobrý denTo je vždy trochu loterie. Protože mužete mít smůlu i s dobrou značkou a naopak. I ta nekvalitní vám může udělat doboru službu. Z těchto uvedených se dá za spolehlivou nicméně považovat pouze HP. Ty ostatní mají spolehlivý chod nastavený na dobu záruky.