Která grafická karta se vyplatí více koupit ?

Zdravím, plánuji pořídit novou grafickou kartu GTX 1080 a nebo RTX 2070 (samozřejmě až by vyšla) Myslíte že je lepší si počkat a koupit 2070 nebo rovnou 1080 a bez čekání ? Myslíte že ve výkonu bude hodně velký rozdíl ? Děkuji za normální odpovědi :)

Odpovědi na otázku

Musis pockat este cca 2 tyzdne na nejake recenzie. Mysliet si mozme vsetko. Pokial by bola 1080-ka lacnejsia, ako 2070, tak by som asi kupil tu 1080, ale kazdy si mysli svoje.

RTX2070 recenze budou až tak za měsíc.Výkon může být u RTX vyšší ale cena taky. Osobně už bych v takovém případě raději koupil tu RTX protože bude mít navíc RTX tech (což bude trošku omezenější užití) ale hlavně DL a DLSS může výkon docela nakopnout.

Jediná opravdu normální odpověď je, že si máš počkat, až vyjdou oficiální testy a uvidí se, jaký má opravdu výkon a zda za ty prachy stojí. Nicméně bude až v říjnu, takže pokud se ti nechce čekat, tak stejně moc možností nemáš. Ale za cca týden, dva vyjdou už oficiální testy RTX 2080 (Ti) a z těch se už půjde odpíchnout, jak na tom RTX 2070 cca bude.

Furt to samé WiQix,2080 o 20-30% ve starých hrách, Zaklínač, Tomb Raider atd,v nových hrách Anthenm, Metro, 2019/2020, o 50% + se udělá trochu down grade výkonu starších grafik jak se to dělá vždycky,,ray tracing bude něco jako 4k ,,, něco za něco, s touhle funkcí na medium bez ni high/ultra,,,akorát co mně trochu vytáčí že 4k pořád v nedohlednu ...

4k v nedohledu? 2080 bude v poho stíhat leckterý titul v 4k a to bez použití DLSS, s DLSS to bude ještě větší pohoda.U 2080Ti pak není o čem pochybovat, ta karta už 4k bude tahat slušně, možná náročnější tituly ne v max detailech, ale s ubráním tu a tam to na těch 60FPS půjde rozhodně, což dnes neplatí. Opět tu je ale DLSS...

Spousta lidí bude (oprávněně) oponovat horším poměrem cena výkon než minulá generace.

Ale no tak, pokud bude výkon v průměru o střízlivých 35% výš tak to vychází na cca stejný poměr cena/výkon a to se teď bavíme o drahých FE a "top" modelech karet.500 USD je současná cena 1080, 2080 má začínat na 600 USD, tzn 20% navíc za 35% výkonu navíc , poměr cena/výkon se zlepšuje o 12.5% a jako bonus je tam RTX a AI.700USD je 1080Ti, 2080Ti je 1000USD, tzn cena je o 43% vyšší, ok, výkon jen o 35% (stále jsme stříliví ve výkonu navíc), tzn o nějakých 6% nám klesá poměr cena/výkon.35% je střízlivý odhad a spíše na té nižší hodnotě, průměr může být vyšší. Také vůbec nebere v potaz umělou inteligenci, která výkon dost zásadně zvyšuje (uvidíme, nebo neuvidíme, že tam je rozdíl v kvalitě) a jako třešnička na dort je RTX technologie pro lepší eye candy.Záměrně porovnávám doporučované ceny, nikoli ceny tržní, to je divočina kterou nelze snadno předvídat, samo pokud to bude mizet z pultů rychle a nebude dostatečná nabídka, ceny budou výše, stejně jako hned po vydání kdy toho budou chtít všichni využít protože je dost lidí kteří to budou chtít hned a pár korun na víc jim nevadí.Tzn opravdu nevidím horší poměr cena/výkon. bude cca stejný s možností použít technologie které na současných kartách nejsou. V případě kdy nebudu střízlivý a budu počítat spíše s 45-50% navýšením výkonu, tak se bavíme jednoznačně o lepším poměru cena/výkon

Hele, já to nepopírám, z hlediska výkonu je samozřejmě každé procento navíc super. Reálně je na trhu her využívajících použitelně technologie RTX minimum (možná to dopadne jako tesselerace nebo 3D Vision). Ovšem vracíme se zpátky do doby Fermi, kdy „výkonná grafika musela být žravá, dlouhá a mít velkej chladič“. Podobně sebevražednou cestou jde i AMD, kterou zachránila kryptománie, protože jinak by se na jejich Vegu všichni koukali skrz prsty jako kdysi na Parhelii od Matroxu.Samozřejmě respektuji trend, kdy prakticky z ničeho vznikla kategorie herních grafik, která je rok od roku dražší. Je mi jasné, že to není jen vinnou vyšších marží, ale hlavně technologických limitů a rok od roku rozměrnějších čipů a potřeby výrobců vydělat na investice do vývoje extrémně drahého EUV.

ukáž mi jeden relevantný dôkaz o tom že po vydaní novej generácie výrobca degraduje výkon predchádzajúcej.to, že v ovládačoch už možno nevenuje toľko pozornosti starším generáciám a v určitom bode prestane optimalizovať profily je normálna vec, ale zámerné znižovanie výkonu je kravina

AMD Radeon HD 6870 byly pomalejší než ATI Radeon HD 5870. Obhajovali to nižší spotřebou.

