Která nejlevnější deska podporuje Ryzen 3 1200 12nm bez update BIOS?

Zdravím! Potřeboval bych poradit s výběrem základní desky pro toto cpu (ještě se rozhoduju mezi R5 1600 12nm). Deska by měla být co nejlevnější, žádný speciální funkce nepotřebuju a taktovat taky nebudu. Dočetl sem se, že na některých deskách je potřeba update BIOSu, ale prý desky b450 by měly fungovat i bez update. Já se v tom vůbec nevyznám, a tak potřebuju pomoc od Vás, vybrat nějakou desku, která už nebude potřebovat update.Zatím jsem našel ASUS PRIME B450M-K, ASRock AB350M-HDV R4.0, MSI B450M-A PRO MAX Přeju hezkej den a děkuju za každou pomoc!

Odpovědi na otázku

Mělo by to jet na všem co podporuje Ryzeny 2000 Pinnacle Ridge.

Ryzen 5 1600 snad jede na všem co má AM4 patici ne ? Je to první generace.

Původní R5 1600 (AE) vyrobený 14nm technologií ano, ale novější R5 1600 na 12nm (AF) ne, protože vznikl z R5 2600 tím, že ho přejmenovali a nastavili mu takty původního R5 1600.

No ve všem myslím že ne. Nepojede v X570, které nepodporují 1 generaci. Ale na to se tazatel neptá. Ten chce vědět v čem pojede Ryzen 3 1200 12nm a ten taky nepojede v biosech, které podporují jen 1 generaci.

1600_12 by v x570 ist mal...

Ten jo, ale akademik se ptal na 1600.

Jenže tazatel se ptal na 1200. ☺

Tak na to jsem mu už snad odpověděl, aspoň doufám

To ti nikdo nezaručí, každá deska potřebovala nový firmware na ryzeny2, ale když koupíš novou z normálního shopu tak ti to na 99procent půjde. (já jsem 3x kupoval nejlevnější athlony na flash B450 a pak je vracel)Na X570 samozřejmě funguje, je to Ryzen2. Taky má rád 2 moduly RAM co nejvyšší frekvence