čo som v rýchlosti vygooglil tak o tom, že nová grafika bude pomalšia jak predchádzajúca sa asi vedelo dlhšie. a čo tiež vidím tak vtedy prišla zmena označenia a podľa ceny mi príde že 6870 je nižšia trieda než bola 5870, keď stála skoro o polovicu menej.každopádne to, že by nejaká grafika dávala 100FPS a po dvoch troch generáciach by záhadne šiel výkon dolu v tej istej aplikácii som sa nikde nedočítal. skôr som narazil na kopu článkov a testov, ktoré tieto mýty vyvracajú...

Ano, ale to ji potom neměli pojmenovávat jako 6870, ale jako 6770. Jasnej příklad ojebu na zákazníky, stejně jako když nVidia neustále recykluje Fermi na low-end, protože se jí nevyplatí vyvíjet.

Připlať si u Alzy za možnost vrátit GTX 1080 po delší době - kdyby byla RTX 2070, jak se slibuje.

proč to radíš když službu "vrátit do 2 měsíců" u grafik 1080 (Ti) alza nenabízí.. Nebo ty víš něco co my ne ?Už takhle mají vrácených kvanta a "půjčit" si na vánoce 1080Ti za 5% ceny by chtěl asi každej..

Nevím, v Alze nekupuji, vím, že tuto možnost nabízeli. Každopádně teď doprodávají GTX 1070 Ti a mají je za stejné ceny jako v CZC.cz GTX 1070 bez ti. Pro občasného hráče, pokud nebudou stát RTX 1070 stejně, to může být zajímavá volba.

tak 1070 se neprodávají dobře právě proto že cena je v podstatě stejná s 1070Ti která je o dost výkonnější.A pro občasného hráče může být taková karta naprosto nevhodná. Já jsem "občasný" hráč, ale pokukuju po GTX2080Ti, proč? Protože si chci hraní užít, chci co nejvyšší vizuální kvalitu, chci 4k. Stačí mí 60FPS, v některých hrách i méně, ale bohužel zatím na trhu nebyla karta co by to svedla.

Ahoj podle praxe,. U nVidia za těch ''pár'' let ,,To bude tak že nebude možné koupit novou a zároveň starou řadu, a i když bude někde v nějakým shopu, tak cenově bude nová řada výhodnější než ta stará a taky výkonnější ,, 2070 bude lepší a cenově výhodnější než 1080 ,, Kde kdo mele že nové karty nebudou mít výkon kvůli raytracingu ,,Blbost, každá nová řada má problém s novou technologií ,, a bude ji mít pořád Nikdy v náročných hrách prostě nezapneš nVidia shadery , stíny a k tomu, msa prostě tak to tak bude vždy ,, příklad ?Division je 3-4 roky stará hra a dát tam úplně všechno na max tak se zapotí i 1080,A pořád je řeč o full HD ,, Nová řada bude dobrá stejně jako každá nová řada 😀,Akorát co nechápu že x let se mluví o 4k ale když už to konečně bude standart ? Snad nikdy ,, s každou novou hrou rostou i její nároky a na 4k prostě není výkon ,,

"To bude tak že nebude možné koupit novou a zároveň starou řadu"jenže teď to neplatí Turing jde cenově výš a bude se prodávat jak Pascal tak Turing společně, v rasterizaci budou mít cca stejný poměr cena výkon, takže bude záležet na tom zda člověk připlatí za novější kartu s vyšším celkovým výkonem a bonusovými technologiemi, nebo mu bude stačit menší výkon bez nových techů ale za nižší absolutní cenu.

když seženeš 1080 v nějaký fajn edici se zárukou za 9000 Kč jako já .. .tak nad tím nemusíš přemýšlet

Za předpokldadu že nepotřebujete výkon vyšší než ta 1080 a to je právě to. 1080 je de facto pořád mainstream karta a jen tak tak uživí nejnáročnější hry na FHD a 60FPS (minimálních, ne avg) v max detailech, tu a tam musíte ubrat. Pokud nechcete ubírat, musíte koupit 1080Ti, a teď si představte že to samé chcete v 2k nebo 4k... 1080 je nepoužitelná karta, 2080 s DLSS použitelná bude 100%, 2080Ti ve většině titulů i bez použití DLSS.

Já bych si dovolil menší korekci „GTX 1080 by dnes měla být mainstream“.